USD 39.70 40.10
  • USD 39.70 40.10
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

17 червня: події, факти, дні народження

17 Червня 2019 00:00
Фундатори та виконавча дирекція Громадської спілки «СПАС» вітають голову спілки, керівника СГПП «Несвіч» Володимира Кучеру з днем народження.

Імениннику зичать міцного здоров’я, невичерпної енергії та наснаги в усіх добрих справах!

Хай життєва дорога буде легкою та довгою, у двері стукає лише радість і щастя! Божого благословення та миру!
Володимир Кучера
Володимир Кучера
17 червня день народження відзначають директор КП «Луцькреклама» Олександр Ковальський, волинський педагог, заслужений вчитель України Олеся Ковальчук та депутат Луцької міської ради Олександр Лазука.
Олександр Ковальський
Олександр Ковальський
Олександр Лазука
Олександр Лазука
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та зичить їм здоров’я, миру, добра, радості, любові та щастя, достатку та процвітання. Нехай життя б’є ключем, хай люди шанують, а будинок буде наповнений теплом і затишком.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Зосима, Северин, Митрофан, Марiя, Марфа.

Наша хроніка:

Торік вперше у Луцьку відкрилася виставка робіт митців Академії мистецтв Вроцлава.

У 2017 році редакція писала про те, що у Львові цього дня два російських банки закидали «коктейлями Молотова».

У 2016 році внаслідок зливи і сильного поривчастого вітру у Луцьку повалило дерева та зривало дахи з будинків. Повалені дерева заблокували рух транспорту.

Чергового псевдоволонтера спіймали у Луцьку 17 червня 2015 року. Чоловіка «вполювали» активісти УНСО та доправили до міськвідділу міліції.

17 червня 2014 назвали найкращі товари Волині в рамках конкурсу якості продукції (товарів, робіт,послуг) – «100 кращих товарів України».

Того ж 2014-го волинянин отримав «срібло» на чемпіонаті Європи. Він переміг не у звичайному «двобої», а на інвалідних візках – у Франції відбувся чемпіонат із фехтування на рапірах для осіб з ураженим опорно-руховим апаратом.

5 років тому в цей день жіноча збірна України з баскетболу програла Чорногорії з рахунком 60: 72 і таким чином припинила боротьбу на «Євробаскет-2013».

Натомість 17 червня у 2012 році у Луцьку вшанували «золотих» баскетболістів. Гравців, тренерський склад та адміністраторів БК «Університет-Волиньбаскет» привітали із завойованим першим місцем у розіграші чемпіонату України з баскетболу сезону 2011-2012 років.

Народилися:

Цього дня народилися король Швеції, полководець Карл XII, французький композитор Шарль Гуно, німецький нацистський діяч Мартін Борман, радянський поет, автор текстів пісень «Гренада» і «Каховка» Михайло Свєтлов (Шейнкман), радянський письменник Віктор Некрасов ("Пригоди капітана Врунгеля«, «У окопах Сталінграда»), український радянський поет Валентин Бичко, український політичний і громадський діяч, дисидент і політв’язень радянських часів Михайло Горинь, польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі («Родинне життя», «Ілюмінація», «Захисні кольори», «Спіраль», «Рік спокійного сонця», «Брат нашого Бога»), український співак, брат продюсера Володимира Бебешка Левко Дурко(Леонтій Бебешко) (пісні «Ноу проблем», «Файдулі фай»), український економіст, політик Володимир Лановий, український співак, композитор Іво Бобул, радянська акторка Олександра Захарова («Кримінальний талант», «Формула кохання», «Убити дракона»), український радянський фігурист Віктор Петренко, польський актор Міхал Жебровський (фільми «Пан Тадеуш», «Вогнем і мечем», «Піаніст», «1612»), українська письменниця, телеведуча, юристка Лариса Денисенко.

Сталося:

1462Влад III Дракул невдало завершив спробу вбити Мехмеда II, а згодом був змушений відступити з Валахії У XIX столітті із легендою про графа Дракулу познайомився ірландський письменник Брем Стокер. На створення роману надихнула його ця страшна легенда, яку було доповнено матеріалами хронік. У 1897 році він створив пригодницький роман «Дракула». Образ героя роману – графа Дракули – вже більше століття хвилює читачів. Цікавість до нього не згасає, судячи з численних перевидань цієї книги і з багатьох літературних та кінематографічних варіацій на цю тему. Але мало хто знає про життя справжнього Дракули (Стокер змінив прізвище Дракул на ім’я Дракула), приймаючи за історичні достовірні відомості художній образ, створений письменником та його багатьма послідовниками.

1885до Нью-Йоркської гавані прибула Статуя Свободи, дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки Статуя Свободи – національний пам’ятник США, символ свободи, демократії та справедливості. Це одна з найзнаменитіших скульптур в США та в світі, часто звана «символом Нью-Йорка і США», «символом свободи і демократії», «Леді Свобода». Це подарунок французьких громадян до сторіччя американської революції. У короні статуї розташовано 25 вікон, які символізують земні коштовні камені і небесні промені, що освітлюють світ. Сім променів на короні статуї символізують сім морів і сім континентів, як це вважається у західній географічній традиції. Загальна вага міді, використаної для відливу статуї, – 62 тисячі фунтів (31 тонна), а загальна вага її сталевої конструкції – 250 тисяч фунтів (125 тонн). Загальна вага цементної підстави – 54 мільйони фунтів (27 тисяч тонн). Товщина мідного покриття статуї – 3/32 дюйма або 2,37 міліметра. Висота від землі до кінчика факела – 93 метри (ця цифра включає підставу і п’єдестал). Висота самої статуї, від верху п’єдесталу до факела – 46 метрів. Відвідувачі проходять 356 сходинок до корони статуї свободи або 192 сходинки до вершини п’єдесталу. Статуя була збудована з тонких листів міді, які карбувалися в дерев’яних формах. Сформовані листи потім були встановлені на сталевий каркас.

1993 – Україна й Росія поділили Чорноморський флот Після розпаду Радянського Союзу у 1992 році радянський Чорноморський флот перейшов під контроль України на основі територіальної належності. Проте частина офіцерів флоту, підтримана владою з Москви збунтувалася проти української влади. За результатом зустрічі 3 серпня 1992 року президентів Кравчука і Єльцина флот мав був поділений навпіл. Використовуючи час на міждержавні перемовини флот перейшов під повну владу Росії. Також росіяни відмовлялися покинути Севастополь, мріючи про його передачу Росії. 9 червня 1995 року Кучма і Єльцин вирішили поділити флот 18,3% кораблів до ВМС України і 81,7% судів до ВМС РФ. Військово-морські бази у Ізмаїлі, Одесі, Очакові, Керчі, Донузлаві і Балаклаві і ще 10 баз морської авіації перейшли під контроль ВМС України. За домовленістю України і Росії, Чорноморський флот Росії на території України може мати 338 кораблів і судів. Чисельність особового складу не може перевищувати 25 тисяч осіб. До складу флоту може входити 22 військових літака. В російському використанні залишилися 16 командних пунктів з 80, 11 об’єктів зв’язку з 39, 5 об’єктів забезпечення ракетно-артилерійською і миноторпедною зброєю.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus