USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Церква під самими вікнами: лучани збунтувалися проти священника, який хоче будувати храм без дозволів

7 Квітня 2021 07:00
У Луцьку священник викупив частину території в одному з дворів і заходився будувати там храм. Місцеві мешканці проти, адже не хочуть церкви під самісінькими вікнами.

Мало того, священник, зі слів місцевих, обгородив парканом спортивне знаряддя, яким користувалися мешканці, й захопив частину прибудинкової території, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Ще на початку минулого року жителі будинків №15 і №17 на вулиці Конякіна забили на сполох, дізнавшись, що землю біля багатоповерхівок придбав священнослужитель і планує зводити тут церкву.

Тоді багатоповерхівками ще опікувався ЖКП №11. Інженер жеку переконував: власник землі зайшов за межі прибудинкової території, порушив правила містобудування та архітектури.

Читати ще: Священник у Луцьку хоче звести церкву впритул до багатоповерхівок. Мешканці обурені

Нині мешканці цих будинків вже мають ОСББ, але проблема не залагоджена. Люди посилаються на численні звернення щодо незаконного, на їхню думку, будівництва. І навіть відзняли відео, де на територію, загороджену парканом, звозять щебінь.
«Всі жахнулися: як так? Його межа іде по стінах будинків на Конякіна 15 і 17. В нас доступу ніякого не було. Він нам залишив лише вхід до підвалу. Але це теж була його територія. То він так добре зробив нам, що дав вхід до підвалу, – обурюється лучанка Тетяна Крат. – Люди заворушилися тоді, коли він ставив паркан. Потім притихло все. Зараз знову починається весна, люди по городах – і в нашого батюшки починається робота, він завозить щебінь. Не знаємо, як завозить: нема доступу до його ділянки абсолютно».

Жителі багатоповерхівок вважають, що ділянка повинна мати рівні і розумні межі. Натомість вона зигзагоподібна.

«Неодноразово зверталися до нього, щоби показав будь-які дозвільні документи: і на будівництво, і на все. Жодного дозвільного документа, в тому числі і на паркан, він не показав, – розповідає місцевий житель Юрій. – Муніципальна поліція приїжджала, понаклеювала оголошення – демонтувати до такого-то числа. Це було торік. Оголошення вже були до вечора здерті – і все. Він проклав собі тимчасову електромережу, на яку також немає дозволів. Користується електроенергією. Тут працювали бетономішалки – тобто це крадіжка електроенергії».

Мешканці розповідають: раніше тут були зелені насадження та дитячий майданчик. А тепер парканом загороджені навіть спортивні турніки, якими користувалися мешканці будинків.

«Це – не будівництво», – запевняє журналістів у телефонній розмові власник земельної ділянки, священник Волинської єпархії УПЦ МП Іоанн Піпаш. Однак показати документи й дозволи на будь-яке будівництво (чи то церкви, чи то магазину) категорично відмовляється. Проте, хоч священник і заперечує факт будівництва, це не заважає йому збирати пожертви на зведення храму у Facebook.

«У нас поки що ніякого будівництва не проводиться», – прокоментував Іоанн Піпаш, клірик храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, підтвердивши, що щебінь таки привезли. Проте одразу зазначив, що мати справ із журналістами не бажає.

Чи має власник земельної ділянки на вулиці Конякіна дозвіл на будівництво церкви на цій території, журналісти поцікавилися в управлінні містобудування та архітектури Луцькради. Начальник управління Веніамін Туз каже: це вже не перший власник земельної ділянки, раніше тут мав бути магазин.

«Зараз нові власники мали намір це відновити, знову без погодження мешканців сусідніх будинків. Закінчилось в результаті тим, що є намір побудувати церкву. Ясно, що це не відповідає будь-якій будівельній нормі, цільовому призначенню цієї ділянки», – пояснив чиновник.

Тож жодних дозволів на будівництво священнослужитель не має: для цього йому треба щонайменше звернутися в управління містобудування та архітектури, змінити цільове призначення земельної ділянки та отримати згоду на прибудову від мешканців сусідніх будинків. Якщо всі ці пункти Іоанн Піпаш не виконає, то будь-які будівельні роботи на цій території, а особливо зведення храму, будуть незаконними.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
Мешканець Відродженн Показати IP 7 Квітня 2021 07:26
Буде вам церква в дворі! кожні вихідні та свята дзвін дзвонів (наш колонки ще поставив). Долучайтесь до духовності, приймайте Бога
Анонім Показати IP 7 Квітня 2021 07:51
це напевно буде 10 церква в тому районі. знайдіть якогось шамана, хай проведе на тій землі ритуал жертвоприношення якооїсь курки. а краще пошукайте інфу про те, де не може будуватися церква і зробіть все як там написано, мб це меє бути не курка а страус, то купіть колективно страуса) якщо ж після цього водою побризкають і скажуть шо все очищено і освячено, тому будуть будуватися, виведіть колонки на вулицю і крутіть в дозволений час рамштайн, канібал корпс і тд)
Дурним поліщукам Показати IP 7 Квітня 2021 08:41
Їм би там пивнушку збудували ото були б задоволені
Отакої Показати IP 7 Квітня 2021 08:53
"Закон про право власності в багатоквартирному будинку".Прибудинкова територія є ВЛАСНІСТЮ власників(співвласників)квартир.От як він міг її придбати???Хто йому її продав(віддав).Має бути підпис особи,документи.
Москаль до Отакої Показати IP 7 Квітня 2021 10:53
Кто у нас участки в Луцке продает? Вот Вам и ответ.
Наталка до Отакої Показати IP 7 Квітня 2021 21:36
ні, Ви помиляєтесь, прибудинкова територія належить місту до того часу поки не буде передана за документами у власність або користування ОСББ, а ось безпосередньо під будинками - так, земля належить співвласникам будинку
Лучани Показати IP 7 Квітня 2021 08:56
Підніміть рішення сесії, подивіться хто готував проект рішення , хто візував, хто підписував, а в протоколі голосування чітко зазначені фамілії депутатів, які голосували "За" ! По генеральному плану міста там повинен бути так необхідний для жителів дитячий садок ! ! !
Дошкільнята Показати IP 7 Квітня 2021 09:25
Шо піп рорушив Закон Божий, шо чиновники порушили Земельний Кодекс ! Обоє рябоє !
Василь Показати IP 7 Квітня 2021 09:39
московська церква з 43року є підрозділом КГБ.І приблизно 25% жителів України поділяють її погляди. Тут може бути тільки одне рішення-штраф за незаконні дії і вилучення ділянки по суду (якщо рішення на власність видане помимо згоди мешканців).
Місцева Показати IP 7 Квітня 2021 09:49
По вул. Конякіна це вже буде 4 церква, не забагато? Піднімати всіх на ноги, шукати юриста і виясняти хто продав прибудинкову територію? Хто, що хоче , те і робить.
міщанка до Місцева Показати IP 7 Квітня 2021 10:48
тож не у всіх батюшок є прихід, щоб їх годував з родинами, от і стараються...просто їсти хочеться =))
Дед до Місцева Показати IP 7 Квітня 2021 10:55
А три церкви не под окнами?
Пасажир Показати IP 7 Квітня 2021 10:20
Попам закони не писані. Хай поставлять в церквах касові апарати і сплачують податки
Glover Показати IP 7 Квітня 2021 10:37
Я хочу видеть спутниковые антенны, а не золотые купола. Хочу видеть развивающуюся медицину, а не молящегося попа или шепчущую бабку.
Олександр Показати IP 7 Квітня 2021 11:06
А чому ніхто не пише про те, що священика банально надули? Чому ця ділянка кимось була приватизована й виставлена на продаж? То нащо її дозволили комусь приватизувати? Не він перший її приватизував - він купив її у првиатної особи, і вже давно на цій території було довзолено будувати МАГАЗИН. Він заручник обставин, в які необачно попав, а з людьми поводиться цивілізовано (на відміну від частини тих людей)
Пасажир до Олександр Показати IP 7 Квітня 2021 11:09
Так. Він білий і пухнастий.. Надурили його злі люди
Сергій Показати IP 7 Квітня 2021 11:07
У нас на Володимирській, поруч спортшколи теж незаконно збудували. Луцький суд заборонив будівництво, оскільки поруч теплотраса (перший стрічковий фундамент пустили взагалі по ній), бомбосховище, до якого перекрили вільний доступ своїм забором. Але згодом Львівський скасував рішення місцевого, будівництво продовжили. Церкву відвідує небагато людей, але для фотозвіту спонсорам, збирають чималу кількість прихожан. Мешканці району були проти будівництва, але великі гроші вирішують все. Тепер замість єдиної галявини в районі, з берізками, де грали хлопчаки у футбол, дівчатка розкладали покривала і грались ляльками, стоїть церква, яку відвідує декілька бабусь з району, і їхні сім'ї, ну явно що не спонсори такої будівлі. Здогадайтесь самі, хто може бути спонсором УПЦ МП . До речі попереднього батюшку, який будував церкву, прогнали саме за проукраїнську позицію. Боляче дивитись, що останні декілька днів на сході гинуть наші захисники-воїни, а в тилу вільно працює і промиває мізки церква окупанта. А наостанок слова підтримки ВЕЛИКОЇ людини, рядки якої процитую "Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая ..".
І крапка ! Показати IP 7 Квітня 2021 12:01
По генеральному плану міста - там передбачений дитячий садок ! ! !
Сергій Показати IP 7 Квітня 2021 13:53
Така окупація стратегічно дуже вигідна для Росії. Через церкву легко маніпулювати людьми, налаштовувати один проти одного. Зверніть увагу, жоден священник української церкви не буде виганяти кумів під час обряду хрещення після запитання "в яку церкву ходите" отримавши "невірну відповідь". Також це стосується відспівування померлих не з їхньої церкви. Чому такі запитання не виникають у католицьких служителів, українських? А все тому, що ці священники служать Богу та людям, а не Москві. Тому і спостерігаємо останнім часом тенденцію активного забудовування української землі московськими церквами, а в подальшому промивка мізків.
Пасажир до Сергій Показати IP 8 Квітня 2021 10:46
Наївний ти... Попів цікавлять тільки гроші, решта вторинне