USD 39.55 39.80
  • USD 39.55 39.80
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.90

Перший всеукраїнський «Парад парків-2010» у Шацьку

29 Липня 2010 17:50
У Шацькому національному природному парку відбувся перший в Україні Фестиваль природоохоронних територій «Парад парків 2010».
Про це інформує прес-служба міністерства охорони навколишнього природного середовища.
У «Параді парків» взяли участь природоохоронні території країни. Серед них - національний природний парк «Прип’ять-Стохід», Галицький національний природний парк, природний заповідник «Горгани», національний природний парк «Гуцульщина», національний природний парк «Вижницький», Ужанський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник.
Почесними гостями українського Фестивалю стали природоохоронні території Республіки Білорусь. Всі учасники «Параду парків 2010» отримали пам’ятні відзнаки від Асоціації природоохоронних територій України як ті, що є початківцями свята.

Гості та відвідувачі Фестивалю могли ознайомитися з особливостями заповідних об’єктів України та дізнатися про можливості проведення дозвілля в національних парках та заповідниках.

У рамках проведення Фестивалю пройшли презентації заповідних територій - учасників Параду, виставки елементів народного побуту та народних промислів.
Гості з Карпат у народних костюмах вітали туристів та шатчан. Усім було цікаво подивитися на хлопців та дівчат з полонини та почути голос справжньої трембіти.
На місцевому пляжі, що був нещодавно реконструйований за допомогою гранту від Програми розвитку ООН в Україні, пройшли змагання з футболу та волейболу.
На озері Великому Чорному змагалися байдарочники.

На переконання учасників фестивалю, його проведення допоможе показати потенціал і привабливість заповідних територій для туристичного відвідування та привернути увагу громадськості до проблем розвитку природоохоронних територій в Україні.

Саме території, на яких охороняється природа, сьогодні є одним з дієвих засобів збереження біологічного різноманіття та унікальних природних екологічних комплексів, говорять експерти. Завдяки природоохоронним територіям, в Україні зберігаються унікальні тварини і рослини, зокрема ті, що занесені у «Червону книгу» України та Європи.
Учасники «Параду парків» закликали до першочерговості розв’язання актуальних природоохоронних проблем саме на заповідних територіях, які допомагають підтримувати екологічне здоров’я цілої країни.

Організатори фестивалю - Державна служба заповідної справи Мінприроди України, Проект «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні» - який фінансується і впроваджується Глобальним Екологічним Фондом та Програмою розвитку ООН (ГЕФ/ПРООН), Асоціація природоохоронних територій України та Шацький національний природний парк.

«Ми надзвичайно раді бути організаторами події, яка демонструє неабиякий рекреаційний потенціал українських природоохоронних територій. Розраховуємо, що завдяки проведенню «Параду парків» українці дізнаються більше про туристичні можливості національних парків та заповідників. А популярність їх, як місць відпочинку у гармонії з природою зросте. Ми сподіваємося, що ця ініціатива стане щорічною. І фестиваль проходитиме в різних заповідних куточках України», - говорить координатор проекту ПРООН/ГЕФ Василь Толкачов.
Довідково:
В Україні фестиваль природоохоронних територій відбувається вперше, хоча в світі ці паради проводяться з кінця ХХ сторіччя, коли американська Асоціація «Національні парки та охорона природи» провела перший подібний захід.
Відтоді «Паради парків» щорічно організуються по всьому світі.
Загальна кількість природоохоронних територій в Україні сьогодні становить 7607 одиниць площею 3,3 млн га, або 5,4 % від території держави. З них 38 мають статус національних природних парків, 19 – природних і 4 – біосферних заповідників.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Маруся007 Показати IP 29 Липня 2010 19:13
Зовісім не згодна з тим, що написано! Була там з дітьми і нічого такого доброго не побачила!!! "На місцевому пляжі, що був нещодавно реконструйований за допомогою гранту від Програми розвитку ООН в Україні, пройшли змагання з футболу та волейбол"Цікаво, загородження а-ля гуцульський пліт і насип піску входить в реконструкцію? Де обіцяні водні атракціони, про які писала реклама в Шацьку, де музичний супровід, не кажу вже за кухню...Ми прийшли не на сам початок, десь через годину. І що побачили:чаркування в окремих палатках, пляжний футбол і шашлики з вугра ()просто на березі озера. "Усім було цікаво подивитися на хлопців та дівчат з полонини та почути голос справжньої трембіти"... Мені теж, але даруйте я не побачила там трембіти, а її в кущах чи сумці не сховаєш, хіба що це якась сучасна, як автомат, що складається:)) Найбільше позору набралася, коли почула як один білорус сказав: "главное, галочку поставили, а денежки профукали, єто они умеют, єто по-украински". Розігнала усіх - гроза. А оскільки сховатися було ніде, то всі накивали пятами...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus