USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Вчені виявили новий білок, через який коронавірус вражає бронхи. Дослідження

21 Січня 2021 23:56
Китайські вчені виявили в організмі людини новий вид білка, за допомогою якого коронавірус нового типу може проникати в клітини легенів. Він може стати ще однією метою для ліків проти COVID-19.

Про це пишуть вчені в статті для наукового журналу Cell Research (редакція журналу Nature), передає УНН.

Коронавірус нового типу (SARS-CoV-2) проникає в клітини легенів людини та інших ссавців за допомогою шиповидного білка, який прикріплюється до людського рецептора ACE2, молекули якого покривають поверхню легень і багатьох інших слизових оболонок органів.

Однак дослідження показують, що в деяких тканинах – зокрема, в дихальних шляхах, – рецепторів ACE2 дуже мало, але коронавірус проникає і туди. Тому, роблять висновок вчені, можуть існувати й інші білки, які служать «входом» для SARS-CoV-2.

Щоб знайти їх, група китайських вчених вибрала декілька наборів клітин, особливо вразливих до коронавірусної інфекції. Потім їх заражали коронавірусом нового типу і дивилися, як ці набори будуть на нього реагувати. Клітини з нирок, шлунка, печінки, нейронів і молочної залози коронавірус заразити не зміг, він приєднався лише до клітин з легких з бронхів.

Продовживши дослідження на цих двох наборах клітин, вчені виділили 22 найбільш ймовірних кандидатів на роль білка, через який SARS-CoV-2 потрапляє в людський організм. Комп’ютерний аналіз показав, що шиповідний білок коронавірусу так само успішно, як і з ACE2, з’єднується лише з одним рецептором – AXL.

Цей рецептор регулює багато фізіологічних процесів у клітинах – зокрема, їхнє виживання і імунну відповідь на інфекції, і, на відміну від ACE2, він поширений у всіх органах людського організму. Додатковий аналіз показав, що саме AXL може бути ще одним рецептором коронавірусу нового типу в бронхах і епітеліальних клітинах легенів (тобто їхньої слизової оболонки).

Якщо висновки китайських вчених підтвердяться в подальших незалежних дослідженнях їхніх колег, то потенційні ліки від COVID-19 потрібно буде проектувати так, щоб вони «націлювалися» не тільки на рецептор ACE2, але і на AXL.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus