USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Рада скасувала право на відстрочку тим, хто має родичів з інвалідністю

29 Червня 2023 13:18
Верховна Рада України скоротила перелік осіб, які можуть отримати відстрочку від призову на військову службу.

Як пише Радіо Свобода, якщо ухвалений 28 червня закон № 9342 підпише Президент Володимир Зеленський, до лав ЗСУ зможуть мобілізувати тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю.

Дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю I чи II групи – дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення в запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

Після підписання закону Президентом Зеленським не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

У законі № 9342 зʼявився абзац 11 частини І статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі словами «за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати».

Раніше Верховна Рада зменшила граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Інвалід. Показати IP 29 Червня 2023 13:38
У р а .
Толя Показати IP 29 Червня 2023 13:40
А багатодітним чому не скасовують відстрочку і депутатам? Справедливість де?
лучани Показати IP 29 Червня 2023 14:06
Пітримую коментар Толя.!!!!!!!
читач Показати IP 29 Червня 2023 14:18
Не бачу в армії "штунд".Здорові,як бики,знищують зі зброєю звірів,від Держави отримують безліч всіляких допомог, скуповують за безцінь землю, нищать ліси,а коли треба захищати країну,яка все життя їх кормить їх це не цікавить.
Анонім до читач Показати IP 29 Червня 2023 16:39
цілком підтримую, а московських попів в армію відновлення на волонтерських засадах
Валерій Показати IP 29 Червня 2023 14:25
Депутатів на передову.......війна відразу закінчиться
УууууХХХ до Валерій Показати IP 29 Червня 2023 15:25
А закони хто приймати буде, А ГРАМОТЄЮ, МОЖЕ ТИ БЕСТОЛОЧЬ?
Сергій , Показати IP 29 Червня 2023 15:40
В першу чергу потрібно брати др війська ,багатодітних, наробили дітей ,а хтось Вас має захищати .
xD до Сергій , Показати IP 30 Червня 2023 00:14
Не захищайте, хто вас заставляє? Справимося і без вас.
Пан Показати IP 29 Червня 2023 20:22
Зеленський призвіть спочатку всіх атошних а таких не менше 500 тисяч (більше ніж 6 армія Паулюса під Шталінградом) і заодно проведіть ревізію атошних груп теж багато цікавого. А потім вимагайте у решти членів суспільства поповнювати поточний некомплект.