USD 39.90 40.20
  • USD 39.90 40.20
  • EUR 39.90 40.25
  • PLN 9.90 10.00

Яким українці бачать майбутнє країни через 10 років: опитування

30 Грудня 2023 07:45
У грудні 2023 року переважна більшість українців (73%) зберігають віру, що через десять років Україна буде процвітаючою країною в складі ЄС. У жовтні 2022 року таких було 88%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування КМІС.

Соціологи відзначають зростання песимістичних настроїв. З 5% до 19% стало більше тих, хто вважає, що через десять років Україна буде країною із зруйнованою економікою та великим відтоком людей.
Читати ще: Українці найбільше довіряють ЗСУ і Залужному. Опитування

У всіх регіонах більшість населення вважають, що в майбутньому Україна буде процвітаючою країною в складі ЄС. Відносно найменше таких на Сході, де 67% мають оптимістичні погляди (а песимістичні погляди поділяють 25%). В інших регіонах 73-76% оптимістично дивляться на майбутнє країни (песимістично – 16-19%).
Незалежно від віку більшість українців оптимістично дивляться в майбутнє. Утім, більш молоді респонденти трохи більше песимістичні. Зокрема, серед респондентів у віці 18-29 років 68% оптимістично дивляться на майбутнє України через 10 років, а песимістично – 26%.
Читати ще: Скільки українців вважають, що варто обмежувати себе під час війни. Опитування

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, природно було очікувати, що після значного сплеску з часом рівень оптимізму буде знижуватися. «Водночас наразі рівень оптимізму насправді зберігається на досить високому рівні (враховуючи всі випробування, через які проходить Україна та українці)», – сказав він.

Соціолог нагадав, що часто суб’єктивне сприйняття ситуації сильніше впливає на наслідки, ніж об’єктивні обставини.

«Якщо пригадати січень-лютий 2022 року, то він виглядав як церемонія прощання Заходу з Україною. Усі об’єктивні порівняння були абсолютно не на користь України, і тільки самі українці вірили в можливість відбити напад. І Україна не тільки вистояла, але і спромоглася визволити значну частину своїх територій та врешті здобути перспективу євроінтеграції», – зазначив Грушецький.

За його словами, для суспільства той чи інший образ майбутнього не є простою оцінкою ймовірності тих чи інших подій (як при прогнозуванні, наприклад, траєкторії планети). «Для суспільства прогноз і план взаємопов’язані, упевненість у тому чи іншому варіанті розвитку подій наближає або віддаляє ці події. Оптимістичне бачення майбутнього підтримує нас та додає сил для покарання агресора», – додав він.

Опитування було проведене 4-10 грудня 2023 року серед 1200 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Анонім Показати IP 30 Грудня 2023 10:38
Цифри оптимістів завищенні. Через 10 років, якщо подивитись на графік чисельності населення, то динаміка невтішна. Залишиться в кращому випадку 15-20 млн. людей. А в яких кордонах буде держава, то це також під питанням
Тур Показати IP 30 Грудня 2023 11:09
У 1991 році також теж саме опитували, як будемо жити у 2000 році. Всі були впевнені що будемо тоді жити краще і багатіше ніж у Щвейцарії
Анонім Показати IP 30 Грудня 2023 12:07
Оптимісти, бляха-муха. Могли і просто на картах погадати
Анатолій Показати IP 30 Грудня 2023 16:03
А кого питали розумних чи дурачків? Напевно останні останніх

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus