USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.90

8 березня втрачає позиції: як війна вплинула на сприйняття свят серед українців

7 Березня 2024 23:01
За час повномасштабного вторгнення для українців зросло значення всіх державницьких свят. У п’ятірку найбільш популярних увійшов День захисників і захисниць 1 жовтня.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке впродовж 17-23 лютого 2024 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає УП. Життя.

Соціологи виявили, що після початку повномасштабної війни українці стали більше цінувати День Незалежності України. До 24 лютого 2022 року таких було 37%, а зараз – 64%.

Майже вдвічі збільшилася частка громадян, які почали святкувати День захисників і захисниць України. До повномасштабного вторгнення свято було популярним лише серед 29%, а зараз – серед 58%.
«Високі показники для Дня Незалежності України є свідченням національної гордості та патріотизму. День захисників і захисниць України має також високу популярність, що свідчить про значну повагу до військовослужбовців і вдячність за захист та героїчну боротьбу з ворогом у відстоюванні незалежності й суверенітету країни», – зазначили в КМІС.

Читати ще: Скільки українців вважають, що варто обмежувати себе під час війни. Опитування

Крім цього, згідно з дослідженням, до п’ятірки найпопулярніших свят також увійшли: Різдво Христове – його святкують 70% опитаних; Великдень – 68%; Новий рік – 47%.

Цьогоріч Новий рік посідає нижчу сходинку в переліку порівняно з попередніми роками, коли він ділив перші місця з Різдвом Христовим і Великоднем.

Нижчі позиції також мають такі державні свята: День Конституції України; Міжнародний жіночий день; Трійця.

За словами соціологів, в останні роки серед українців втрачає популярність Міжнародний жіночий день.

Якщо ще у 2017 році це свято було одним із найпопулярніших – тоді його відзначали приблизно половина населення – 49%, нині ж таких лише 21%.
Соціологи опитали 1052 людини, які проживають в Україні. Опитування провели методом телефонних інтерв’ю. Випадкова вибірка мобільних номерів не містила контактів громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Статистична похибка вибірки не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Андрій Показати IP 7 Березня 2024 23:40
ага ще більше графіків намалйте .... зайдіть ввечері в Там там або в цумі в РОшен а завтра в порт сіті і все буде ясно....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus