USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

11 листопада: свята, події, факти. Перша платівка Луї Армстронга та перший відеомагнітофон

11 Листопада 2022 00:00
Цього дня світ відзначає Всесвітній день шопінгу, День написання паперових листів, Всесвітній день оригамі, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день мінілиж.

У Китаї – День холостяків, у США – День «метал-музики», День ветеранів, День десертного морозива, в Польщі – День Незалежності, у Німеччині – початок карнавального сезону, в Італії – Фестиваль духовної музики і мистецтва, в Анголі – День Незалежності, у Британії, Франції, Канаді – День пам’яті полеглих, у Німеччині, Швейцарії, Австрії – День святого Мартіна, на Мальдівах – День Республіки, в Бутані – День Конституції, в Індії – День освіти, в Японії, Кореї – День шоколадних паличок, у Колумбії – День незалежності Картахени, у Латвії – день Лачплесіса, у Хорватії – День дітей, в Бельгії – День жінок.

Православна церква 11 листопада вшановує пам’ять двох святих – преподобного Авраамія затворника і Анастасії Римлянки. У народі свято назвали «Аврамій вівчар», «Анастасія Овечниця». Найголовнішим частуванням цього дня був овечий або козячий сир. Без нього святковий стіл вважався бідним.

Іменини сьогодні в Анастасії, Марії, Анни, Андрія, Афанасія, Василя, Віктора, Івана, Кирила, Олексія, Павла, Миколи, Ганни, Михайла, Леоніда, Пилипа, Тимофія та Євгена.

Народилися

11 листопада народилися німецький король Генріх IV, український філософ доби Відродження Станіслав Оріховський, французький художник-імпресіоніст Поль Синьяк, український церковний і громадський діяч, історик, публіцист Анатолій Дублянський, український і радянський артист розмовного жанру, гуморист Юхим Березін (артистичний псевдонім – Штепсель), американський письменник-фантаст Курт Воннегут, український письменник, публіцист, літературознавець Анатолій Білоус, український художник Михайло Витягловський, українська концертно-камерна співачка, народна артистка України Аліна Коробко-Захарова, український актор Олександр Пархоменко, американська кіноакторка Демі Мур, німецький футболіст Філіпп Лам, американський кіноактор Леонардо Ді Капріо.

Події

1215 – скликано найбільший в історії середньовіччя Латеранський Вселенський собор.

1417 – у Констанці завершився початий ще в 1414 році собор, який поклав край Західній схизмі, коли на папському престолі було одночасно до трьох Пап Римських. Новим Папою Римським обрали представника римської знаті Оддо Колону, який узяв собі ім’я Мартин V.

1480 – закінчилося «стояння на Угрі». Велике князівство Московське позбавилось двохсотлітнього монголо-татарського панування.

1702 – загін запорізьких козаків визволив від облоги Речі Посполитої Білу Церкву.

1790 – у Королівство Великої Британії з Китаю вперше завезли хризантеми.

1830 – проголошено державу Бельгія.

1859 – у світ вийшла поема Тараса Шевченка «Марія».

1872 – в Одесі засновано Бессарабсько-Таврійський банк.

1889 – Вашингтон став 42-м штатом США.

1918 – близько п’ятої години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп’єнському лісі підписано Комп’єнське перемир’я, що означало капітуляцію Німецької імперії і кінець Першої світової війни: територію Північної Буковини (більша частина сучасної Чернівецька область) передано до складу Королівства Румунія; Румунські війська окупували Чернівці.

1925 – вийшла перша платівка Луї Армстронга.

1930 – запатентовано газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда.

1952 – у Каліфорнії продемонстровано роботу першого відеомагнітофона.

1972 – США закрили свою останню військову базу у Республіці В’єтнам.

1973 – Ізраїль і Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними.

1983 – студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп’ютерний вірус.

1990 – набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних і психотропних речовин.

1994 – американський мільярдер Білл Ґейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів).

2000 – пожежа на фунікулері в Капруні (Австрія), 155 загиблих.

2002 – оглядач «Нової газети» Анна Політковська, посилаючись на джерела в Кремлі, оприлюднює твердження щодо препарату «Налоксон», який використовували спецслужби під час штурму театрального центру в Москві. Від нього загинули понад 120 заручників, а вибрав його з кількох варіантів особисто президент РФ Володимир Путін.

2014 – у пакистанському окрузі Суккур внаслідок зіткнення автобуса з вантажівкою загинуло 58 осіб, серед них – 18 дітей.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus