USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Новий український правопис скасували в київському суді, – адвокат

28 Січня 2021 17:44
Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов та скасував постанову про питання українського правопису, якою було схвалено нову редакцію правопису.

Про це у Facebook повідомив адвокат Дмитро Ільченко, котрий представляв інтереси позивача, передає 24 канал.

Як зазначив адвокат, позов у 2019 році подала мама учениці 7 класу, яка діє в інтересах своєї доньки. Жінка просила суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду про правопис.

«Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував постанову КМУ про так званий «новий правопис» (...) Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією», – написав Ільченко.

«Це той самий правопис, в якому запроваджують «павзу», «Атени», «проєкт» та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис. Окрім того, під час розгляду з’ясувалося, що мовна комісія мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах», – написав Ільченко.

Колегія суддів, яка ухвалила рішення щодо правопису: Наталія Клименчук, Ігор Іщук та Юлія Шрамко.

Рішення ОАСК ще не набуло чинності, оскільки сторони мають право на апеляційне оскарження.

Нагадаємо, новий український правопис було затверджено Українською національною комісією з питань правопису у жовтні 2018 року. Тоді ж його схвалили спільним рішенням президія Національної академії наук та колегія Міністерства освіти і науки. Кабінет міністрів схвалив правопис 22 травня 2019 року постановою № 437.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Анонім Показати IP 28 Січня 2021 18:19
«павзу», «Атени» та «проєкт» - відсутній у дибілів інтелект.
скептик до Анонім Показати IP 28 Січня 2021 19:02
моська гавка на слона - ох, яка ж вона дурна. !!! мову рідну знать не знає, ще й пащеку відкриває. візьмемо це Г...но за шкіру і відправим до сибіру.
Активіст Показати IP 28 Січня 2021 18:33
Перша хороша новина за сьогодні.
ха до Активіст Показати IP 28 Січня 2021 22:01
70/30 тм про шепчеш свідоміт?
Цьоця Манька Показати IP 28 Січня 2021 18:39
Агов, журналісткині, чого на павзі в етері ? Шось кажіть !
Индик з Индії Показати IP 28 Січня 2021 18:43
Читалкиня у членкині самотика спійонерила.
скептик до Индик з Индії Показати IP 28 Січня 2021 23:08
СКААААЖИТЬ ПАААЖАЛСТААА ПААААЧЬОМ ВАШИ МАААЗГИ-ТООО ?
Юга і Палубій Показати IP 28 Січня 2021 20:23
Хоть 1 буковку забеліть!
Народна прокуратура Показати IP 28 Січня 2021 21:06
Вкрай негативно налаштований до Портнова і його прибічників, але в даному випадку ці дії схавалюю. Якийсь дебіл-"філолог" витягнув зі скрині своєї прабабусі-галичанки ці терміни, обтрусив з них нафталін і намагався змусити нас засвоїти слова, які померли два століття тому. Ще б латинню змусили розмовляти, вона ж теж давно мертва
скептик до Народна прокуратура Показати IP 28 Січня 2021 23:13
"І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь" ПАТРІОТИЧНИЙ ТИ НАШ. суржик - справжня альтернатива для тебе і тобі подібних
Хто знає Показати IP 28 Січня 2021 21:14
як по новому правопису написати: Ідіоти чи ідійоти? А можливо є інший варіант?
скептик до Хто знає Показати IP 28 Січня 2021 22:39
є, ВЄЛІКО-ГУСКІЙ