USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Генпрокурор Венедіктова відкрила справу проти Порошенка

8 Квітня 2020 16:32
Генпрокурор Ірина Венедіктова відкрила справу про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені.

Йдеться про видання указів глави української держави від 10 листопада 2017р № 357/2017 та від 7 травня 2019 № 195/2019 Про призначення суддів Верховного суду, повідомили в Офісі генпрокурора, пише НВ.

У зверненні співробітників ВСУ йдеться, що підстави для видання указів президента України і призначення ним суддів не відповідають нормам Конституції України і закону України Про судоустрій і статус суддів.

«До того ж судді були призначені не в Верховний суд, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а в касаційні суди, неконституційність яких була визнана рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України», – уточнили в Офісі генпрокурора.

Також в зверненні працівники ВСУ вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату «в зв’язку з так званою ліквідацією ВСУ».

Зазначені дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. Ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) КК України.

Проведення досудового розслідування в п’яти кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату Держбюро розслідувань. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу генпрокурора.

У пресслужбі Офісу генпрокурора не називається ім’я фігуранта справи, проте в дати видання указів президентом України був Петро Порошенко.

Це не перше кримінальне провадження проти п’ятого президента України. Більшість з них були розпочаті за заявами ексзаступника голови АП часів Януковича Андрія Портнова.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
скептик Показати IP 8 Квітня 2020 16:48
давно пора обмежити президента представницькими повноваженнями
І до скептик Показати IP 8 Квітня 2020 17:10
Правильно! Так дешевше для олігархів буду скупляти владу.
ПР Показати IP 8 Квітня 2020 16:48
Портнов покажи клас!
ДПР Показати IP 8 Квітня 2020 17:19
До кінця року її звільнять так само. як її попередника
ВОЛОДИМИРЯНИН Показати IP 8 Квітня 2020 17:21
Чергова показуха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Василь Показати IP 8 Квітня 2020 17:52
Венедіктова не генпрокурор, а директор ДБР....
ляшко до Василь Показати IP 8 Квітня 2020 18:35
Вона ні те,ні се.Викладач вишу.
боляче Показати IP 8 Квітня 2020 18:15
Саме основне проти Порошенка відкрити уже вкотре справи! А кернеси, підрахуйли, лукаши, портнови, дубкіни, медведчуки і таке інше - ці "справжні патріоти" тепер нехай управляють! Що робиться в Україні? Це така справедлива нова влада?
Лучанин до боляче Показати IP 8 Квітня 2020 18:51
За що проголосували те і майте
полегшало до боляче Показати IP 8 Квітня 2020 19:08
Ще нічого не відкрито, а одне ла-ла бла-бла бо По відкупиться і продовжить гнити Україна, а Зе! і Ко. себе зганьбили коаліцією з ЄС! Ганьба! Віри в цій країні нікому немає!!! :(
українець Показати IP 8 Квітня 2020 19:06
Людям очі замилюють! Венедіктова має зуб на Верховний суд бо була кандидатом і не пройшла і тут під них риє і Порошенко тут ні до чого, бо вже є коаліція "Слуг Європейської солідарності" і По ніхто не буде садити, так що в українському політикумі нічого не змінюється - такі ж продажні, корумповані і ... Ну велика "Ж" одним словом! :(
так до українець Показати IP 9 Квітня 2020 11:44
порохобот готуйся на нари!
Васі Показати IP 8 Квітня 2020 19:33
Венедиктова не директор ДБР, а дочка високо поставленого мєнта
До боляче Показати IP 8 Квітня 2020 20:48
Якщо мародер не сяде і не здохне, то н*х мені така держава.
Не боляче до До боляче Показати IP 9 Квітня 2020 13:48
Ти кого маєш на увазі? Той хто всі маски продав? Чи того хто посадами торгує?
Лучанин до До боляче Показати IP 9 Квітня 2020 14:46
А н*х такий ти Державі?
Анонім Показати IP 8 Квітня 2020 20:56
Для мене авторитет Венедиктової ніщо в порівнянні з авторитетом Трепака, Чумака і Рябошапки. А вони сказали, що проти Порошенка немає за що відкривати справу
Аноніму Показати IP 8 Квітня 2020 21:40
Пороху лизати зад і без тебе є кому. Але багатіти ОФІЦІЙНО! ПО ДЕКЛАРАЦІЇ, коли країна стала найбілнішою у Європі?....
Аля до Аноніму Показати IP 20 Квітня 2020 00:15
Держава стала біднішою завдяки Янику і його прихвостням, всяким Бойкам, Лукаш, Портновим, Добкіним та іншим бандитам, які розікрали казну. А те, що вкрав Порох - це відносно мала частина розграбованого Яником. Згадайте скільки грошей залишилось після Яника.