USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

«Місто має жити»: у Луцьку не запроваджуватимуть жорсткого карантину. Офіційно

3 Серпня 2020 12:19
У Луцьку не запроваджуватимуть жорсткого карантину через віднесення міста до червоної зони державною комісією з питань ТЕБ та НС.

Про це йшлося 3 серпня під час засідання позачергової 90 сесії Луцької міської ради.

Депутати розглянули проєкт рішення про незгоду на запровадження додаткових обмежень у зв’язку з рішенням державної комісії ТЕБ та НС щодо віднесення Луцька до червоної зони епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19.

Заступник керівника управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Анатолій Свірський розповів, що в місті Луцьку нараховується достатньо карантинних заходів, які ефективно діють, тому нагальної потреби вносити додаткові заходи, аби зупинити економіку міста, немає.

Тому запропоновано, щоб у місті й надалі діяли ті карантинні заходи, що й раніше, незважаючи на рішення комісії з питань ТЕБ та НС. Тож у Луцьку й далі працюватимуть комунальні підприємства, заклади дошкільної освіти, транспорт та ін.

У суботу відбулася нарада, де обговорили всі показники щодо епідеміологічного стану.

Профільний заступник міського голови, депутат Костянтин Петрочук зазначив: «Не потрібно зупиняти життєдіяльність міста».

Він наголосив, що рішення комісії ТЕБ та НС є таким, що суперечить Конституції.

Також цим рішенням міськрада звертається до поліції з проханням, аби та утрималася від дій щодо притягнення суб’єктів господарюванням до відповідальності за порушення карантину.

Костянтин Петрочук наголосив, що суб’єкти господарювання самі прийматимуть рішення щодо того, чи працювати. Міська рада, своєю чергою, надаватиме всім охочим юридичну допомогу.

Депутат, радник міського голови Ігор Поліщук відзначив, що незрозуміло, за яким принципом Луцьк віднесли до червоної зони.

Він наголосив, що протокол державної комісії ТЕБ та НС є незаконним, адже відповідно до ст. 32 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря.

Тож рішення комісії ТЕБ та НС є таким, що суперечить чинному законодавству.

«На мою думку, це абсолютний правовий нігілізм», – сказав Ігор Поліщук. Він наголосив, що Луцьк без будь-якої допомоги зі сторони держави є одним із взірцевих міст, яке потужно підготувалося до коронавірусу, виділивши необхідні кошти лікувальним закладам і медикам.

Окрім того, депутат зауважив, що є низка міст, де ситуація гірша, ніж у Луцьку, однак їх не віднесли до червоної зони.

Він розповів, що віднесення міста до червоної зони означає введення низки радикальних обмежень, зокрема припинення руху громадського транспорту, закриття закладів громадського харчування, магазинів, дитячих садків, інших установ.

За словами депутата, це може спровокувати виникнення складної ситуації, адже тисячі лучан можуть втратити дохід, що у свою чергу призведе до ненадходжень до бюджету. Окрім того, підприємці можуть понести непоправні втрати, що може викликати закриття закладів і, як наслідок, втрату робочих місць лучанами. Збитки, натомість, ніхто не компенсує.

«Механізмів підтримки бізнесу немає... Сьогодні наше місто недоотримало близько 140 мільйонів гривень. Хто компенсує ці втрати? Низка ініціатив для лучан не буде реалізована... Місто має жити, бізнес, транспорт мають працювати», – сказав Ігор Поліщук.

Очільниця юридичного департаменту міськради Наталія Юрченко зазначила, що відповідний проєкт рішення міськради не суперечить законодавству. Вона наголосила, що протокол комісії ТЕБ та НС порушує конституційні права мешканців громади.

Депутат Микола Федік відзначив, що подібне рішення прийняла і Тернопільська міська рада, адже Тернопіль теж безпідставно віднесли до червоної зони. Він загалом піддав критиці низку дій центральної влади щодо боротьби з коронавірусом.

