USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

3 квітня: свята, події, факти

3 Квітня 2021 00:00
3 квітня католики відзначають Велику (Страсну) суботу. У цей день світ відзначає день народження мобільного телефону, Всесвітній день вечірки, день народження кавомолки, день народження штрих-коду і День дитячої йоги.

У США святкують День відмови від нудної роботи, День пошуку веселки, День ходи на роботу, День шоколадного мусу, День твідової тканини, в Естонії – День дурня, у Киргизстані – День бухгалтерів і аудиторів, у Гвінеї – День проголошення Другої республіки.

Іменини за православним календарем святкують Яків, Кирило, Серафим та Хома.

Цього дня народилися князь новгород-сіверський, герой «Слова про Ігорів похід» Ігор Святославич, американський письменник Вашингтон Ірвінг, український і радянський кінооператор Ігор Гелейн, український радянський поет-сатирик Степан Олійник, український письменник Олесь Гончар, російський письменник Юрій Нагібін, громадянин США українського походження Іван Дем’янюк (обвинувачуваний у військових злочинах за те, що був охоронцем у кількох концтаборах під час Другої світової війни), американський актор Марлон Брандо («Хрещений батько», «Останнє танго в Парижі», «Апокаліпсис сьогодні»), німецький політичний і державний діяч, канцлер об’єднаної Німеччини у 1990-1998 роках Гельмут Коль, американський кіноактор Алек Болдуїн («Ноттінг Хілл», «Перл Харбор», «Одружена з мафією»), американський кіноактор-комік Едді Мерфі («Поліцейський із Беверлі Хіллз», «Дівчата мрії»).

Події:

1502 – почалася четверта експедиція Христофора Колумба.

Мандрівник хотів знайти новий шлях від відкритих ним земель у Південну Азію, до джерела прянощів. Він був упевнений, що такий шлях існує, так як спостерігав біля берегів Куби сильну морську течію, що рухалась на захід через Карибське море. Однак експедиція не виконала поставлених завдань. Хоча під час четвертої подорожі Колумб відкрив материк на південь від Куби – берег Центральної Америки і довів, що Атлантичний океан відділяє від Південного моря, нездоланний бар’єр, про який він чув від індіанців.

1933 – радянський хірург Юрій Юрійович Вороний провів в Херсоні першу в світі операцію з пересадки нирки.

1968 – прем’єра фільму Стенлі Кубрика "Космічна одіссея: 2001 рік«, який згодом визнають найкращим в історії у жанрі кінофантастики.

Протягом більш ніж двох годин перед глядачем розвертається неквапливий сюжет фільму, побудований навколо позаземних артефактів, пізніше названих Монолітами, які мали правильну форму паралелепіпеда зі співвідношенням сторін 1:4:9, абсолютно чорний колір і не піддавалися впливу ніяких інструментів і випромінювань. «Космічна одіссея 2001 року» була створена з небаченими тоді для науково-фантастичних фільмів розмахом і старанністю. Фільм коштував близько 10,5 мільйонів фунтів стерлінгів, з яких 6,5 мільйонів пішли на спецефекти.

За порадою Кларка Кубрик запросив фахівців для консультації по наукових питаннях, Фредеріка Ордвея й Гаррі Лейнжа – обоє вони брали участь у космічних проектах NASA. В створенні фільму брали участь такі великі компанії, як IBM, Boeing, General Electric. При створенні спецефектів в «Космічній одіссеї 2001 року» зовсім не використовувалися комп’ютерні технології, зате наукова достовірність дотримувалася з високою старанністю.

2007 – французький поїзд TGV встановив новий рекорд швидкості для поїздів – 574,8 кілометра за годину.

Впровадження TGV значною мірою замінило авіасполучення між містами, включеними в її мережу: подорож на TGV коштує дешевше (~60EUR/400км), займає менше часу, на залізниці менше формальностей при реєстрації та посадці, а вокзали розташовані, як правило, в центрі міст. Крім того, TGV є досить безпечним видом транспорту: за весь час експлуатації не було зареєстровано жодного випадку загибелі людей в результаті подій, що трапилися на швидкісних лініях. Перші протести екологів проти будівництва швидкісних залізничних ліній у Франції пройшли в травні 1990 року під час проектування LGV Середземномор’ї. Будівництво лінії між Ліоном і Туріном, яка з’єднає мережа TGV з італійською мережею TAV, також викликала демонстрації в Італії. Незважаючи на те, що більшість італійських політичних партій схвалюють будівництво лінії, жителі міст, поруч з якими ця лінія повинна пройти, виступають проти. Велика кількість скарг місцевих жителів на шум від проїжджаючих поїздів TGV, змусило компанію «SNCF», яка виготовляє потяги, побудувати звукові загородження вздовж найбільш проблемних ділянок LGV, проте до цього дня демонстрації проходять там, де SNCF не виділила коштів на їх будівництво.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus