USD 26.70 26.95
  • USD 26.70 26.95
  • EUR 31.60 31.85
  • PLN 6.85 6.94

На посади суддів Верховного суду претендують 15 волинян: хто ці люди

Свої сили у конкурсі на посади суддів Верховного Суду України вирішили спробувати півтора десятка волинян. Інформацію про цих людей зібрали журналісти «Четвертої влади».

Серед них, зокрема, судді волинських судів та викладачі вишів. Про це йдеться у списку кандидатів до нового Верховного Суду України.

Із 30 вересня минулого року вступив у силу новий закон «Про судоустрій і статус суддів». Відтак ліквідується Вищий господарський суд, Вищий адмінсуд, Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних та кримінальних справ, а вищим судом в Україні стане новостворений Верховний Суд.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 7 листопада 2016 року оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду:

1) Касаційному адміністративному суді –30 одиниць;

2) Касаційному господарському суді – 30 одиниць;

3) Касаційному кримінальному суді – 30 одиниць;

4) Касаційному цивільному суді – 30 одиниць.

Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі, повинні були на офіційному веб-сайті Комісії пройти процедуру повідомлення Комісії про намір взяти участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду для визначення дати та часу прийому документів.

У встановлені дату та час кандидат на посаду судді особисто мав подати до Комісії у паперовій формі письмову заяву та відповідний пакет документів. Сам прийом документів для участі у конкурсі здійснювався з 17 листопада по 9 грудня 2016 року.

Зрештою, бажання взяти участь у конкурсі на посади суддів Верховного Суду України виявили 846 осіб.

Як повідомляє кампанія «Чесно.Фільтруй суд», до самого конкурсу допустили 653 кандидати. 71%, тобто 464 особи із них, склали діючі судді, а 189 кандидатів – люди «не з системи», тобто науковці і адвокати.Із Волинської області документи подали і були допущені до конкурсу 15 осіб. Із них – 13 суддів та двоє науковців.

Семеро кандидатів-суддів із Волині представляють Апеляційний суд Волинської області, троє – Луцький міськрайонний суд, по одному кандидату – із Ківерцівського, Ковельського та Рожищенського райсудів.

Серед науковців – один доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та один доцент Луцького національного технічного університету.Більшість претендентів (9 кандидатів) на посади у Верховному Суді хочуть працювати у Касаційному цивільному суді. Решта віддала перевагу Касаційному кримінальному суду.

Хто ці люди

Претендент на посаду судді в Касаційному кримінальному суді Віктор Гапончук з 2006 до 2010 року працював суддею в Любешівському районному суді, згодом його перевели в Апеляційний суд Волині. Там він входить до палати з розгляду кримінальних справ.

Претендентка на посаду у Касаційному цивільному суді Оксана Здрилюк – суддя із багаторічним стажем. Ще у 2000 році Верховна Рада призначила Оксану Здрилюк безстроково на посаду судді Луцького міського суду. У 2004 році міський суд перетворили у міськрайонний, у 2006 році Оксана Здрилюк перейшла працювати у палату з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волині.

Ще одна кандидатка у Касаційний цивільний суд Алла Земко – випускниця Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (у 1998 році)., кандидат юридичних наук (з 2004 року), доцент кафедри філософії (з 2005 року). На кафедрі філософії, політології та права Луцького національного технічного університету працює з 1997 року.

Алла Карпук, яка також претендує на робоче місце в Касаційному цивільному суді, багато років працює в судовій системі. Ще у 2001 році Верховна рада обрала її безстроково на посаду судді Луцького районного суду, з 2005 року Алла Карпук працює в судовій палаті із розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волинської області.

До того ж Касаційного цивільного суду планує потрапити і ще одна колега Алли Карпук по Апеляційному суду Волині Світлана Киця. Вона також в апеляційному суді працює з 2005 року, а до того працювала у Луцькому міському і міськрайонному судах.

Суддя Віталій Ковтуненко, який вже чимало років працює в Луцькому міськрайонному суді і претендує на посаду у Касаційному цивільному суді, добре відомий у Луцьку.

Багато говорили про нього у 2013 році, коли він судив і садив під домашній арешт активістів луцького Євромайдану.

Згодом про Ковтуненка писали коли він порушивши правила дорожнього руху утік від активістів Самооборони Волині.

У 2015 році проти судді прокуратура відкрила кримінальне провадження через постановлення завідомо неправосудного рішення та службове підроблення. Провадження закінчили, однак суд досі не виніс остаточного рішення у справі Ковтуненка.

Багато говорили і про скандал із будинком Віталія Ковтуненка, який той викупив у банку через нібито несплату громадянкою Ольгою Таран кредиту.

Претендентка на посаду судді у Касаційному кримінальному суді Вікторія Кондратішина тривалий час займається адвокатською практикою та працює заступником декана юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доцентом кафедри кримінального права і процесу.

Ще один претендент на посаду судді Касаційного цивільного суду Олександр Костюкевич працює суддею з 2002 року. Починав працювати у Луцькому районному суді, з 2007 року став заступником голови Луцького міськрайонного суду. У 2009 році переведений у Ківерцівський районний суд, який того ж року очолив і керує ним досі.

В`ячеслав Лесик, який претендує на посаду в Касаційному кримінальному суді, після закінчення Харківського юридичного інституту у 1987 році деякий час працював слідчим в райвідділі міліції. У 1990 році став суддею Ратнівського районного суду. У 2009 році його перевели до Ковельського районного суду, який він у 2011 році і очолив.

Суддя Андрій Овсієнко з 2005 до 2011 року працював у Турійському районному суді, в 2011 році його перевели до Апеляційного суду Волинської області. Деякий час був заступником голови цього суду.

Колега Андрія Овсієнка Микола Русинчук – один з ветеранів Апеляційного суду Волинської області. Тут він працює з 2001 року.

А от суддя Андрій Сівчук – ветеран Луцького міськрайонного суду. У ньому він працює з 2003 року. Останнім часом про Андрія Сівчука також багато говорять у Луцьку.

В квітні минулого року цей суддя не побачив хуліганства у діях одіозного рівненського поліцейського Олександра Волошина.

У серпні та вересні минулого року луцькі патрульні двічі зупиняли суддю за порушення правил дорожнього руху. Якщо в одній ситуації суд його виправдав і скасував усі три постанови патрульних складених на нього, то в другій ситуації, коли його зупинили за кермом в стані алкогольного сп`яніння, суд уже вирішив притягнути до відповідальності Андрія Сівчука: призначив штраф і позбавлення водійських прав на рік.

В грудні минулого року Андрій Сівчук розглядав справу про вилучення 108 кілограмів бурштину в Луцьку і відмовився накладати арешт на нього і це рішення скасував апеляційний суд, а також погодився зняти арешт із 70 тисяч доларів і 10 тисяч євро вилучених із банківської скриньки затриманого на хабарі керівника ДАБІ Волині.

Суддя Іван Сіліч вже чимало років працює в Рожищенському районному суді і вже майже п`ять років його очолює.

Натомість суддя Віктор Стрільчук безстроково призначений суддею Апеляційного суду Волинської області ще у 2006 році. Зараз Віктор Стрільчук є заступником голови суду.

Суддя Олег Ющук, який сподівається отримати посаду в Касаційному кримінальному суді, – ще один з тих, про яких чимало говорили в Луцьку останнім часом.

Так, у 2014 році він відмовився арештовувати 90 тисяч пляшок контрафактної горілки, яку виявили активісти.

Минулого року Олег Ющук вирішив не карати поліцейського, якого луцькі патрульні затримали у Луцьку п`яним за кермом.

Також суддя хотів заборонити журналістам і активістам відеозйомку судового засідання у справі про хуліганство одіозного рівненського поліцейського Олександра Волошина.

В листопаді минулого року прокуратура оголосила підозру Олегу Ющуку у кримінальному провадженні про звільнення з-під варти небезпечного злочинця.

Суддею Олег Ющук працює з 2002 року і вже встиг безкоштовно отримати у Луцьку чотирикімнатну квартиру.

Як повідомив член Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів Роман Куйбіда, до 20 січня рада збирає інформацію про усіх претендентів на посади у Верховному Суді.

«Висновки Громадської ради доброчесності потрапляють до суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді) і Вища кваліфікаційна комісія суддів може відхилити їх лише двома третинами голосів. До 20 січня 2017 р. Громадська рада доброчесності має визначитися стосовно тих кандидатів, щодо яких необхідно дати негативний висновок», – зазначив у листі член ради Роман Куйбіда.

Ті, хто має будь-яку інформацію про претенедентів на посади у Верховному Суді можуть поділитися нею із членами Громадської ради доброчесності написавши на електронну пошту [email protected] або заповнивши електронну форму.

На головному фото: Луцькі судді Андрій Сівчук, Віталій Ковтуненко та Олег Ющук – серед претендентів на посади суддів Верховного Суду України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 34
Анонім Показати IP 7 Січня 2017 19:13
таких з дозволу сказати суддів , як сівчук, ковтуненко взагалі треба гнати в три шиї. ні порядності, ні совісті, ні честі, ні кваліфікації
дідо Показати IP 7 Січня 2017 19:40
Сівчук, Ющук та Ковтуненко - це найдостойніші.... Еліта нації.
Анонім до дідо Показати IP 7 Січня 2017 20:42
еліта - це у вашому розумінні це ті, хто п'є елітний алкоголь за кермом ?
Сеня Показати IP 7 Січня 2017 19:40
Люди хотят рости по карьерной лестнице, там тарифы и таксы больше.
Анонім до Сеня Показати IP 7 Січня 2017 20:47
до правосуддя це не має жодного відношення
я до Сеня Показати IP 8 Січня 2017 11:17
а де ж у списку адвокати з Волині? Чи кореспонденти не в курсі, що і вони також балотуються у кандидати? Чи не вигідно їх прізвища називати?
Позивач Показати IP 7 Січня 2017 20:15
Раніше ніколи не вникав і не залучався в судові справи. Як кожен пересічний українець думав, що судді - суцільна корумпована сфера. Але 29 грудня завдяки суддям Здрилюк, Карпук і Стрільчук переконався, що у нас є грамотні і незаангажовані судді, які знають і поважають закони. Нехай у них і їх родинах все буде добре і щоб на їх місце прийшли не менш порядні фахівці.
Анонім до Позивач Показати IP 7 Січня 2017 20:46
щонайменше нелогічно. названі вами судді апеляційного суду. якщо вони задовольнили вашу апеляцію, то ви незгодні були з рішенням судді першої інстанції. так хто незаангажований і чому задовольнили вашу апеляцію - це ще питання
Ворон до Анонім Показати IP 7 Січня 2017 22:47
Може про це треба питати відповідача? Може це була його апеляція? А позивач міг гарно пройти всі інстанції.
Анонім до Ворон Показати IP 8 Січня 2017 11:01
щось віриться з трудом, знаючи наше "лівосуддя"
луцьк до Анонім Показати IP 8 Січня 2017 12:05
Про "лівосуддя" знаєш із особисто по-лівому вирішених справ? Чи може наші політики, громадськість і ЗМІ краще за всіх знають тільки про "лівосуддя", а не про правосуддя?
Анонім до луцьк Показати IP 8 Січня 2017 19:06
із особистого знаю, що як не заплатиш, то адвокат, який за ручку вітається із суддею, відверто говорить , що справа безнадійна
луцьк до Анонім Показати IP 8 Січня 2017 21:23
а може це адвокат, ,який знає за родом своєї професії суддів і заробляє на тобі ліві гроші, а судді про це ні духом, ні слухом? Але ж ти потім "хаєш" не свого адвоката, якому мало і на тобі заробив, говорячи, що дає суддям, а "мелеш" на тих суддів, які все таки не "лівосуддя", а "правосуддя".
Анонім до луцьк Показати IP 9 Січня 2017 11:42
без адвоката результат аналогічний. справа повернута судом вищої інстанції на повторний розгляд В ЗВЯЗКУ ІЗ ЧИСЛЕННИМИ ПОРУШЕННЯМИ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА
Лучанин Показати IP 7 Січня 2017 20:28
Костюкевич)), якщо маєш гроші суддя супер,якщо не маєш грошей можна і в суд не приходити, хоча думаю всі вони одного поля ягоди
читач до Лучанин Показати IP 7 Січня 2017 20:55
Костюкевич навів порядок в Ківерцівському суді після Підгорного і Поліщук, яких досі судять а держава вчасно їм виплачує Велику зарплату! У нас в Ківерцях на нього нарікань немає. а взагалі... всім добрим не будеш. Це точно не сівчук, сіліч і компанія.
Анонім до читач Показати IP 7 Січня 2017 23:14
так сівчук саме в ківерцівському суді скасував постанову про порушення ним ПДР
читач до Анонім Показати IP 8 Січня 2017 12:45
я цим цікавився судив не Костюкевич, а згідно законодавства він не має права впливати на суддів, а то тюрма і воші.
Анонім до читач Показати IP 8 Січня 2017 19:08
не сміши мої тапки. ще й як впливають на суддів і не тільки голови судів
Студент Показати IP 8 Січня 2017 02:27
Кондратішина полюбляє бабло. Це все про що хотів написати! Її місце в СІЗО. Віка не позорся, а то казав однокурсник що викине якісь фото в інтернет
Студент юридичного Показати IP 8 Січня 2017 09:39
