У приміщенні Колегіуму єзуїтів у Луцьку знайшли вцілілу кахлю XVI століття
У Луцьку під час зачищення підлоги одного із приміщень Колегіуму єзуїтів археологи знайшли повністю вцілілу горщикоподібну кахлю, яку датують ХVІ століттям.
Про це повідомив археолог Віктор Баюк у фейсбуці, пише Перший.
«Прекрасна знахідка на закінчення ще одного тижня розкопок. Охоронна археологічна служба України, спільно із Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, Волинським Національним університетом імені Лесі Українки та за участі Спілки археологів України продовжує дослідження нововідкритих підземель Башти Чорторийських та Колегіуму єзуїтів у Луцьку», – зазначив він.
Горщикоподібна трикутна кахля – із явними слідами використання, каже археолог.
«У експозиції «Плитниця» аналогій немає, по класифікації Луцьких кахель С.Терського та П.Троневича також. Виріб попередньо (!) можна датувати ХVІ століттям», – зауважив Віктор Баюк.Нагадаємо, під час реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька», який здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, під цокольним поверхом вежі князів Чорторийських був знайдений новий об'єкт – підземні кімнати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомив археолог Віктор Баюк у фейсбуці, пише Перший.
«Прекрасна знахідка на закінчення ще одного тижня розкопок. Охоронна археологічна служба України, спільно із Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, Волинським Національним університетом імені Лесі Українки та за участі Спілки археологів України продовжує дослідження нововідкритих підземель Башти Чорторийських та Колегіуму єзуїтів у Луцьку», – зазначив він.
Горщикоподібна трикутна кахля – із явними слідами використання, каже археолог.
«У експозиції «Плитниця» аналогій немає, по класифікації Луцьких кахель С.Терського та П.Троневича також. Виріб попередньо (!) можна датувати ХVІ століттям», – зауважив Віктор Баюк.Нагадаємо, під час реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька», який здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, під цокольним поверхом вежі князів Чорторийських був знайдений новий об'єкт – підземні кімнати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У центральному парку Луцька відбувся День адаптивного спорту
Сьогодні 21:14
Сьогодні 21:14
У Росії помер один із найдавніших соратників Путіна
Сьогодні 20:55
Сьогодні 20:55
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 20:36
Сьогодні 20:36
У Луцькій художній школі вітали випускників
Сьогодні 20:17
Сьогодні 20:17
Пекло під землею: понад тиждень у Луцькому районі гасять масштабну пожежу на торфовищі
Сьогодні 19:41
Сьогодні 19:41
Підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка
Сьогодні 19:23
Сьогодні 19:23
Сімʼя переїхала з Маріуполя: у Нововолинськ з ворожого полону повернеться військовий Володимир Фабрий
Сьогодні 19:04
Сьогодні 19:04


Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.