USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Для будинків у Луцьку, де не створені ОСББ, проведуть конкурс з визначення управителів

18 Листопада 2019 11:32
Вже до кінця місяця зможуть провести конкурс з визначення управителів приблизно 900 будинків у місті, де наразі не створені ОСББ.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 18 листопада.

Про проведення конкурсу щодо визначення управителів будинками та ситуацію, в якій опинилися ЖКП міста поінформувала виконувач обов’язків директора департаменту ЖКГ Надія Коленда. З її слів, управитель матиме ширші функції, зокрема, укладення договорів на надання послуг, проведення капремонту тощо. Департамент розробив довідку, яку розповсюдили у всіх будинках, де досі не створені ОСББ і послуги досі надають житлово-комунальні підприємства.

З її слів, надалі ЖКП не зможуть надавати послуги за ціною, затвердженою у 2018 році. Є два виходи – проводити збори та створювати ОСББ або проводити конкурс з визначення управителя будинками. Звернень до міськради щодо проведення конкурсу для того чи іншого окремого будинку не надходило. У конкурсі з визначення управителя можуть брати участь не лише ЖКП, а й інші організації. Оскільки справа не зрушується з місця, а дев’ять обласних центрів вже провели конкурси і надають послуги з управління, департамент підготував відповідний проект рішення виконкому і просить депутатів міськради допомогти у вирішенні питання. З нового року на 30% підвищиться ціна обслуговування ліфтів, у 2018 році мінімальна заплата становила 3700 гривень, що нині призводить до того, що з ЖКП звільняються працівники, підприємствам доводиться сплачувати мінімалку за рахунок невиконання складових тарифу.

Конкурс зможуть провести вже до кінця місяця. На широкий загал виставлять технічні параметри кожного будинку, формуватимуть по 2-3 лоти на кожне ЖКП. Ціна обслуговування кожного будинку буде різною, враховуючи технічні параметри. Якщо під час конкурсу в будинку створять ОСББ, такий будинок вилучать з конкурсу. Для ветхих невеликих будинків, де ЖКП надають лише послугу з перевірки димових каналів, ці послуги можуть залишитися в такій стадії, як нині, тому що обслуговувати такі будинки для ЖКП економічно невигідно.

Члени комісії рекомендували департаменту ЖКГ до кінця року провести конкурс щодо визначення управителів будинків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Споживач Показати IP 18 Листопада 2019 12:07
Про що ви говорите?Ви хоч Закони України читаєте?Закон "Про ЖКП"ст.18п.5.Управитель повинен мати сертифікат і бути підприємцем,а якщо юридична,то також в штаті сертифікованого працівника з управління.Проф. атестацію встановлює КМ України.Де це все???Немає і близько.Надання жк послуг здійснюється виключно на ДОГОВІРНИХ засадах.Де нові договори???Всі надавачі послуг працюють НЕЗАКОННО,а ми ще чомусь їм платимо.А ще щоб був управитель в будинку-збори власників(75%),протокол,договір і т.д.Ось коли не визначиться будинок,тоді міська рада призначає на конкурсних засадах і ціна визначається за результатами конкурсу. Нехай щастить.
ОСББ "Конякіна 23" Показати IP 18 Листопада 2019 14:06
мешканці самі створили ОСББ, встановили ІТП. повставляли пластикові вікнга для збереження тепла, зараз утеплили уже будинок. в листопаді включила голова ОСББ тепло і температура в квартирах 24-28 тепла, всі мешканці відкривають вікна, балкони, лоджиї, а голова на всі скарги щоб виключити опалення при такій плюсовій температурі не реагує і на дзвінки не відповідає. Питання на якого милого ми робили всі ці енергозбереження, щоб якась д..а самовільно вирішувала коли включати і скільки і хто буде платити за опалення, коли воно зараз непотрібно взагалі, або тільки на ніч включати. Куди звертатися на голову ОСББ яка вчиняє шкоду як мешканцям так і державі, і чи не варто паревірити субсидіянтів? Дуже хочу отримати консультацію спеціаліста та реакцію міської влади.
ОСББ "Конякіна 23" Показати IP 18 Листопада 2019 16:29
А що ви ставите мінус, - то хоч напишіть що вас не влаштовує у викладеному, чи по приколу ставитие то сидіть біля компа і грайте в стрілялки, прикаліст
Лучанин Показати IP 18 Листопада 2019 16:43
Як це відключити опалення в опалювальний період? В квартирах і так холодно** А якщо Ви шановний не хочете платити за тепло ставте лічильник на батареї** Чому мають мерзнути всі? В мене діти** Так що Ваша голова ОСББ Все робить правильно!
до Лучанина до Лучанин Показати IP 19 Листопада 2019 13:09
Ви це серйозно!!! Я не хочу платити? на відміну від вас я плачу все і платити за вулицю не збираюся і голова про це знає! А це ви доїте державу субсидіями і вам всеодно, хай буде хоч 40 температура. Ви дійсно живете в цьому будинку і вам холодно, то ви наведіть порядок в себе і у разі проблем саме у вас - поставте нагрівач для своїх діток, а не весь будинок має гріти вулицю. Коли ж ви уже навчитеся бути господарями? - напевно ніколи. Заплачені колосальні кошти і мешканців і державні за енергозбереження і мета всіх цих робіт - зменшення і контроль витрат , і природа вам сама допомагає. Але таким як ви уже ніхто і ніщо не допоможе, "багатії" х-і. Коли прийдуть нарахування тоді поговоримо через перевірки субсидіянтів та оцінемо роботу голови та правління.
Конякінцям Показати IP 18 Листопада 2019 17:49
Яке відношення має голова ОСББ до вашого ІТП???-НІЯКОГО.Читайте статут,хоч щось читайте,бо ви нічого не хочете знати,нічого не читати,тільки кричати і всі "злодії".Все.Є правління будинку і є голова ОСББ,якого ви можете переобрати,але ж ніхто не хоче!!! ІТП-саморегулюється(клапани і датчики діють відповідно до температури)повітря,якщо він ваш,найміть інженера і не морочте "крижі".
Анонім до Конякінцям Показати IP 18 Листопада 2019 20:18
згідний, ніхто не хоче щось робити. а обгадити - то це да. А голові до одного місця яка у вас в квартирі температура вона ж за це не платить бо живе в іншому будинку і там температура до 18. Раніше відповідальна особа слідкувала і контролювала ІТП, а зараз голова, взяла ключі і щоб не бігати з будинка в будинок, оскільки уже набралася стільки будинків що невстигає, підключила до інтернету і всім розказує що чомусь ІТП не реагує на температуру то хтось включив опалення без неї, і не хватає мозгів запросити спеціаліста - тут ви праві. Краще хай мешканці 72 кв. по 1000 заплатять і гріють вулицю бо ж є державна субсидія..., але воне є не у всіх. А правління... ну що тут скажеш. Ніхто ж не проти тепла ми за але не 25-28 з відкритими вікнами