USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Пояснили, чому частина Луцька протягом дня лишалася без води

27 Листопада 2019 10:53
Якби ремонтні роботи виконували взимку, ліквідація аварії тривала б значно довше, - пояснили у «Луцькводоканалі».

Про це йшлося під час пленарного засідання 66 сесії Луцької міськради 27 листопада.

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк перепросив від імені підприємства частину жителів Луцька, які залишилися тимчасово без водопостачання, та подякував працівникам ДСНС, які привозили воду в лікарні та терцентр. Відбувалися планові роботи з усунення дуже критичної аварійної ситуації, що могла виникнути. 60% жителів Луцька отримують воду з Дубнівського водозабору. Раніше фіксували воду в машинному відділенні та по 2-4 пориви на магістралі щотижня. Йшлося про заміну грубостінної труби діаметром 600 міліметрів, одна з ниток якої живить 33 та 40 мійкрорайони й інші частини міста. Роботи ускладнені тим, що магістраль проходить через п’ять фундаментів. Ще у вересні подали інформацію про ситуацію і тоді ухвалили рішення про ліквідацію аварії. Якби з такою ситуацією увійшли в зимовий період, то, зі слів Віктора Гуменюка, проблеми були б значнішими і роботи зайняли би більше часу.

Перед початком робіт оптимістично передбачали, що зможуть підтримувати бодай незначний тиск в мережах.

Як розповів директор «Луцькводоканалу», роботи розпочалися з демонтажу ділянки мережі, що була в трьох елементах споруд, вже о 23.40 були приварені всі основні елементи. Роботи тривали до 7.02 ранку. О 8 годині змогли подати воду під тиском дві атмосфери в мережі. Надалі не даватимуть настільки оптимістичних прогнозів при подібних складних роботах, зокрема, планують заміну 7 кілометрів водогону з залученням коштів Європейського банку.

Своєю чергою, радник Луцького міського голови Ігор Поліщук подякував працівникам підприємства, які працювали день і ніч, а також лучанам, які з розумінням поставилися до проблеми.

Він наголосив, що десятки років у місті нічого не робилося для ремонту магістралей та свердловин. Так, з 2004 року низка свердловин були визнані аварійними та експлуатувалися на чесному слові. Сучасні проблеми – результат того, що «міцні господарники» 10-15 років експлуатували аварійні свердловини та застарілі мережі. Торік виділили кошти на буріння нових свердловин, будуватимуть нові каналізаційно-насосні станції, адже вода – продукт першої необхідності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Анонім Показати IP 27 Листопада 2019 11:04
"Брехунці" - провідне радіо повідрізали. Ото і сидіть непронформовані. А всі ті Люкси Фм вам рекламу в своє задоволення крутять. Їм до вашої води...
Анонімка до Анонім Показати IP 27 Листопада 2019 11:15
Замість брехунців тепер є інтернет.
Лучанка до Анонімки до Анонімка Показати IP 27 Листопада 2019 12:00
Так-так, бабульки тільки і сидять і інтернеті! Ха-ха!
42 до Лучанка до Анонімки Показати IP 27 Листопада 2019 13:39
Крім свого "ха-ха" написати щось нервової тканини не вистачає? Нормальні люди давно вже користуються інтернетом, подеколи навіть "бабульки". А ваше провідне...джерело зайвих звуків є не більш ніж банальне ретроградство.
Анонімка до Лучанка до Анонімки Показати IP 27 Листопада 2019 13:40
Нормальні бабульки які розвиваються і йдуть в ногу з часом сидять, а ті що відстали від життя хай йдуть в будинок застарілих, там їм завжди буде і вода і їда і ніякого труда...
лучани Показати IP 27 Листопада 2019 11:05
Да всі б поставились з розумінням якби вчасно і правильно поінформували населення!!! Як ви цього не розумієте?! Премію ще не забудьте тому директору виписати... :)
факт Показати IP 27 Листопада 2019 11:06
Погода у літку і відпустки більшості людей дозволяють такі роботи виконувати літом! А в нас все як завжди - через одне місце... :(
Лучанин Показати IP 27 Листопада 2019 11:08
То ми ще маємо подякувати за таку "оперативність",а міській владі за "інформованість"?
Макар Показати IP 27 Листопада 2019 11:12
Коли сім кілометрів труб міняти будете, головне - нікого не попереджуйте. Навіщо?
Ірина до Макар Показати IP 27 Листопада 2019 11:37
Випадково поставила мінус, виправити не можу, але мій голос ЗА!ваш відгук.
Афігєть Показати IP 27 Листопада 2019 11:14
"зокрема, планують заміну 7 кілометрів водогону" - ого, я уявляю скільки тоді місто буде без води сидіти! тиждень? два?
Ваня Показати IP 27 Листопада 2019 11:16
У який час і у якому столітті ми живемо?! То може не ліхтарики у парку треба розвішувати, а на першочергові заходи житт'єзабезпечення міста гроші витрачати?! Коли не буде води або ще чогось, то повірте - до одного місця будуть ті ліхтарики, бруківка і все те інше. Не вистачає на все грошей - зрозуміло але треба спочатку головне зробити, повідомити людей, громаду, а потім вже всякою х...ю займатись! Першочергове це: вода, електрика, газ - за це люди платять і не малі гроші, а все інше, коли багатшими станемо і поступово!
Анонім до Ваня Показати IP 27 Листопада 2019 12:32
...а коли вулиці перейменовувати,майдани організовувати...он скільки роботи а ти кажешь вода.газ.ліфти.транспорт....
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 27 Листопада 2019 11:37
Гаряча лінія до Луцької міської влади, тел. 15-80; 0332777880 та 0661580333. Думаю телефони у всіх вже є. Слухавку там піднімають зразу і не треба, як ви кажете якесь радіо Совєтського Союзу і т. п. Я дзвонив і не один раз по всіх питаннях: світло, газ, водопостачання - ніхто ніколи на тому боці не кинув слухавку, тільки правильні поради та вирішення питань в нормальному руслі. Ось і все. І ви тепер знаєте, що є телефони такої гарячої лінії нашої чергової у міській владі.
Лучанка до пенсіонер до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 27 Листопада 2019 12:04
Повідомляти потрібно до того, як відключать воду, щоб люди змогли хоч трохи запастись водою на саме необхідне. А цього не роблять! По телефону вам воду не дадуть! А дзвонити можна і треба, результату тільки немає.
Ірина Показати IP 27 Листопада 2019 11:47
То ви ГУМЕНЮК знали про ЗАПЛАНОВАНІ аварійні роботи ще з вересня????!!!! І за три місяці не змогли попередити місто про ПЛАНОВЕ відключення води!!!!!! Завдяки статті видно до чого вся ця ситуація штучно створена веде в подальшому... Пишете на 7 км заміни водогону гроші Європейського банку підуть- НУ-НУ!!!
Олег Показати IP 27 Листопада 2019 11:52
11:50 води так і нема!!!! А ви вже відрапортували, що воду включили. Чому брешете???
Оптимістка Показати IP 27 Листопада 2019 12:09
а що при владі нові люди, які не знали про проблеми міста? Хто їм заважав попередні роки хоч щось зробити? Але для кого?
Анонім до Оптимістка Показати IP 27 Листопада 2019 13:14
Вони за старий ринок думають,а вода,та скільки тої води.
Соломон Показати IP 27 Листопада 2019 12:37
в погані радянські часи біля багатоповерхівок стояли водовози і люди з відрами в черзі набирали чисту воду. А зхараз міськрада залишила пів міста без води ще й хваляться!!!!
Мвс Показати IP 27 Листопада 2019 13:50
Що за начальство керує водоканалом,показники скинути проблема,попередити людей ,що не буде води - проблема, зато адміністрації більше ніж роботяг!!!!!!!
Справедливий до Мвс Показати IP 27 Листопада 2019 15:09
Якщо ви можете залишати коментарі, то для вас не повинно скласти труднощів зареєструватись в особистому кабінеті Луцькводоканала. Жодних проблем з передачею показників нема. Крім того, відслідковуєте споживання, проплати і т.д. Для пенсіонерів (тих, хто "не дружить" з інтернетом) є сервісний центр "Євода". Був там неодноразово з інших питань - досить зручно.
777 до Справедливий Показати IP 27 Листопада 2019 17:11
Не надо лепить тут горбатого к стене.люди хотят получать воду в свои дома.причем совсем недешевую воду.
Коля Показати IP 27 Листопада 2019 15:17
Тепер світло на 40ому вимкнули - води знову немає.
Петро Показати IP 29 Листопада 2019 07:19
Можна тепер сподіватись що на "добутому" досвіді влада зробить резервний (аварійний) водогін, чи артезіанські свердловини (бювети) в мікрорайонах для забезпечення водою населення? 7 кілометрів труби щоб замінити таким "темпом" - доведеться рік чекати доки похвалиться "закінченням ремонту ділянки водогону". Головне НЕ попереджати, скотині ж не докладають що має робити "госпідар"