Вихованка хабарника Колба. Одна з найкорумпованіших викладачів факультету на рівні Батюка і Лаби. Зараз трішки принишкла в грудні, а так косить косою, не соромлячись і не ховаючись!
андрей Показати IP 8 Січня 2017 10:03
земко сначала пусть наведет порядок с дочкой.
Він Показати IP 8 Січня 2017 12:04
Ну і що зміниться,всі колишні, всі були в системі,всі так чи інакше з однієї команди, всі повязані
ввв Показати IP 8 Січня 2017 15:04
взагалі ця структура себе вичерпала ... якщо були якісь 10 порядніих то їх перекривають 100 хабарників... як казав зварич посівальник... поки судити будить люди а не комп'ютер брати будуть всі...
я до ввв Показати IP 8 Січня 2017 21:32
ніколи в житті не буде давати чесний і той хто знає, що діє по закону. Чому ж тоді є такі, що дають? це ж тільки т і, що руками інших хочуть обійти закон, а чомусь знову винні судді. Може краще, чим говорити на когось, треба спочатку добре подивитись на себе, бо ж виходить, що хабарник - це ж я, а не суддя....
Анонім до я Показати IP 9 Січня 2017 11:44
ну аякже ж. от і посівальник зварич вів ретельний облік "посіяних" сум від кришталево чистих суддів
Анонім Показати IP 8 Січня 2017 22:30
коментар було видалено
Так Показати IP 9 Січня 2017 11:03
І таке з всієї України суне. Вихід один - жодного, хто коли-небудь працював суддею в Україні, чи бодай в жодній посткомуністичній країні до Верховного суду впродовж п'ятнадцяти років не допускати. Брати або науковців, або українців канадського, британського чи американського походження
Юра Показати IP 9 Січня 2017 15:53
Ковтуненко це ж ба*ан, а не суддя
Уго Показати IP 9 Січня 2017 16:31
Що робиться? Ця сволота знов лізе. За що Небесна Сотня загинула? Коли ми позбудемося цих ненаситних тварин?
Уго-у Показати IP 9 Січня 2017 19:37
Коли назавжди позбудемось тих, хто намагається провести цих. А вони серед нас. Вони європейцями, патріотами і націоналістами прикидаються.
До читачів Показати IP 10 Січня 2017 11:05
Приклад: голова суду - ЛАПІН О.Ф. (Ковель - колишній, так званий "Сашка-долар"); адвокат, член Колегії адвокатів Волині - ЛАПІН І.О. (син, герой усіх воєн, зараз нардеп). Ще питання є про судоустрій в Україні???
Інквизиція Показати IP 20 Січня 2017 10:23
Оцей суддя Сівчук А.Є. був головуючим у моїй кримінальній справі ч.1 ст.125 ККУ. Ця " тварюка" впевнена, взяв хабара за моє незаконне засудження. Грунтував вирок на показаннях 2-х " лжесвідків"-близьких друзів " потерпілої", яка " купила" синця розміром 2х4 см. Саме цікаве, що адвокат надав суду 2 довідки що обидва лжесвідки у час вказаний " потерпілою" знаходились на своєму робочому місці. Сівчук А.Є. відкинув ці офіційні документи. Апеляційний суд скасував рішення судді Сівчука А.Є., як незаконне. Однак, ця " шкура" довела діло до кінця. Справу 4 рази передавали на новий судовий розгляд. Суддя Квятковський виправдав мене. Суддя Ющук відвів себе від розгляду справи. Справа перейшла до учениці Сівчука А.Є, судді Борнос А.В. і ця" СЛАДКАЯ ПАРОЧКА" своє діло зробила. Засудили мене, без жодного доказу моєї вини , за синець 2х4, який " потерпіла" купила до мінімального штрафу. Вирок судді Борнос А.В. грунтувався вже на показаннях лише 1 " лжесвідка" " потерпілої", яка не перебувала на місці спровокованого конфлікту " потерпілою" біля мого власного помешкання! Справа була замовною " потерпілою" -підприємцем через мою громадянську позицію до її незаконного бізнесу! Всі ходимо під Богом і всі свє дістануть. Вже " дехто" збирає " каміння, яке порозкидав". Сівчук А.Є, Борнос А.В в моєму розумінні " злочинці" оскільки " сфабрикували" проти мене справу а я була не винна і це було доведено в суді!
Світлана Показати IP 26 Січня 2017 13:47
Суддя Сівчук А.Є. продажний - виніс по ДТП незаконне рішення, яке було скасовано судом апеляційної інстанції. Тобто, ми утримуємо хабарників, які в оплачених нами теплих кабінетах просто організували собі бізнес, і ніхто не несе відповідальності, навіть немає статистики скасованих судами вищих інстанцій ухвал і постанов таких "суддів". А риба гниє з голови!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus