USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Чи готові волиняни отримувати по два рахунки за газ?

9 Березня 2016 18:00
ПАТ «Волиньгаз» з’ясовує думку споживачів щодо впровадження європейських практик нарахування сплати за газ, які передбачають два окремі рахунки: за використання газу та за його транспортування.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ввела нову модель діалогу із споживачами природного газу та пропонує волинянам висловитись щодо доцільності введення абонплати за користування газотранспортною системою, тобто відокремлення плати за газ від плати за послугу з його транспортування.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Волиньгаз».

НКРЕКП із квітня 2016 року планує впровадження європейських практик нарахування сплати за газ - відокремлення ціни за послугу користування газовими мережами від ціни за газ як товар. Така форма оплати за газ діє у більшості країн Євросоюзу

та пропонується до запровадження в Україні. Донині у нашій державі встановлення абонплати практикується у сферах телекомунікацій, Інтернет-зв’язку, SMS-банкінгу, проводовому радіо, тощо.

Замість одного загального рахунку споживачі отримуватимуть два – у одному платіж буде змінним та залежатиме від обсягу використаного палива, у іншому зазначатиметься свого роду абонентська плата «за доступ до потужності» газопроводу (дотепер ця частка закладена у кінцеву вартість газу).

Від розділення рахунків витрати споживачів на газ не зростуть. Окрім того, новими змінами передбачено такі переваги для споживача, як прозорі тарифи та можливість самим обирати компанію-постачальника газу, а відтак у перспективі завдяки конкуренції на ринку ціна на газ знизиться.

Пройти опитування зараз можна тут.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 37
Анонім Показати IP 9 Березня 2016 18:02
То що, мені окрему трубу в квартиру прокладуть?
Анонім до Анонім Показати IP 10 Березня 2016 13:14
ага, будеш в неї гроші кидати
антонім Показати IP 9 Березня 2016 18:06
все мало грошенят для наших "народних" керовніків... дивіться, бо будете втікати швидше ніж янек, і собачки свої не встигнете забрати з собою.!
Тарас Чурило Показати IP 9 Березня 2016 18:06
Оце реформи, два рахунки за газ....
alex до Тарас Чурило Показати IP 10 Березня 2016 08:47
Нехай буде і три рахунки, аби загальна сума була менша.
Анонім до alex Показати IP 10 Березня 2016 10:40
віриш ?
Ірина Таран Показати IP 9 Березня 2016 18:06
А потім буде два рахунуи за воду, світло і тепло?
не лучанин Показати IP 9 Березня 2016 18:12
і ще квитанцію за видобування забули!!
платник Показати IP 9 Березня 2016 18:24
а для фірташа не забули окрему платіжку?
Анонім Показати IP 9 Березня 2016 18:25
та бандовлада взагалі вже ох""ла. ті гн*ди не знають, як той народ вима"ати по три рази. завтра заспівають, щоб окремо платити за видобуток газу, його підготовку, оплату за роботу кожної компресорної станції, порахують відстань, на яку тобі транспортують, діаметр труби, і т.д. І НЕ ТРЕБА СПІВАТИ КАЗКИ ПРО ЄВРОПУ !!!!!!! ТАМ ЗЛОДІЇВ ПРИ ВЛАДІ НАБАГАТО МЕНШЕ
Анонім Показати IP 9 Березня 2016 18:43
Є нові бажаючі на ПМЖ в Ростов!
Анонім до Анонім Показати IP 9 Березня 2016 19:34
нє ..... той поїде в ліпєцк
Не анонім Показати IP 9 Березня 2016 18:46
Скоро буде три платіжки за европейське повітря яценюку, порошенку, гройсману.
Анонім до Не анонім Показати IP 9 Березня 2016 19:35
краще кожному по кулі в лоб
патрик Показати IP 9 Березня 2016 18:50
А я хочу три рахунки!!!
Анонім до патрик Показати IP 9 Березня 2016 18:52
а ти по одному плати три рази
Василь Показати IP 9 Березня 2016 18:55
Доволі дивний підхід. Абонплата стала. А якщо я газу надцять кубів спалю, а якщо взагалі місяць не буду користуватися, то його через трубу однакова кількість пройде, чи згідно лічильника? Якщо різна, то й плата має бути в залежності від споживання. Споживач теж повинен мати можливість економити. Тобто давайте труби робити з'ємними. Якщо я не буду місяць користуватися газом, то викину трубу за межі квартири і не треба абонплату платити. Не маразм, ні?
Скарп Показати IP 9 Березня 2016 19:01
Як можна обрати собі постачальника в багатоповерхівку чи в Луцьк? Абсурд! Хочу норвежський газ, без домішок халявного, не для споживачів, азоту.
Немає абсурда до Скарп Показати IP 9 Березня 2016 22:01
Можна і багатоповерхівці обрати постачальника газу. У Вашому випадку (багатоповерхівка) не можна змінити газоПЕРЕДАВАЛЬНУ фірму через те, що газові труби належать їй. Сам ГАЗ давно вже не належить Волиньгазу.
Норвегія до Скарп Показати IP 9 Березня 2016 22:04
Приходьте до мене, АЛЕ ТЕПЛОТВОРНА ЗДАТНІСТЬ газу НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Я укладу з Вами договір на постачання газу за норвезькою ціною (договірною). За транспортування до мереж Волиньгазу плачуя, а за транспортування мережами Волиньгазу - Ви!
Юлія Парій Показати IP 9 Березня 2016 19:08
Сьогодні заходила до бабусі, вона отримала пенсію 1500 гривень, за комунальні послуги платить 900 гривень. Не забудьте ще одну платіжку за газ для неї...
Здравый смысл до Юлія Парій Показати IP 10 Березня 2016 01:24
ПФФ ... чого так слабо? Моя отримала щось типу 1026 якщо не помиляюся. В результаті після оплати комунальних у неї залишилося 24 грн Ось воно щастя) І вона вірить у Порошенка і Ко Чи не наївна...
Лучанин Показати IP 9 Березня 2016 19:16
Під цим "спрощенням" і "опрозоренням" криється дещо інше. Знову хочуть нагрітися за рахунок найбідніших... Вам не всерівно, яка в них там собівартість газу для кінцевого споживача?! Мені всерівно - менше заплатити ніяк не вийде. Це виокремлення транспортування робиться щоби ввести абонплату за користування - буде як в Укртелекому - дзвониш не дзвониш - давай пятдесятку в місяць! А хочеш говорити - то ще більше заплатиш. За новою системою ті, хто економлячи та використовуючи по пару десятків кубів на місяць - а таких НЕМАЛО!!! будуть платити сумнівну абонплату - не здивуюся, що й таку саму, як ті - хто гріє сотні квадратних метрів в особняках. ЦЕ СПРАВЕДЛИВО????! Тепер, виходить, якщо я був відсутній у квартирі і не користувався газовою плиткою взагалі - доведеться щомісяця платити за те, що в мене в КВАРТИРІ труба газова, ЯКУ Я САМ КУПЛЯВ КОЛИ СТАВИВ ЛІЧИЛЬНИК ЗА СВОЇ Ж ГРОШІ! Оце прозора схема!
лучанка Показати IP 9 Березня 2016 21:33
Ми і так платимо в банку платіж коміс. доходи за газ в розмірі 3 грн.по одній квитанції,а за газ в квитанції за комунальні послуги. А коли буде дві квитанції то буде 6 грн.,якщо не зміниться.Цікаво куди йдуть ці гроші .
Банк до лучанка Показати IP 9 Березня 2016 21:58
Комысыя пыде мены. Постачальникам газу і передавальникам нічого не дістанеться., але може бути і сплата послуг без комісії..
Данік до лучанка Показати IP 9 Березня 2016 22:41
Як іх земля носить? МУДОЗВОООНИ!!!
Віталій Показати IP 9 Березня 2016 22:38
Квитанції : 1.за користування недрами 2.за транспортування санами 3.за користування трубами 4.банківські послуги в перспективі : 5.за екологію( податок) 6.плати за ліміт і можеш його не використовувати. 7. просто плати і не питай за що
Віталій Показати IP 9 Березня 2016 22:43
задовбали з європейськими практиками... провести реприватизацію облгазів і обленегро та аналогічних монополістів і дурь з голови вилізе
ВОВК Показати IP 9 Березня 2016 22:45
ТРЕБА ГАЗ ПІДВЕСТИ ДО КРЕМАТОРІЮ ДЛЯ ЦИХ ПАСКУД. скоро буде бунт. ЯЙЦЕГОЛОВОМУ ХУ- В ЛОБ.
Бандура Показати IP 9 Березня 2016 22:46
Нехай Волиньгаз та йому подібні "гази" розкажуть як безкоштовно забрали собі вуличні та будинкові газопроводи у які вкладені мільйони людських грошей. Плата за транспортування газу повиннна залежати від обсягу споживання. "Абонплата" спроба заробляти гроші з повітря - чергове покращення...
Сергій Показати IP 9 Березня 2016 23:14
дурь повна. таких реформаторів гнати до біса
Здравый смысл Показати IP 10 Березня 2016 01:29
Якщо так буде, перше що я зроблю, перевірку на якість постачання газу. Не знаю, тиск там, якісь, щось ще, спочатку взаю що потрібно тоді заплачу за перевірку і відповідність Європейським стандартам. Далі не пожалію грошей на суд і буду вимагати повернення коштів за не якісне постачання на протязі минулих років. Тому як не можу бути впевнений що мене не дурили раніше. Ось тоді буде весело. ТВ, люди. 100% буду не 1 я такий.
Анонім до Здравый смысл Показати IP 10 Березня 2016 10:43
ню-ню ... тобі і перевірку зроблять, і суд ти виграєш ... наївняк
Вовк до Здравый смысл Показати IP 10 Березня 2016 11:41
Не сміши публіку, не забувай в якій країні живеш, хлопчина!
Лучанка Показати IP 10 Березня 2016 09:11
А зарплату і пенсію по європейськи не хочуть дати від вислуги літ і сплати податків, а не всіх зрівняли хто працював, а хто ні. Це просто жах.Люди не видержать і підуть та зметуть усе на своєму шляху.
Анонім Показати IP 10 Березня 2016 10:45
треба внести новий закон : людина платить за комунальні послуги 15 % від доходу . І ВСЕ. решта її не гребе
НотаС Показати IP 4 Липня 2016 15:35
Ск1льки б ми не ремствували.вони зроблять по своему...Ця влада взяла соб1 за мету довести нас до "ручки".А ми?!!!!