USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

24 серпня: події, факти, дні народження

24 Серпня 2019 00:00
Сьогодні Україна святкує День Незалежності. Цей день, що є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою державу, відзначається як найголовніше свято нашої країни.

У 2019 році Україна відзначає вже 28 річницю своєї незалежності.

Інформаційне агентство Волинські Новини щиро вітає усіх із визначним святом! Від душі бажаємо усім міцного здоров’я, гарного настрою, радості, щастя, віри у щасливе майбутнє. Нехай це свято додасть наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини!

24 серпня день народження святкує кандидат філологічних наук, викладач Алла Яремко. Зі святом її вітають студенти та зичать багато прекрасних, щасливих і світлих днів, а також насичених буднів і відмінного відпочинку. Хай життя наповнюється світлом і надією, щастям та любов’ю, успіхом і чудесами, а у Вашій нелегкій, але такій потрібній роботі завжди буде місце творчості, натхненню, енергійності й запалу!
Алла Яремко
Алла Яремко
Також цього дня свято у головного лікаря Волинської обласної станції переливання крові Юрія Кременця. Йому бажають міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх добрих справах. Нехай кожен день приносить радість, усмішки і подарунки, всі мрії здійснюються, а плани реалізуються. Нехай Вас оточують тільки щирі люди, віддані друзі, і не буде місця для зневіри та печалей!

Іменини 24 серпня відзначають Олександри, Василі, Максими та Федори.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

2018 цього дня, вбравшись у вишиванки, сотні лучан утворили велетенське зображення В’їзної вежі Луцького замку.

Два роки тому редакція публікувала 26 цікавих фактів про сучасну Україну.

У 2016 на Театральному майдані у Луцьку колективи з Грузії, Тайваню, Південної Кореї, Польщі, Ізраїлю та Північного Кіпру влаштували фестивальну мозаїку.

У 2015 році ми опублікували відео, яке показує різні обличчя Луцька, міста європейського і з відгомоном «совєтського» минулого.

Про скасування «свята» Дня захисника Вітчизни 23 лютого стало відомо 24 серпня 2014 року під час військового параду з нагоди 23-річниці Незалежності України.

Народилися:

Цього дня народилися російський князь, засновник виноробства в Росії (в Криму), творець російського шампанського Лев Голіцин, український педагог, літературознавець, поет і перекладач Василь Щурат, аргентинський письменник Хорхе Луїс Борхес, український письменник, радіожурналіст, редактор, громадський діяч Леонід Полтава (Пархомович), український математик Віктор Глушков, радянський кінорежисер і сценарист Юлій Карасик («Шосте липня», «Склянка води», «Дикий собака динго»), український політик та громадський діяч, голова Української асоціації дослідників голодоморів в УкраїніЛевко Лук'яненко, палестинський політик, лідер палестинського визвольного руху Ясір Арафат, російська акторка театру й кіно Тетяна Васильєва («Уроки французької», «Приватна особа»), американський кіноактор, продюсер Стів Гуттенберг («Поліцейська академія», «Кокон», «Троє чоловіків і маленька леді»), український політик, народний депутат перших чотирьох скликань, активіст УНП та громади віруючих УПЦ КП, голова Рівненської облдержадміністрації у 2005-2006 роках Василь Червоній, голландська плавчиня Інге де Брюйн, український футболіст Олександр Гладкий.

Сталося:

79 — виверження Везувію. Міста Помпеї, Геркуланум і Стабії поховані під вулканічним попелом.

Сила виверження була така, що попіл від нього долетів навіть до Єгипту та Сирії. Із 20 000 мешканців Помпей в будівлях та на вулицях загинуло біля 2000 осіб. Більшість мешканців залишили місто ще до виверження.

Близько години дня з жерла Везувію стався потужний викид вулканічного попелу, що сформував хмару, яка під впливом вітру почала швидко рухатися на північний схід і незабаром накрила Помпеї і Стабії. Обидва міста поступово опинилися повністю похованими під шаром попелу - настільки великим, що під його вагою обвалилися дахи будинків.

Оскільки Геркуланум лежить на захід від Везувію, перша фаза виверження не завдала йому сильних ушкоджень. Однак переважна більшість городян, стурбованих тим, що відбувається, втекла з міста. Спочатку вважалося, що врятуватися вдалося всім жителям, та потім в місті були виявлені одиничні людські останки, а в 1982 році археологи знайшли 12 ангарів для човнів біля узбережжя, в тісних приміщеннях яких знаходилося приблизно 250 скелетів. Загиблі, ймовірно, хотіли перечекати виверження в місті.

Після розкопок цих міст виявилось, що все збереглось, як було до біди. Під багатометровою товщею лави були виявлені вулиці, будинки з повним облаштуванням та люди і тварини, що не встигли врятуватись.

1572 — Варфоломіївська ніч, бійня гугенотів у Франції.

Вважається, що Катерина де Медичі, мати короля Карла ІХ, була ініціатором цієї різні, котра почалася 24 серпня з вбивства адмірала Ґаспара де Коліньї і поширилася на увесь Париж та окремі міста та села поза ним. Вбивства гугенотів тривали декілька місяців.

Хоча точна кількість загиблих не встановлена, вважаєтся, що в той час загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найбільших в історії релігійних війн. Варфоломіївська ніч була одним з кульмінаційних моментів тривалих релігійних воєн, що точилися у Франції в середині XVI століття.

1995 — випущено Windows 95.

Це перша система сім'ї Windows, зовнішньо подібна на теперішні: саме в ній з'явились такі елементи графічного інтерфейсу користувача як, робочий стіл зі значками, панель задач і меню «Пуск».

Windows 95 — результат об'єднання продуктів MS-DOS і Windows, які раніше розповсюджувались окремо. Windows 95 є першою системою Windows, що позбавлена підтримки старих 16-розрядних процесорів x86 і, таким чином, такою, що потребує процесор Intel 80386 (або сумісного) в захищеному режимі.

Windows 95 містить значні покращення графічного інтерфейсу користувача і внутрішнього механізму системи, включаючи робочий стіл і меню «пуск», підтримку 256-символьних імен файлів, виконання 32-розрядних програм в захищеному режимі з пріоритетною багатозадачністю і систему «plug and play».

Цікаво, що кодове ім'я системи - «Chicago».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus