USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Як Луцьк святкуватиме 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

30 Жовтня 2015 13:18
Протягом 2015 року Україна відзначає 150-ліття з дня народження Великого Українця і найбільшого душпастиря нації, митрополита Української Церкви владики Андрея Шептицького (1865–1944), на державному рівні, відповідно до Постанови ВР, та рішення Кабінету Міністрів.

ЧИТАТИ ЩЕ: ВАТИКАН ОГОЛОСИТЬ СВЯТИМ УКРАЇНСЬКОГО МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

У Луцьку також відбудуться урочистості із вшануванню Праведника світу. Святкування розпочнуться 31 жовтня 2015 року о 12:00, в приміщенні Палацу культури міста, за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 1.



Програма святкувань на 31 жовтня 2015 року:

12.00 - Огляд експозиції про життя і діяльність Митрополита Андрея, та експозиції «Нескорена Церква», про Українську Греко-Католицьку Церкву. Фойє палацу Культури;

12.30 – Вступне слово та благословення єпископа Луцького Йосафата Говери;

12.40 – Доповідь про життя та перебіг процесу беатифікації праведника Владики Андрея Шептицького, (о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ)

13.00 – Вистава: « Я йду до Тебе Христе!...» Творча майстерня Національного центру Театрального мистецтва ім. Леся Курбаса «Театр у кошику»

15.00 – Виставка приурочена 150-літтю з дня народження Праведного Митрополита Андрея Шетицького. Краєзнавчий музей по вул. Шопена, 20 (о. Севастьян Дмитрух)





Джерело: http://ok.ru/dukhovni.svytuni.ukraine
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
ВОНО Показати IP 30 Жовтня 2015 13:23
ви будете сміятись але корінні волиняни віками були православними і рахували грекокатоликів пристосуванцями котрі пішли на унію заради матеріальних зисків. зараз православні та протестанти становлять 95% від числа волинських християн
Християнин до ВОНО Показати IP 30 Жовтня 2015 14:22
ВОНО - мабуть є московське лайно, яке читало тільки писану "православними рпц" історію України.
Християнину до Християнин Показати IP 30 Жовтня 2015 18:15
Хто прозивається - сам таким являється. Ти такий християнин як я балярина!
постійний читач до ВОНО Показати IP 30 Жовтня 2015 17:02
Статистика Церков і Релігійних організацій на 01.01.2015 по Волинській обл.: Всього до 2015 року зареєстровано на Волині 1562 релігійні організації, приналежними до різних церков себе вважають 79 % громадян із загальної кількості мешканців Волині, з них: - Протестантів ( і їм подібних) - 350 громад (в тому числі не зареєстровані), ~ 20 %; - УПЦ МП - 553 приходів, 7 монастирів, приблизно 30% прихожан; - УПЦ КП - 268 храмів, 4 монастирі, приблизно 20% прихожан; - УАПЦ - 14 парафій, приблизно 1 % прихожан; - УГКЦ - 23 парафії, 4 монастирі, 3 % парафіян; - Римо-Католицька Церква - 31 храм, 3 монастирі, 3 % вірних; - Інші вірування - 2 % громадян.
постійний читач Показати IP 30 Жовтня 2015 13:36
Андрей Шептицький: мільйонер, що став праведником! У нашій історії чимало видатних імен, які знає та шанує кожен українець. Ім'я ж Андрея Шептицького тривалий час було несправедливо забутим. У часи московської влади Митрополита записали у ранг ворогів...
Іван Максимюк Показати IP 30 Жовтня 2015 13:44
А ви знали? 13 фактів з життя Андрея Шептицького: 1.) Народився графом, був дуже багатим, напевно, як сьогоднішні мільярдери, але став монахом; 2.) Походив зі стародавнього українського роду, проте в 19 столітті рід полонізувався і перейшов на латинський обряд; 3.) Дозвіл перейти на східну традицію Шептицькому дав особисто Папа Лев XIII; 4.) Впродовж діяльності Митрополита у Львові між 1901 і 1944 роками в Галичині 7 разів мінялися господарі: австрійці, росіяни, українці, поляки, совіти, німці і знову совіти; 5.) Очолив делегацію до цісаря Франца Йосифа, вимагаючи, щоб українців трактували однаково з іншими народами монархії, не принижуючи їхньої національної та людської гідності; 6.) Виступав у віденському сеймі, у Палаті панів, щодо створення українського університету у Львові. Після цього виступу цісар видав декрет, згідно з яким український університет у Львові мав відкритися 1 вересня 1916 року; 7.) Завдяки старанням Митрополита Ватикан визнав УНР 1919 року; 8.) Профінансував створення Народної Лічниці у Львові, а також сиротинця. Для утримання сиротинця віддав гроші, що отримав як пожертву від Папи Бенедикта XV.; 9.) Подарував дитячій патріотичній організації "Пласт" свій маєток у Підлютому для літніх таборів; 10.) Віддав свою приватну колекцію на заснування Українського національного музею – 5 кімнат у митрополичих палатах, а в 1911 році придбав для музею цілий будинок на сучасній вулиці Драгоманова; 11.) Зініціював і заснував Земельний банк у Львові, підтримував діяльність українських культурно-просвітницьких товариств "Просвіта", "Рідна школа", "Сільський господар"; 12.) Під час німецької окупації Митрополит звернувся з протестом проти винищення єврейського населення до райхсканцлера Гіммлера, а також захщав радянських полонених – писав листа Гітлеру про надуживання Ґестапо й жорстокість до військовополонених; 13.) Організував таємне вивезення 2000 дітей євреїв 14 серпня 1944 року. Їх переховували у криптах, у монастирських школах, сиротинцях Львова й околиць...
Іван Максимюк Показати IP 30 Жовтня 2015 14:17
Праведник віри - таким знають Шептицького в усьому світі. А для України Митрополит Андрей - одна з найвеличніших постатей Української Церкви. Його вчинками завжди керували любов до людей, батьківщини, правди та чесності, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув повагу та любов українців всього світу ...
Народ Показати IP 30 Жовтня 2015 18:21
В кожного є своя думка. Навіщо навязувати всім людям свою думку. Якщо Ви цінуєте цю людину- добре, ніхто ж не боронить. Але казати що Україна святкує - то це занадто. Яка Україна святкує? Хто святкує? - Горстка людей?- прихильників унії. Невже біди в державі мало? Навіщо будоражити людей. Але метод антихриста: розділяй і володорюй.
віра до Народ Показати IP 30 Жовтня 2015 19:13
А ви цінуете кого!? Кирила, Онуфрія?! Про що пам'ятаете?!Звідки біди!!!!!! З якого боку- братерського?! Пам'яті достойнейшоі людини не смійте очорнювати!!!
Іван Максимюк до Народ Показати IP 30 Жовтня 2015 21:45
Коли мало освідчена верства народу на мить, на трішечки, спробує пізнати істинну постать Праведника Андрея, коли на мить його діткнеця і зрозуміє всю велич – велич його святості і безмежної любові Золотого Серця, що пригортало до себе усіх незалежно від віросповідання, тоді переможемо розбрат, гнів і темряву в душах українців! Бо він був Божим Світлом тут на землі. І є Божим Світлом там на небесах! Світлом яке провадить наші душі до спасення!
Православный! Показати IP 30 Жовтня 2015 21:48
коментар було видалено
Перехожий Показати IP 31 Жовтня 2015 22:47
Цікаво, чому ж це шановна адміністрація не додала до цієї статті коментар під ніком "Перехожий" за 30 жовтня?
Перехожий Показати IP 31 Жовтня 2015 23:20
Гірка правда про унію і від митрополита Андрея Шептицького «Завзята латинизація стала згубною для руських, котрі повернулися до єдності Церкви у 1595 році. Саме завдяки їй ця Унія і досі залишається жахливим спогадом для дисидентів, хоча минули вже віки. Історія Берестейскої Унії та приклад руських так сильно лякає російських православних, що вони не хочуть і слухати про єднання Церков». (Митрополит Андрей Шептицький. Документи і Матеріали 1899-1944. Т. II. Пастирські послання 1918-1939. Львів.2009. С.624)