USD 39.90 40.10
  • USD 39.90 40.10
  • EUR 41.42 41.76
  • PLN 8.75 8.90

Затвердили бюджет Луцька на 2019 рік

21 Грудня 2018 13:10
Головний економічний документ Луцька, бюджет на 2019 рік, затвердили депутати міської рад. Зокрема, доходи бюджету передбачені на наступний рік в обсязі 2,6 мільярда гривень.

Про це йшлося під час пленарного засідання 51-ї сесії Луцької міської ради 21 грудня.

Як розповіла начальниця департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова, доходи бюджету передбачені на 2019 рік в обсязі 2,6 мільярда гривень, з них власні доходи – 1,412 мільярда, бюджет розвитку спеціального фонду – понад 44 мільйони. Дохідну частину бюджету формують як великі суб’єкти господарювання, так і малі підприємці.
Зокрема, в поточному році найбільшими платниками податків були підприємства «СКФ Україна», «Мотор», ДКП «Луцьктепло», «Луцьксантехмонтаж №536». Окрім цього, 8 тисяч суб’єктів господарювання є платниками єдиного податку.

Прогнозний обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2019 рік визначили у сумі 955,188 мільйона гривень, приріст до очікуваних надходжень 2018 року становитиме 19,9% або 158, 475 мільйона. Також у наступному році очікують отримати до міського бюджету 97 мільйонів гривень акцизного податку. 20 мільйонів гривень очікують отримати завдяки роботі ЦНАПу, який надає велику кількість адміністративних послуг.

У 2019 році на розвиток міста направлять 385,5 мільйона гривень порівняно з 277,5 мільйона у 2018 році.

Загальна сума субвенцій, які місто має отримати наступного року, становить 1,098 мільярда гривень. З них освітня та медична субвенції становитимуть 310 та 154,5 мільйона відповідно. Також у 2019 році передбачена реверсна дотація (тобто, кошти, які місто повинно передати у державний бюджет) у сумі 67,3 мільйона, що майже вдвічі більше показників 2018 року.

Вперше у 2019 році профінансують бюджет участі, що направлений на участь жителів міста в бюджетному процесі. Цьогоріч провели конкурс, де визначили низку проектів-переможців, кожен з яких отримає кошти до 250 тисяч гривень.

Зазначається, що обсягу освітньої субвенції у 2019 році з держбюджету знову буде недостатньо для оплати праці педагогічних працівників, тож з бюджету міста додатково спрямують 15 мільйонів гривень.

Проведення видатків на здобуття освіти у закладах профтехосвіти за 15 спеціальностями здійснюватимуть як за рахунок освітньої субвенції, так і за рахунок міського бюджету. Так, на стипендії для учнів цих закладів виділять 14 мільйонів. Серед 2745 учнів закладів професійно-технічної освіти лише 24% становлять жителі міста. Зокрема, бюджет міста очікую на державні субвенції 310 та 154 мільйона гривень.

Медичної субвенції також не вистачає на всі видатки на охорону здоров’я, тому з міського бюджету виділятимуть 50 мільйонів гривень. Кошти субвенції будуть передбачені лише на надання вторинної медичної допомоги, оскільки первинну медичну допомогу фінансуватимуть коштами Національної служби здоров’я. Майже 25% видатків з міського бюджету за галуззю охорони здоров’я спрямують на медикаменти, зокрема 10 мільйонів – на пільгові медикаменти для допомоги майже двом тисячам пацієнтів.

На реалізацію програми соціального захисту населення спрямовують 57 мільйонів гривень, з них на відшкодування вартості проїзду пільгових категорій громадян – 45 мільйонів.

7,6 мільйона спрямують на фінансування культурно-мистецьких заходів, 5,6 мільйона потребує програма розвитку КП «Луцький зоопарк».

На поточний ремонт вулиць міста планують витратити 32,5 мільйона гривень. Вулиці, на яких здійснюватимуть поточний ремонт, визначать у весняний період після комісійного обстеження вулично-дорожньої мережі та на основі звернень громадян. Наступного року на капітальний ремонт доріг планують витратити 46 мільйонів гривень, ще 25 мільйонів закладуть на капітальний ремонт прибудинкових територій.
34,1 мільйона наступного року отримають за проектом ревіталізації пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька, за проектом енергоефективності в громадських будівлях міста – майже 43 мільйони.

18 мільйонів хочуть використати на капремонт та реконструкцію закладів освіти, зокрема капітальний ремонт школи №2 – 1,5 мільйона гривень. 5 мільйонів гривень виділять на реконструкцію приміщення відділення водолікування Луцького ЦПМСД для реабілітації учасників бойових дій.

