USD 26.70 26.95
  • USD 26.70 26.95
  • EUR 31.60 31.85
  • PLN 6.85 6.94

«Вони посміхалися, а ми – плакали». У Любомлі - реквієм за загиблими в АТО

Реквієм у пам'ять про загиблих за волю та незалежність України провели на центральній площі волинського міста Любомль.

Про це повідомляє «День».

Спочатку він відбувся у місцевій гімназії, і волонтери, присутні на цьому хвилюючому дійстві, попросили показати його ще й для мешканців міста. Адже коли хоронили останнього із загиблих на сході любомльчанина Миколу Штанського, то його зустрічало усе місто, стоячи на колінах...

Під час реквієму діти розказували вірші про війну, про надію, про життя і смерть, про долю і віру. Все це супроводжувалося відеороликами. А в кінці був відеоряд з фотографіями загиблих – Саша Сацюк, Сергій Кушнір, Толя Федчишин, Сергій Киричук, Микола Миколайович Штанський... Вони всі немов живі, дивилися на земляків усміхнено і радісно, не дорікаючи.


«Вони посміхалися, а ми, - каже волонтер Андрій Дем'янчук, - плакали. Ми ще довго будемо плакати. Ми не обіцяємо собі не плакати. Обіцяємо не забути. «Живіть гідно – цим ви віддячите нам». Це вони говорять беззвучно до нашої совісті. І совість не може сховатися від цих застиглих посмішок, як ховається під руками обличчя в сльозах».

Діти не по-дитячому вміло донесли тугу і смуток останніх подій, жахіття війни і трагедію втрати. Ці маленькі серця вже вміють співпереживати. В дитячих очах і діях, каже Андрій, його надія на квітучу Україну.

Батьки сказали, що подібні заходи їм необхідні, волонтери сказали, що це саме те, що зараз необхідно нації, разом з допомогою війську. Це вечори спогадів. Це секунди, хвилини, години, дні, ранки, ночі і вечори пам'яті. Андрій Дем'янчук вважає, що родини, чиє щастя і спокій обкрадені війною, мусять бути під опікою не тільки влади, а й простих, вдячних людей, їм треба дарувати спілкування, підтримувати.

ЧИТАТИ ЩЕ: ВОНИ ЗАСЛУЖИЛИ НА ПАМ’ЯТЬ І ШАНУ. ВОЛИНЯНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В АТО. ІМЕНА

Нанадаємо, вчора, 5 березня, у Нововолинському ПТУ №11 відкрили меморіальні дошки, на яких викарбувані імена загиблих за майбутнє України випускників-героїв – Романа Бірюкова та Павла Попова
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus