USD 39.45 39.78
  • USD 39.45 39.78
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.72 9.86

27 вересня: свята, події, факти. День туризму і День народження Google

27 Вересня 2022 00:00
27 вересня Православна церква відзначає Воздвиження Хреста Господнього.

Воздвиження Хреста Господнього – одне з найважливіших після Великодня свят у православ’ї. Основою для нього став переказ пізніх літ. Згідно із цим переказом, в 326 році н.е. біля підніжжя гори Голгофи, на якій розп’яли Ісуса, було знайдено той самий Голгофський хрест. На Воздвиження віряни відвідують богослужіння в храмах, дякують Богові за спасіння та моляться про здоров’я. Цього дня належить дотримуватися суворого посту.

Цього дня світ відзначає Всесвітній День туризму, День чеського пива, День народження пошукової системи Google, День подарунків світу, Всесвітній день річок.

В Україні – День туризму, у США – День матері Золотої зірки, День шоколадного молока, День яловичої тушонки, День «розчави банку», в Канаді – День без виправдань, у Казахстані – День праці, в Монголії – День телебачення, у Киргизстані – День донора крові, в Туркменістані – День Незалежності, у Словаччині – День залізничника, в Мексиці – День закінчення війни за незалежність, у Бельгії – День Французького співтовариства, в Ефіопії – свято Мескельського Хреста.

27 вересня день ангела відзначають Іван, Адольф, Амадей, Елеазар, Гай, Мірабелла, Урбан, Вінсент.

Цього дня народилися член Української військової організації (УВО) й ОУН, політв'язень польських тюрем 1937-1939 років Микола Арсенич, український філософ, засновник РУНвіри Лев Силенко, американський кінорежисер Артур Пенн («Бонні і Клайд»), литовський кіноактор театру й кіно Лаймонас Норейка, український політичний діяч і публіцист Дмитро Андрієвський, український кінорежисер та кінооператор Радомир Василевський, український спортивний коментатор Сергій Савелій, італійський футболіст Франческо Тотті, українська біатлоністка, лижниця Олена Юрковська, український шахіст, гросмейстер Ілля Нижник, канадська співачка Авріл Лавінь.

Події

1605 – війська Речі Посполитої розбили шведів під Кірхгольмом.

1781 – на теренах Лівобережної України (колишньої Гетьманщини) влада Російської імперії утворила Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське намісництва.

1802 – російський імператор Олександр І своїм указом частково відновив у Києві дію Маґдебурзького права, яке скасувала його бабця Катерина II.

1821 – проголошено незалежність Мексиканської імперії.

1825 – у Великій Британії почався рух першою залізницею – потяг провіз 450 пасажирів зі швидкістю 24 км/год.

1885 – у Харкові відкрито Південноросійський технологічний інститут – один із перших у Російській імперії вищий технічний навчальний заклад.

1893 – у Джерсі-Сіті почали видавати перший за океаном український друкований орган – газету «Свобода» (найдавніший у світі з сучасних українських друкованих органів; українська газета з найдовшою історією).

1895 – шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав заповіт, за яким його спадщина мала скласти основу фонду для виплати щорічних премій людям, що зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури та загального миру (Нобелівська премія).

1912 – у Києві відкрито стадіон «Спортивне поле» на три тисячі осіб.

1920 – Симон Петлюра підписав наказ Головної команди військ УНР про організацію повстання на Правобережній Україні.

1920 – Нестор Махно уклав союз із Червоною Армією.

1937 – у містечку Альбіон (штат Нью-Йорк) відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів.

1939 – німці захопили Варшаву. 1940 – укладено Троїстий (Берлінський) пакт між Третім Рейхом, Королівством Італія та Японською імперією, яким було створено військовий союз, відомий як «Країни Осі».

1941 – в окупованому нацистами Києві оприлюднено наказ коменданта: всім євреям з’явитися на збірний пункт у районі Бабиного Яру «для евакуації».

1941 – Сирійську Республіку проголошено незалежною державою.

1946 – ЦК КП(б)У виступив із критикою українського сатиричного часопису «Перець».

1961 – Сьєрра-Леоне стала сотою державою-членом ООН. 1977 – запущено першу атомну електростанцію Української РСР – Чорнобильську АЕС. 1993 – відкрито Тилявський літературно-меморіальний музей Уласа Самчука на базі Тилявського НВК.

1998 – засновано компанію Google.

1998 – на виборах у Німеччині перемогли соціал-демократи на чолі з Ґерхардом Шредером.

2001 – уряд Норвегії заснував міжнародну премію за математичні дослідження – Абелівську премію.

2002 – Східний Тимор став членом ООН.

2003 – Україна обмежила імпорт російських сірників.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus