USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.90

Церква пояснила, навіщо вмикає гучномовці

13 Липня 2016 16:23
Гучномовці на храмах, що транслюють богослужіння, виконують місіонерську функцію: нагадують християнам про Бога і важливість відвідувати храм, - запевняють у Волинській єпархії УПЦ Київського патріархату. Про це пише Волинь.24.

"Є дві категорії людей, для яких використовуються гучномовці: ті, хто хоче піти на богослужіння, але не може, і ті, хто може, але не хоче", - розповів прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Собко. Головна мета гучномовців – нагадувати православним християнам про початок богослужіння в церкві і закликати приєднатися до спільної молитви. "Церква виконує своє безпосереднє завдання: поширює серед людей Боже слово", - пояснює священик. Він додає: церква виходить з того, що більшість мешканців міста - християни, тож транслювання для них богослужіння у гучномовець доречне. Інша причина – можливість послухати службу тим, хто не може прийти до храму.

Головне - аби робота гучномовців не порушувала законодавства, зокрема правил дотримання тиші, додає Віталій Собко.

«Якщо якийсь храм порушує санітарні норми – це треба виправляти. Можна вирішити проблему з настоятелем церкви, а якщо не вийде – звертатися до керівника Волинської єпархії УПЦ КП Михаїла. Ну а якщо і він не допоможе – тоді вже слід іти у міську раду», - радить він.

А от настоятель луцького Холмського храму, використання гучномовців якого просять заборонити в петиції, від коментарів, як пише виданню Волинь.24, відмовився: «У всіх церквах Луцька вмикають гучномовці. В них питайте. Спочатку їх обдзвоніть, а тоді до мене звертайтесь! Я зайнятий, звільнюсь в кінці тижня», - заявив по телефону протоієрей Михайло Онищук. На запитання: «То у вас церква повна? Люди на дворі стоять і слухають?» священик відповів «Так!» і закінчив розмову.

Довідка. Згідно із Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" громадяни мають право на безпечні для здоров’я та життя побут, відпочинок і навколишнє середовище.

Стаття 24 цього Закону зобов’язує підприємства, установи та організації вживати заходів з недопущення перевищення рівнів шуму на так званих захищених об’єктах, в число яких входять житлові будинки та прибудинкові території.

Допустимий рівень шуму встановлюється санітарними нормами і залежить від території і часу доби. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 45-60 дБ (рівень шуму можуть виміряти органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, до яких треба звертатися із заявою).

Цей же закон забороняє біля житлових будинків і прибудинкових територій гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму у час із 22:00 до 8:00.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Анонім Показати IP 13 Липня 2016 16:48
у Холмському храмі не Гой служить.
А до Анонім Показати IP 13 Липня 2016 19:36
А гей?
лучанка з вулиці Рів Показати IP 13 Липня 2016 17:12
Хороший закон. тільки для попів ніякі закони України не писані. Вони знають Божі закони. Це дуже добре знати Біблію - велику книгу християн. Але добре було, щоб вони виконували закони України. І не кричали у гучномовці на весь район.. Люди і самі знають, коли їм йти до церкви. Дайте спокій людям, які просять вас про це. У кожного є діти. Різні проблеми. Це життя. І треба поважати людей. Вимкніть мікрофони і моліться тихо, вас Бог почує.
Banzai до лучанка з вулиці Рів Показати IP 14 Липня 2016 09:38
ничего личного - только бизнес :)
Анонім Показати IP 13 Липня 2016 17:18
А якщо хтось не хоче їхньої "благодаті", нагадаю у нас світська держава
Андрій Показати IP 13 Липня 2016 17:20
Тобто пояснили чому (наче ніхто не розуміє) і вимикати не збираються. "нам нужні вентиляторі, а ви прислали колеса". а що наш київський патріярхат робить на Волині? :) нехай повертаються - у столиці всі звикли до галасу
Анонім до Андрій Показати IP 13 Липня 2016 17:47
???
??? до Андрій Показати IP 13 Липня 2016 17:49
А Волинь де ? Адже не в Московії!
Микола Показати IP 13 Липня 2016 17:24
От і лице кп наглі зверхні, а канонів і поваги не мають, звикли гребсти гроші, як і влада , сором і ганьба
? Показати IP 13 Липня 2016 17:29
Хамовиті ті служаки з Київського патріархату....
Анна Показати IP 13 Липня 2016 18:28
Яка різниця між церквами? Бог один!
Артем до Анна Показати IP 14 Липня 2016 13:08
Óдин бог і не один
Ти знак питання Показати IP 13 Липня 2016 18:28
З якого київського на Рівненській Московський патріархат. Не путай попів. Та чи КП чи МП повинні поважати людей. У інших країнах є різні церкви і одне одного поважають. А в нас сваряться МП КП. чи КПП...
пшеничка Показати IP 13 Липня 2016 18:30
тут мова йде про гучномовців, а не про КП чи МП. Вимкніть і моліться тихо.
мусульманин Показати IP 13 Липня 2016 18:32
жили б ви у Стамбулі ще не таке слухали б щодня
Ну Показати IP 13 Липня 2016 18:37
А к смирению и скромности призывают жирные люди на Ленд Роверах.
Лучанка Показати IP 13 Липня 2016 18:46
А мені особисто подобається...Ні в якому разі не виключайте гучномовці.
ольга Показати IP 13 Липня 2016 18:51
Для чого силою нагадувати людям, що треба йти в храм? У храмах вистачає місця всім, для чого озвучувати на ціле місто? Почуйте невдоволених людей і вимкніть мікрофони, коли немає в цьому потреби!!! Не викликайте осуд жителів !!!!
А до ольга Показати IP 13 Липня 2016 19:38
А їм по барабану. В соборі михаіл так робить, то й вони як папуги повторюють.
церковний спів Показати IP 13 Липня 2016 21:10
тількі хворим на голову які продались сатані заважае.лікуйтесь петиционери
Вова до церковний спів Показати IP 13 Липня 2016 22:30
Так нехай кабаки при відкритті також вмикають колонки на вулиці їм також клієнти потрібні. Та й про сатану ви загнались, не памятаю в Біблії щоб когось примушував вірити чи молитися, а люди які вважають себе віруючим але не виконують волю не його а свою піддалися гордині та служать далеко не Отцю а .........
ЯІЛ до церковний спів Показати IP 13 Липня 2016 22:39
Незабувайте,що в нас церква відділена від держави! Ви чули,щоб яка секта включала???
Сергій до ЯІЛ Показати IP 14 Липня 2016 02:02
Краще б протестанти мікрофони включали, користі більше було б . Там хоч шось зрозумілим буде, а то пойми шо наші попи бубонять собі в бороду.
ИВАСИК Показати IP 13 Липня 2016 23:01
Треба швидше поставити гучномовц1 на вс1х автобусных станц1ях 1 остановках а також трансляц1ю включати по телев1зору 1 радио! а тих хто буде проти- всих в!ддати п1д суд 1 винести приговор РОЗСТР!ЛЯТИ як ворог1в укра!нського народу! Швидше пишить петицию ПАРАШЕНКУ!
Анонім Показати IP 15 Липня 2016 08:34
А як же повага щодо інших віросповідань? Дискримінація виходить якась... давайте аллаху молитись, будді, сатані на кожному кроці? Як на мене, то це наглість. Просто так горланити на пів міста і прикриватись "благімі намєріньямі" - щоб люди не забували про Бога. Не треба позбавляти людей права вільного вибору!