USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

14 грудня: свята, події, факти. День ліквідаторів аварії на ЧАЕС та перший зонд, який долетів до Венери

14 Грудня 2021 00:00
Цього дня відзначають Всесвітній день мавп і День випускання птахів душі.

Сьогодні в Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо цей день, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації. Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

14 грудня у США – День Алабами, День безкоштовної доставки, День рибної юшки з часником, у Бангладеш – День страчених інтелектуалів, у Малаві – День посадки дерев, у Туркменістані – День працівників нафтогазової промисловості та геології.

Православна церква 14 грудня вшановує пам’ять пророка Наума. За народними переказами, Наум - покровитель знання, розуму і чесноти.

Іменини у Наума, Філарета, Анастасії, Дмитра і Порфирія.

14 грудня народилися французький астролог, провидець, лейб-медик Карла IX, письменник Нострадамус, гетьман України Данило Апостол, український письменник, театральний і культурний діяч Михайло Старицький, український громадський та військовий діяч Микола Нездійминога, французький поет-сюрреаліст Поль Елюар, український історик, краєзнавець Степан Гуменюк, український мовознавець Ярослава Закревська, британська акторкаДжейн Біркін, український поет, філолог Микола Лазарко, український мільярдер, меценат, громадський діяч Віктор Пінчук, український політик Юрій Луценко, польська співачка, музикант і продюсер Анна Марія Йопек, американська акторка і співачка Ванесса Гадженс.

Події

1900 – день народження квантової механіки. Макс Планк виступив із доповіддю у Німецькому фізичному товаристві про сформульований ним закон випромінення.

1901 – в Лондоні проведено перший турнір з настільного тенісу.

1903 – в Кіті Хоук (штат Північна Кароліна), брати Райт зробили першу спробу піднятися в повітря на сконструйованому ними літаку. Однак конструкція впала ще на злеті. 1911 – людина вперше підкорила Південний полюс. Експедиція норвежця Руала Амундсена на їздових собаках досягнула точки, де, за розрахунками, повинен був лежати полюс. Через 35 днів тієї ж точки пішки досягнула експедиція Роберта Скотта.

1918 – гетьман Павло Скоропадський зрікся влади на користь Директорії УНР.

1944 – Президія Верховної Ради РРФСР своїм указом замінила назви 11 районів і відповідних районних центрів Кримської АРСР з кримськотатарських і німецьких на російські.

1962 – американська автоматична міжпланетна станція «Марінер-2» стала першим апаратом, який долетів до Венери.

1996 – на 11 тижнів американський гіт-парад очолила пісня Don’t Speak гурту No Doubt, котра протягом місяця вийшла на перші місця в рейтингах всіх англомовних і більшості європейських країн.

2004 – на півдні Франції відкрито найвищий міст-віадук Мійо.

2008 – 29-річний журналіст єгипетського телеканалу «Аль-Багдадія» Мунтазар Аль Зейді кинув черевики у американського президента Джорджа Буша зі словами «Це тобі мій прощальний поцілунок, собако!»
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus