USD 24.9 25.1
  • USD 24.9 25.1
  • EUR 27.5 27.8
  • PLN 6.43 6.55

У Ковелі люди перекрили «розбиту» дорогу

Лісопереробний цех Державного підприємства «Ковельське лісове господарство», який розташований в мікрорайоні «Лісництва», учора, 30 березня, через протестний пікет місцевих жителів не зміг працювати на повну потужність.

Про це повідомляє ПроКовель.

Люди з плакатами в руках перекрили автодорогу, якою доставляють на переробку лісодеревину, бо кажуть, що не в змозі далі терпіти той потужний гуркіт і шум, який фактично щодня доноситься з території цеху. А ще – люди вимагали нарешті відремонтувати їм єдину дорогу в «Лісництві», яка в суху погоду більше нагадує пустелю, а дощову, як оце зараз, – болото.На розмову до обуреного люду приїхали головний інженер Ковельського держлісгоспу Сергій Петрук, а також представник СП ПСБ «Волинь» Сергій Андросюк, яке на території переробного цеху, надає держлісгоспу послуги з переробки деревини. Протестуючі відразу ж їм зачитали свої вимоги.

«Наші вимоги: вивести за межі мікрорайону дробівки, ізолювати трубу, по якій подається тирса, звук якої визиває головні болі в людей; взяти під накриття всі станки, бензопили, які працюють під відкритим небом; припинити викиди тирси і пилу в повітря; відремонтувати дорогу. Ви нам розбиваєте дорогу, ми в болоті і пилюці, ми задихаємося від пилу», - говорить Наталія Голодова, учасниця протестної акції.

Віра Сисоївна Абрамчук, яка тут мешкає вже майже 50 років, каже, що далі терпіти такого свавілля, тутешній люд більше не буде.

«Як включать ту дробівку, і не одну, то на дворі так шумить. Неможливо в такому шумові жити. І пилюка, і дорогу розбивають. Як дощу немає, то такий пил стоїть, що не можна вивісити на вулицю випрану білизну», - жаліється Віра Абрамчук, учасниця протестної акції.

Люди бідкаються, що через «розбиту» дорогу, в мікрорайон «Лісництва» відмовляються їхати навіть карети швидкої. Тетяна Якимова, яка виховує хворого на ДЦП 6-річного сина Дмитрика, вимушена часто викликами швидку, однак останнім часом їй від медиків доводиться чути й таке.

«Викликаю я швидку, а мені кажуть, що не будуть приїздити на виклики. Я питаю чому, а мені кажуть, що у вас дороги немає. І порадили, що звертайтеся в Білий Дім, до лісгоспу, бо швидка до вас їздити не буде. І все», - ділиться наболілим Тетяна Якимова, учасниця протестної акції.

Молода мама також розповіла нам, що від постійного гучного гулу і шуму її дитина стала погано чути. На постійні головні болі, захворювання різних форм дихальних шляхів, алергію жаліються інші мешканці мікрорайону, де навкруги росте ліс і,здавалося б, мав панувати спокій і тиша.

«Ми зверталися до санепідемстанції. Вона вимірювала шуми. Згідно з результатами проведення їхніх замірів (протокол проведення досліджень шумового навантаження №99 від 24.11.2014 року) визначені еквівалентні рівні шуму перевищують гранично допустимі рівні 24 дБА, максимальні рівні – на 14 дБА для денного часу. Враховуючи той факт, що згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» території жилих будинків відносяться до «захищених об’єктів». Шуми на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинні перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. І ми попадаємо під захищені об’єкти», - зачитала відповідь Ковельського міськрайонного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Волинській області Наталія Голодова.

За останні п’ять років ці люди встигли забути про спокій і тишу. Ми намагалися потрапити на територію лісопереробного цеху, де на власні очі побачити те обладнання, на роботу якого нарікали люди, але представник українсько-німецького підприємства чомусь так вперто не міг додзвонитися до свого керівництва, щоб запитати у нього: можна нам пройти за ворота цеху чи ні, що ми вже й втратили будь-яку надію. Тоді місцеві люди, які тут знають всі лісові стежки-доріжки, показали нам інший бік цеху. Зараз ви бачите гори тирси, яка тоннами гниє під відкритим небом і створює небезпеку тутешнім жителям, а передусім дітям, які зазвичай люблять бавитися ось в таких місцях.

Вже в другій половині дня стало відомо, що вимоги учасників протесту були почуті.

«Вже з сьогоднішнього дня дробилки не працюють. Це те, що вони від нас вимагали. Ми протягом місяця робили місця для перевезення туди верстатів», - запевнив Сергій Андросюк, головний інженер СП ПСБ «Волинь».

«Дробівку з сьогоднішнього дня вже зупиняють і вивозять. Її не буде тут. З пилюкою, то відлатають ті дірки, де вона пролітає. А щодо дороги: були в адміністрації, говорили, є договір з Ковельським ШБУ-63. Ремонт дороги мав розпочатися сьогодні, але в зв’язку погодними умовами, що йде дощ, грейдерувати дорогу не можна», - зазначив головний інженер ДП «Ковельське лісове господарство Сергій Петрук.

Місцеві жителі погодилися розблокувати дорогу і про задоволення решти своїх вимог поговорити за одним столом із людьми, які спроможні вирішити ці проблеми.

Нагадаємо, Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що на дороги Волині потрібно 4 мільйони, аби не «зривалися» міжміські перевезення.
Реклама
Загрузка...
Коментарів: 13
Анонім Показати IP 31 Березня 2015 15:43
.....але представник українсько-німецького підприємства..... А якби гансам таку "дробилку" поставити, що б вони сказали? Знайшли бананову республіку, де за копійку все можливо, а місцеві товстосуми готові їм дупи лизати за гроші. Люди? А на них вже давно в нашій "коханій" державі ніхто не зважає.
А ти часом... Показати IP 31 Березня 2015 16:21
поки мешканці вулиці Лісової намагаються привернути увагу громадськості і влади до кричущих проблем, поряд, на цій же вулиці, мешкає депутат Ковельської міської ради, крім того - голова постійної комісії міськради з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення Геннадій Кіндер. Старший брат міського голови Ковеля - Олега Кіндера. Правда, вельможним братам, видать, не до проблем пересічних ковельчан - у них самих є подібний деревообробний бізнес. А крім того, депутат Геннадій Кіндер за горілкою не те що людських проблем не бачить, а й скоює ДТП в нетверезому стані, про що писали ЗМІ. Чи почує влада людей - питання риторичне.....
Ковельчанин Показати IP 31 Березня 2015 16:52
До Ковельської влади ми претензій не маємо, бо постійно про нас піклуються і як би не оті машини та гуркіт все у нас було б добре.
Ковель Показати IP 31 Березня 2015 17:20
У нас ще є депутат -два в одному-Кошарук,який свого часу приєднав Ковель до кіотського протоколу і який ,окрім доріг, обіцяв -будівництво міжнародного аеропорту, будівництво аквапарку, будівництво критого льодового катка, будівництво університету, будівництво підземного торгового комплексу (типу київського "Глобусу") під Привокзальною площею, будівництво 10 заводів і технопарку, будівництво сміттєпереробного заводу, створення супутникової системи стеження за "маршрутками", будівництво стадіону і готелів для Євро-2012, будівництво притулку для бродячих собак і т д і т п..... Реальні досягнення плачевні - доведена до банкрутства система комунального господарства , протекціонізм, кумівство-сватовство, приписки і фінансові зловживання зашкалюють, махінації з житлом та комунальним майном для своєї (і майже своєї) сім'ї не мали аналогів, радники були замішані в здирництві грошей та оборудках з комунальною власністю.А ще у нього було п'ять проектів - створення у Ковелі юридичної клініки, бізнес-інкубатора, центру відновлення енергії та ін. А ще сказав, що побудує новий ЗАГС. Зараз цей пристосуванець на посаді заступника голови ОДА-і водночас є депутатом міськради-що йому заважає про дороги в місті подбати?
! до Ковель Показати IP 31 Березня 2015 19:35
Бютоголові, Кошарук не святий, але він, на відміну від випивохи Гєни Кіндера не проживає на вулиці Лісовій.
з ковеля Показати IP 31 Березня 2015 19:52
А чия це крамниця «Явір» уже добрий десяток років цілодобово споює молодь і не тільки. Чому ковельчани звертаються до міліції про скоєні злочини біля "Явора". Хто ж створив бар «На пиво», магазин «Кошик», магазин «Явір+»..., а може вони не торгують спиртними напоями...?
Кіндери порушники до з ковеля Показати IP 31 Березня 2015 20:39
Поки що ковельчани звертаються до суду про незаконні дії Кіндерів. І виграють ці суди. Пяницями є депутат Кіндер. Перший зам Кіндера Трофимук теж на роботу ходить під шофе. Міліція втомилася працювати на виклик до цих хронів. Може в "Яворі" перестали наливати Гєні на халяву?
Де проживає Кошарук? Показати IP 31 Березня 2015 20:26
Кошарук своїм життєвим успіхам завдячує своїй родині. Безумовно, особливо батьку визнаному судом злодію у 2005 р. за фактом штучного створення податкового кредиту шляхом підроблення, фіктивних документів, привласнення коштів в особливо великих розмірах та легалізацію коштів здобутих злочинним шляхом, розкрадання чужого майна. С. Кошарук завдячує і дружині за поради. А чому б і ні; А хто ж звернувся до мера із заявою на покращення житпових умов та повідомив про мінімальну площу квартири свого чоловіка, що на вул. Театральній 4/3 . І якби у заяві не була підпису самого мера, то можна було б тільки здогадуватись, де він може проживати. Але як свідчить акт обстеження житлових умов заявниці Кошарук Л. Г. від 22 січня 08 р., що в однокімнатній квартирі площею 16,7 кв.м. за адресою вул. Театральна 4/3 проживає аж шість чоловік. З акту можна зрозуміти, як тяжко в такій кімнаті меру впоратись з двома жінками і трьома дітьми. Тим паче, що одна із жінок є начальником юридичного відділу в мера Кошарука, добре відома в Ковелі Куц, вона і Лебедюк Ірина Олександрівна. Можна було б співчувати меру Кошаруку якби не хазяйське око консультанта Семенюка. Як пише консультант Семенюк в своїй статті «В гостях у міського голови», що ще в кабінеті Кошарук сказав, що в його квартирі три кімнати. Про це підтвердив і сам Семенюк в цій статті. Йдеться про квартиру по вул. Міцкевича 1.. Це уже дві квартири в мера Кошарука в Ковелі. Одна по вул. Міцкевича, про яку писав консультант Семенюк, а друга по вул. Театральна 4/3, про що свідчить заява дружини Лариси Кошарук та акт обстеження житлових умов від 22 січня 2008 року.Крім того стаття «Романтик і бізнесмен Сергій Кошарук» повідомляла, що Лариса має квартиру в м. Києві в центрі міста .Інформація начальника відділу обліку, розподілу та приватизації житла Ковельського міськвиконкому Ольги Войтюк від 9 жовтня 09 р. інформує, що Кошарук Лариса Г. отримала пільговий довготерміновий державний кредит для будівництва житла у Ковелі по вул. Ватутіна 70 «б». Тобто уже четверта квартира. Доречно і те, що за цією адресою такий пільговий державний кредит отримала і мама доньки Владислави Сергіївни, Світлана Кисляк, підлегла Кошарука та близька сусідка по квартирах по вул. Театральній. Оце така людська порядність, про яку говорить дружина Кошарука в статті «Чи солодко бути дружиною мера» в газеті «Сім'я і дім» від 18.06.09 р. Або те, що сьогодні вона не поміняла б Ковель на Київ. Безумовно, а кому б вона в Києві написала б таку заяву або яка комісія підписала б такий акт.
Згадала баба до Де проживає Кошарук? Показати IP 31 Березня 2015 20:34
Бютоголові, ви настільки тупі, що навіть не спромоглися Кошарука притиснути. Боїтеся нього. От і репетуєте від страху. Вже пятий рік.
будков Показати IP 1 Квітня 2015 09:18
а шо Кошарука притискати,він по жизні притиснений,бігає від партії до партії-від Юща до регіонів,від регіонів до "Батьківщини" слізно просився,зараз примазався до порошенка.Він іде до мети любими методами і буде триматися за посаду зубами - бо тільки перебування на посаді мера спасає його від тюрми. . За його дешевим популізмом ховається цинічна чорна душа хапуги, брехуна, перелюбця, алкоголіка та властолюбця,який брудними руками, у владу приводив спиртовиків і аферистів , бандитів , плюндрувачів могил і злодіїв , рекетира-міжнародника .
Ковельчани. Показати IP 1 Квітня 2015 09:48
Чого ви вчепилися до Кошарука? ,Що скоро вибори і боїтеся.? А пишуть цю всю єрєсь про нього люди Кіндера. Бо ві н і його оточення бояться і заздрать Кошаруку. Вчепилися за той Явір як реп''яхи, як другі депутати і пилорами і підприємства мають і нічого а то вчепилися за той обдертий Явір. Кіндер і твоє оточення і не мрій знову ти мером не будеш. Навчися нормально вести наради, не позорся перед своїм апаратом.Зовсім не знаєш життя і проблем міста.
Лучанин Показати IP 1 Квітня 2015 09:56
Не зрозуміло то вас Ковельчани лісництво беспокоїть і шум від нього Чи обливання гряззю Кіндера і Кошарука. От неєфік дєлать. Позор.
Ковель Показати IP 1 Квітня 2015 11:08
Кошарук і твоє оточення і ти не мрій,бо мером не будеш.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.