USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Медикам в Україні підняли мінімалку, але їх переводять на пів ставки. Що робити

21 Січня 2022 12:34
В Україні після підняття мінімалки для медиків деякі керівники комунальних установ почали переводити своїх працівників на пів ставки, пояснюючи це нібито відсутністю коштів. Натомість голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат Михайло Радуцький заявив, що такі ініціативи будуть жорстко каратися.

Про це Радуцький написав у своєму Telegram, передає ТСН.

«Будемо жорстко реагувати на спроби переведення медиків на пів ставки! До комітету і в особисті повідомлення моєї сторінки Facebook надходять сигнали про те, що деякі керівники медичних закладів намагаються примушувати співробітників переходити на 0,5 чи 0,75 ставки. Хоча фактично люди будуть продовжують виконувати той обсяг роботи, що й раніше», – написав він.

За його інформацією, медикам кажуть, що нібито заклад не має грошей, тому їм доведеться формально перейти на неповну зайнятість. МОЗ вже відреагував на такі випадки, наголосивши на неприпустимості такої ситуації. У разі порушень медикам радять звертатись зі скаргами до регіональних управлінь Держпраці, працівники якої під час перевірки не розголошують особу заявника.

Також Радуцький запропонував медикам у таких випадках одразу звертатися до комітету: «Надсилайте максимально докладну інформацію, щоб ми одразу розуміли ситуацію».

«Якщо перевірка підтвердить такий факт, то керівник закладу буде оштрафований на 65 тисяч гривень за кожного працівника. На мою думку, відповідальність за такі дії має бути значно жорсткішою – аж до відсторонення від роботи. Адже шахрайство з зарплатами медиків – це злочин. У людей крадуть гроші, гарантовані державою», – написав Радуцький.

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я наголосив, що у разі порушень з боку керівництва медзакладу МОЗ будемо залучати до вирішення проблеми МВС, НСЗУ, очільників ОДА та вимагати оперативної реакції.

Нагадаємо, від 1 січня встановлений рівень мінімальної заробітної плати у державних та комунальних медичних закладах на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Олесь Показати IP 21 Січня 2022 12:52
Хай на повну ставку роблять..... підприемцям придумати ще пару податків , ввести жорстокі міри про несплату податків як при уарях пльотками пис...дити ...але всіх бюджетників треба нагудувати, вдіти, машини заправити і в кого немае купити . І якщо народ небуде справлятися то кандали всім вдіти і пи....зд ....ити ...другої дороги немае тільки вперед.
? до Олесь Показати IP 21 Січня 2022 13:30
Ти з психушкі урвався ?
Олесь до ? Показати IP 21 Січня 2022 14:27
А ти вникни поглибше в те як підприемців зажали , здай звітність річну, поплати всі ті збори а з нового року все більшае і більшае ...+ інфляція сумашедша . Пощитай дебіти .... і після цього я ненормальний чи хтось хоче мене зробити таким .
ботоксШМЯК до Олесь Показати IP 21 Січня 2022 14:37
Так все добре з підприємцями. Вони були основними агентами впливу перед виборами зе і зелені. Вони привели його до влади, то тепер настає час розплати, бо за все потрібно відповідати. І це все справедливо і закономірно, бо їх попереджали.
? до Олесь Показати IP 21 Січня 2022 15:08
Що має хрін до редьки ? Тут чорно по білому написано про зарплати медиків. Ти лікар ? Тобі не сюди..виливай свою фрустрацію в іншому місці... Навіть не в змозі зрозуміти що пишеш..це якою ,пардон, мовою ?
Всім до Олесь Показати IP 21 Січня 2022 15:54
Звичайно, торгаші ж в нас сама злиденна частинасуспільства ???
Аут шмаут Показати IP 21 Січня 2022 14:35
Черговий разводняк від "слуг не пойми якого народу". Все за що беруться, все або брехня, або профонація. Але стадо саме це наголосувало, так що їжте не подавіться.
лучанин Показати IP 21 Січня 2022 14:53
Грошей ніхто на підвищення не виділяв ! Тому проблема в оплаті зарплат і виникає.2,9% ВВП на медицину то сміх у Європі !
Анонім до лучанин Показати IP 21 Січня 2022 18:21
от якби ще й вчителям підняли до 4тис євро-то може і іх відправили на 0.15 окладу а краще закрити школи! спасибі 73%. хоч іх уже менше-киівські таксисти уже позривали наклейки з .авто де "зе наш нрезидент"! отож отож на майбутнє -думай-ТЕ!
За Показати IP 21 Січня 2022 18:16
Що по 20 тисяч? За бардак і хамське відношення? Не здатні нормально налагодити той довбаний прийом у сімейних лікарів, що люди годинами сидять в черзі , вперемішку ковідні, грипозні і ті в кого ангіна, бронхіт чи просто ГРВі підхоплять ще й інше замісь щоб вилікуватись. Та ще й прочекавши години, незважаючи на запис, можуть в той день і не потрапити. Поки перелізуть всі ті що мають право позачергою, то час лікаря робочий вже закінчився, то система зависла. І хочеш іди й чекай до завтра, можливо пощастить потрапити, хоч неси гроші у приватну клініку чи в аптеку, сам собі призначивши ліки.
За зе до За Показати IP 21 Січня 2022 20:44
Заткнися алкаш нещасний.
Анонім до За зе Показати IP 21 Січня 2022 21:50
Ти довбануте. Ти багато алкашів кончених бачило в чергах в поліклініках до сімейних лікарів? Чи ти думаєш що наркодиспансер, де ти постійний клієнт, то і є поліклініка чи правда очі коле?
Олесь до За Показати IP 21 Січня 2022 20:59
Підтримую бо відчуваеться що наболіло ....а то сидять в дома люди і неходять по лікарях а пишуть дурниці ....пройде хоть один хай в Шацьку медкомісію на права ...а ті хто проходив знають і мовчать ....один психіатр винесе мозги так що і сто баксів віддаси ....хай йому буде добре а невропатологша ....подивіться в її очі вона ж без грошей непрацюе красавиця ....недай бог звернутися до таких лікарів за допомогою ... хай хоть сердяться хоть ні ....я прямо можу сказати ввічі які вони гниди кончені ...пробачте всі читачі але то ж логово хабарів ...нащо ви їм носите гроші ...що ж ви робите я нерозумію.
Ти Оля, а не Олессь до Олесь Показати IP 24 Січня 2022 19:39
Не заплатила, мабуть, офіційно в касу лікарні, а цицьками хотіла безплатно сертифікат випросити.?
Правда Показати IP 22 Січня 2022 09:10
Якщо такі "радуцькі"з "ксивою"фельдшера є головами комітетів найвищого законодавчого органу країни,то нам хана...
Николай Показати IP 23 Січня 2022 13:43
И чего эти пид@ры от власти не говорят,что повышение ставки медикам они возложили на местные бюджеты?!!!
Нарід Показати IP 24 Січня 2022 20:13
У Матейчик ліжкодень коштує від 200 грн... Цвидиха сімейна поширше столик відкриває, поки не положиш туди грн футболитиме.... Що казати, якщо начальніца сімейної алкоголічка, тхне перегаром прямо через маску.... П'ють прямо серед робочого дня. Нема на них перевірки, бо й любу перевірку напоять
Лишені прав Показати IP 25 Січня 2022 19:05
А що робити шацьким медикам, яких вчора зібрали на нараді і заставили писати заяви ЗАДНІМ числом (з 1 січня!) на переведення на 0,5 ставки?? Люди майже місяць вже пропрацювали!! Людей масово скорочують! Щоб начальство далі мало собі по 30-40 тис премії?? Хто за них заступиться??!! Адже їм тепер світить тільки Польща, щоб прогодувати свою сім'ю.....
Небайдужі. Показати IP 26 Січня 2022 08:23
Медсестер Шацької лікарні теж чекає така доля бо ж тільки лікарі працюють і заробляють на лікарню. Медсестер можна совати по відділеннях навіть якщо там повний штат. Ну де ж заплатити медсестрі за відпрацьовані години це ж зарплата велика. Такого бардаку ще не було.
123 до Небайдужі. Показати IP 27 Січня 2022 14:15
Реально,такого бардаку як зараз в Шацькій лікарні ніколи не було.Хамське відношення як до пацієнтів так і до медперсоналу
Anonim Показати IP 17 Лютого 2022 23:23
Шановна сімейна медицина Шацької лікарні, перестаньте виписувати свої рецепти своїм пацієнтам на невизначений термін, Святий Отець не вспіває відспівувати померлих, а йому теж потрібен вихідний, майте совість!!! Дякую.