Урешті обранці громади підтримали проєкт рішення і закликали лучан, однак, дотримуватися маскового режиму й безпечної соціальної дистанції в громадських місцях.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 12:25
Ооо...ну тепер з'явилась робота для СБУ. Я звичайно не Ванга, але цей тиждень буде з фокусами від Київа, МВС і СБУ
Москаль до Лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 13:04
Зрада?
Лучано до Лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 18:59
Скоро буде новий передєл.
луцька область Показати IP 3 Серпня 2020 12:42
Місцеві царьки віришили показати що вони найрозумніші і Київ їм не указ. Піар кампанія перед виборами.
К.лучанин до луцька область Показати IP 3 Серпня 2020 14:37
От і запроваджуй червону зону у своїй "луцькій області" ! В нас в Україні , якщо чув у своїй "луцькій області" здійснюється децентралізація влади і місцева влада має право коригувати безглузді рішення центру який засів у Києві. На таких як ти воду возять. Сиди вдома і не вилазь? Життя повинно зупинитись? Хтось нам на блюдечку щось принесе і дасть? Ти так само залежний від економіки держави як і усі громадяни. Ти говориш піар? Його , цей "піар" відчуєш коли залишишся без грошей (зарплати , пенсії і т..д.) і без куска хліба . Отоді заспіваш іншої пісні , якщо ти зараз не розумієш через свою недолугість. Міськрада Луцька поступає вірно!!!
Прагматик до луцька область Показати IP 3 Серпня 2020 14:44
Київські царі вирішили нагнути волиняк із своїми карантинами, піар-компанія з піклування над виборцями хай їм грець.
Лучанину Показати IP 3 Серпня 2020 12:56
А міська рада готова оплачувати лікування та подальшу реабілітацію хворих, а також похорони померлих а можливо навіть матеріальне відшкодування в разі рішення суду за позовом про недбалість яка спричинила смерть людини?
Макс до Лучанину Показати IP 3 Серпня 2020 13:11
НАШа міськрада вже давним давно людей в ср*ці має, мала і буде мати
Народна прокуратура Показати IP 3 Серпня 2020 13:02
То викличте Янко і хай пояснить дії своїх київських "шефів"
Лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 13:34
Дивують люди: ходили собі, їздили, все було ок. Тут Київ каже: Агов, а у вас червона зона. Ну і що від цього міняється? Вірус став активнішим чи як? Чи потрібно вже рокам сидіти дома, а Київ нехай гроші кожному виділяє? Чи потрібно всмі в село переїхати?
Пилип Орлик для Луча Показати IP 3 Серпня 2020 13:52
Я з радістю переїхав би до села, якби знайшов підходящий варіант для проживання.
Семен Показати IP 3 Серпня 2020 14:55
Вєрной дарогой ідётє таварищи. Випєндрюйтесь і надалі граючись у "демократію" власного пошибу. Якщо так піде і надалі то незабаром знову крикунам доведеться вишиванки на косоворотки міняти. Та... Хіба їм вперше...
Тато Васі до лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 15:15
Дурний піп тебе хрестив
Червона чи Зелена Показати IP 3 Серпня 2020 15:23
По яких критеріях розраховують ту червону\оранж\зелену зони? Ніхто толком не знає. Все висмоктано з пальця. Бардак повний. "Маскового режиму" в транспорті, торг.центрах, приміщеннях - цілком достатньо для значного зменшення ймовірності зараження. До чого ті зони? Що за брєд. Краще посилили б контроль за дотриманням "масочного режиму" , а то сидять за картою з розумним виглядом та кольоровим олівчиком зони вималювують....
Лучанин Показати IP 3 Серпня 2020 15:47
Понавибирали? Жріть, не обляпайтесь
Валентина Показати IP 3 Серпня 2020 16:25
МОЛОДЦІ !!! Київські "царці" вирішили нагнути до коліна західні області, в т. ч. і Луцьк, Тернопіль! Куди дінеться той вірус? Кожного перекрутить, кого раніше, кого пізніше! А жити треба, працювати треба! Міська Рада - Молодці! А ті, Київські тупоголові захотіли помститися за висміювання про "Луцкую області", за " ...десант"! Але це їм не допоможе! Лучани ще не таких долали, ці також не виняток! Ми в своїй хаті самі знаємо, що нам робити!!! Що той піврічний карантин дав? Вірус зник??? Ні! То для чого тоді людей мучити!? В Києві хай "наводять порядки", а не в Луцьку! Люди їсти хочуть!
руський пип Показати IP 3 Серпня 2020 17:00
я хочу исты тоже! в спакотан нам та чырвона зона
Їван до руський пип Показати IP 4 Серпня 2020 09:10
В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля! (Т. Г. Шевченко)
Калькулятор Показати IP 3 Серпня 2020 18:47
То не Червона зона карантину - то якийсь прям Червоний Терор за совєтів. Скоро на двір не пустять вийти, скажуть що будинок в "червоній с*аці", ой вибачте, в червоній зоні.
Евгения Показати IP 3 Серпня 2020 20:33
Всем нужно пример брать с Луцка! Молодцы!
Криво Показати IP 3 Серпня 2020 21:37
Так дайте жити і лучанам,а не останні копійки забираєте у людей штрафами за неправильно викинуте в контейнер сміття,а то місто має жити ,а люди здихати,якщо людина викинула купку гілля,чи трави...палити неможна то організуйте місця збору цього всього і що б жеки вивозили,за що гроші беруть за утримання.А то мунісралів набрали і засади організовують,бо можна на дурняк штрафами бюджет поповнювати.А проконтролювати як карантину додержуються нема кому,от вам і червона зона.
лучанка до Криво Показати IP 4 Серпня 2020 08:13
Одне з питань - мала кількість тестування. Хай дозволять в приватних клініках робити тести. Профспілки на зекономлених коштах за санаторне лікування протестує працівників. А бо інші керівники підприємств проплатять і буде видна картина по місту. Лучани надіньте маски на ніс і все буде добре. Зараз головне втримати транспорт і почати навчальний рік.
Пенсіонерка Горбата Показати IP 4 Серпня 2020 07:23
З таким підходом це НІКОЛИ не закінчиться..Пливли а під берегом всра**сь.Готуйтесь знову пливти раз такі розумні.ТІЛЬКИ ТОТАЛЬНИЙ КАРАНТИН!!!