На ремонт закладів культури спрямують 6,6 мільйона, з них на капремонт приміщення центральної бібліотеки – 2,8 мільйона, капремонт будинку культури на Вересневому – 700 тисяч, на реконструкцію музичної школи №3 – 3 мільйони.

4 мільйони спрямують на капремонт житлового фонду для ОСББ, 2,5 мільйона – на капремонт ліфтів, будівництво мереж зовнішнього освітлення пішохідних переходів – 3,2 мільйона, будівництва накриття над сміттєсортувальною лінією – 4 мільйони.

Депутат Алла Надточій звернула увагу на те, що 3 млн 600 тисяч виділяють на господарські засоби по управлінню освіти, тож вона поцікавилася, яким чином формувалася ця сума. Натомість керівниця управління освіти Зіновія Лещенко зауважила, що сума формувалася відповідно до бюджетних запитів керівників навчальних закладів.
Депутат Павло Данильчук зауважив, що не побачив у проекті видатків на НРЦ, тому він поцікавився, чи передбачені на заклад якісь кошти. Головна освітянка Луцька наголосила, що в закладі будуть робити ремонт в гардеробній та їдальні, однак зараз в проекті бюджету на 2019 рокі сум коштів немає, адже зараз можна виконувати тільки ті роботи, які можна зробити до літа.

Радник міського голови Ігор Поліщук, своєю чергою, наголосив, що за два останні роки по освіті було зроблено стільки, як не було зроблено за всі інші роки. З його слів, завдяки програмі НЕФКО-3 у величезній кількості шкіл будуть замінені вікна і на це буде передбачено співфінансування у розмірі 30 мільйонів гривень. Зокрема, планують замінити вікна і в басейні, і в музичній школі.

Окрім того, директор департаменту ЖКГ Юрій Крась розповів про суму 3 мільйони гривень на центральну алею в Центральному парку: «Всі алеї по Центральному парку реконструювали за кошти інвесторів, однак не завжди все можна робити за їхній рахунок. Центральний вхід у дуже катастрофічному стані – немає пандусів, осипаються клумби, сходи також у поганому стані, бруківка полопала».

Щодо 14 мільонів на фонтан у центрі Луцька, то головнйи комунальник Луцька зауважив, що фонтан буде пішохідним, його розміри будуть 10 на 10 метрів, 48 незалежних форсунок, це буде світло-музичнйи фонтан, буде встьановлена конструкція, на які можна буде посидіти.

Підсумовуючи обговорення, Ігор Поліщук подякував департаменту фінансів та бюджету за роботу, адже бюджет збалансований та соціально-спрямований, однак в ньому є й достатньо коштів на капітальні видатки.

«Станом на початку року бюджет розвитку був 105 мільйонів, сьогодні документ передбачає 250 мільйонів, тобто збільшився у два з половиною рази, тобто це результат нашої роботи над наповненням міського бюджету, зокрема це і продаж з аукціону магазину «Планета», і перегляд тарифів на рекламу та оренду комунальних приміщень. У 2019 році чимало коштів буде передбачено на освіту медицину та інші сфери», - зазначив Ігор Поліщук та закликав усіх депутатів його підтримати.
Ви конувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що бюджет - це не та річ,я ка всіх задовольняє, однак бюджет - це результати компромісів та дискусій, тож він закликав усіх бути об'єктивними, адже коштів, щоб зробити все, не вистачить. "Місто розвивається та йде вперед", - підкреслив Пустовіт.
Під час внесення змін до проекту бюджету Ігор Поліщук запропонував надати субвенцію Жидичинській ОТГ на ремонт дороги 1 млн 200 за рахунок збільшення доходів від комунального майна, натомість Жидичинська ОТГ передбачИть 1 мільйон 600 тисяч гривень освітньої субвенції, які вони не використали.

«Ми часто говоримо про збільшення туристичної привабливості, у нас вже з’явилося декілька проектів, зокрема «Ніч у Луцькому замку», також є джазові фестивалі, тож звернулися організатори, аби допомогти у їх проведенні», - зазначив Ігор Поліщук та запропонував виділити 250 тисяч департаменту культури. Ці пропозиції депутати підтримали.

Також депутати підтримали пропозицію Лілії Єлової про виділення коштів на перевезення дітей по управлінню освіти та департаменту культури.

Депутат Павло Данильчук запопонував перекинути кошти з виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію парку 900-річчя на закупівлю елементів благоустрою - пропозицію не підтримали.

Отож, депутати підтримали проект бюджету на 2019 рік.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus