USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Методи боротьби, про які варто забути. ВОЛИНЬ. ВІДЕО

3 Березня 2014 07:00
Від оцінки діянь «Правого Сектору» на Волині краяни часто утримуються, мовляв, ціль - шляхетна, та чи прийнятні засоби її досягнення, покаже час. Методи, якими діє організація, таки лишають бажати кращого, - кажуть волиняни.

Для багатьох лучан перше «знайомство» з організацією відбулось після нічних подій проти 19 лютого. Хлопці зорганізувались у лічені хвилини та разом із містянами за ніч навідали міськвідділ міліції, а також розгромили офіси регіоналів та комуністів.

Багато хто жартома зазначає, що активісти – як кістка поперек горла і чинній владі, і опозиції. З першими вони активно борються, а діють окремо від других. І дійсно, юнаки, які бачили смерті побратимів на Майдані, чули вибухи гранат та крики поранених, впевнено стоять на своєму – добиваються люстрації та оновлення чиновницького апарату на Волині. Але якими методами вони це роблять?

Вищезгадані нічні події 19 лютого для багатьох містян стали несподіванкою. А вже вранці того ж дня дехто з лучан пережив справжній шок. Нагадаємо, активісти з боєм захопили приміщення Управління МВС у Волинській області, заодно захопивши «в полон» новопризначеного обласного очільника Олександра Башкаленка. Хлопці вивели його на сцену Майдану, де вимагали відставки. А в якості аргументів використовували стусани та приниження. Зрештою, головного регіонала Волині облили водою та прикували кайданками до сцени. Масла в вогонь підлили російські ЗМІ, які взагалі стверджували, що активісти розбили голову Олександрові Башкаленку, а всю його сім’ю прикували поруч з ним.

Думки лучан щодо цих подій розділилися – коли одні кричали «так йому і треба!», інші зауважували, що таких публічних знущань на центральній площі Луцьк не бачив ще з часів Другої світової.

Але на ці зауваження «Правий Сектор» уваги не звертав. Очільник обласного осередку організації Павло Данильчук впевнений, що до порушників закону у революційній ситуації можна застосовувати незаконні методи.

Думки щодо недоцільності силового сценарію розв’язання конфліктів поділяють не тільки пересічні лучани, але й спеціалісти.

«Люстрація влади – це прекрасно. Але волиняни втрачають контроль», - заявляє директор Центру психології і психотерапії Ольга Лазаренко.

«Люстрація влади – це прекрасно, але наше суспільство перебуває в процесі переробки психічної травми тих подій, які були на Майдані, бо усі побачили, що в мирний час можна розстрілювати. Спочатку – це був шок, страх, потім агресія, страх. Від цього утворюються психічні захворювання людей, можливі суїциди. Емоції мають здатність накопичуватися. Найважливіше завдання зараз – стабілізація. По-перше, це - стабілізація тих людей, які безпосередньо брали участь у Євромайдані, інший напрямок – допомога тим, хто поніс втрату близьких. Небезпечним є великий потік негативу, який ми щодня спостерігаємо».

Після інциденту з екс-керівником Волинської облдержадміністрації, хлопці продовжили «гнути свою лінію». Наприклад, розгромили офіс комуністів у Маневичах та вікна приміщення регіоналів (тоді ж хвиля революції зачепила сусідні вікна Центру соціальних служб, сім’ї та молоді).

А декілька днів опісля влаштували публічний допит волинському «Беркуту». Силовиків змушували стати на коліна та просити вибачення у краян за те, що не написали заяви на звільнення. Дісталось і тим, хто, здавалось би, «завинив» найменше. Так, чоловіка, який, з його слів, в силовому підрозділі пропрацював лише два місяці для того, аби дослужитися до пенсії, освистали, закидали різними предметами, облили водою та силоміць поставили на коліна. Така агресія була зумовлена тим, що чоловік не відразу погодився розповісти причину переходу у «Беркут».

Згодом той же прийом застосували до екс-заступника керівника УМВС на Волині Володимира Поліщука. Активісти захотіли, щоб той просив вибачення на колінах, тому заламали йому руки. «Бо ти – мєнт паганий», - так аргументував свої дії Павло Данильчук.

Очільник активістів недарма тоді пригадав звірства «Беркуту» над козаком Михайлом Гаврилюком у Києві, вимагаючи публічного каяття у волинських силовиків. Звичайно, пробачати такі діяння неможна. Але чи варто мститись тими ж способами? Чи варто таким чином уподібнюватись тим, з ким хлопці з «Правого Сектору» так активно борються? Чи доцільно проводити люстрацію, застосовуючи силові методи? Враховуючи готовність активістів обіймати керівні посади в області, можливо варто взяти на озброєння більш цивілізовані методи. Відповіді на ці питання є швидше риторичними. Адже, правда у цій ситуації в кожного своя.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Lex Показати IP 3 Березня 2014 07:25
И после этого вы удивляетесь почему вы для всех стали Бендерами и фашистами...
Анонім до Lex Показати IP 3 Березня 2014 10:01
ВОЛИНЯНИ!!! ОЗВУЧУЄМО, ПИШЕМО АДРЕСИ правого сектору, гузів їх рідних та близьких ... для проведення народної люстрації!!! ЯК ВОНИ З УКРАЇНЦЯМИ, ВОЛИНЯНАМИ, так і ми будемо робити з ними, відповідь буде адекватною (закликали до зброї - зброя є, коктейлі молотова також)!!! ПЕРЕВІРИМО, у разі підтвердження НЕГАЙНО ВІДРЕАГУЄМО!!!!!!!!!!
Лучанин до Анонім Показати IP 3 Березня 2014 11:31
Не треба насильства, нехай краще на сцені стануть на коліна, попросять пробачення та пояснять за які гроші ці безробітні революціонери купують собі дорогі квартири та авто. Тим більше, що тепер вони стали владою і закликають до прозорості і люстрації.
Лучанин до Lex Показати IP 3 Березня 2014 11:29
Ось і ще один прозорий натяк цим бойовикам: ДОБРЕ СЛОВО І ПІСТОЛЕТ http://www.volyn.com.ua/?rub=32&article=0&arch=1648
Лучанин до Lex Показати IP 3 Березня 2014 11:56
А от люстратори із Рівного ходять без палок: http://www.youtube.com/watch?v=VQakVj7IvZM Разговор Сашко Билого (Музычко) с прокурором (ПОЛНАЯ ВЕРСИЯ) =============== люстратори із Рівного обіцяють навіть вплинути на "кролика Сеню": http://www.youtube.com/watch?v=uOdnE_5-hUA Заявление представителя "Правого сектора" с автоматом в руках (Сашко Білий) =============== і навіть виступають по громадському телебаченню: http://www.youtube.com/watch?v=doMR3X-htA4 "Міністром МВД має бути чесна і незаплямована людина. Авакову люди не вірять." - Сашко Білий ================= обіцяють люструвати міністра МВС: http://www.youtube.com/watch?v=TMpm2q4tfOk Сашко Билый: Я уничтожу Авакова и повешу как собаку ================= і їдуть до Києва, виконувати свою обіцянку: http://www.youtube.com/watch?v=QLhpO9ngqcE Сашко Билый: Аваков арестуй меня ===================== далі буде?...
Максим до Лучанин Показати IP 3 Березня 2014 21:00
Взагалі - то ви говорите про 1 (одну) людину. Цього чоловіка притягнуть до відповідальності.
з Луцька Показати IP 3 Березня 2014 07:45
До "люстраторів". Більшовики казали: "Цель оправдывает средства". Крилата фраза, і як ніби-то належить Нікколо Макіавеллі «Il fine giustifica i mezzi». Ну чим не чисто більшовицькі методи? На коліна, до стінки, розбиті голови, переслідування, підпали, погроми, погрози? Все, як в дідуся Лєніна, тільки ще священників не вішають. Історія не лише розвивається по спіралі, а й, нерідко, повертається назад, до часів Макіавеллі.
Рома Показати IP 3 Березня 2014 07:46
1943 год вернулся.с.у..ки бандеры! Фашисты!
Земляк Показати IP 3 Березня 2014 08:11
Скомпроментували себе!!! Втратили довіру на 100% в простих людей, а в східних областях 200% !!!
я Показати IP 3 Березня 2014 09:03
Данильчука на нари!!!!!!!!!
111 Показати IP 3 Березня 2014 09:06
Данильчук, Поха, Гузь та інші під.ри, їдьте в Крим і там покажіть себе, а не тут герої десятками на одного! Бидло, худоба бандерівська!!!
Патріот Показати IP 3 Березня 2014 09:14
Насилля породжуэ насилля!Дикуни, а мали можливысть стати Героями. Тепер чекайте поки бумеранг прилетить до Вас
Анонім Показати IP 3 Березня 2014 09:16
Сашу Білого заарештувати і провести слідство на рахунок співпраці з російськими спецслужбами.Він і його дії є основною страшилкою для південно-східних регіонів України. За допомогою таких як він путін оправдовує перед росіянами інтервенцію в Крим .Росіяни насправді вважають,що путін допомагає нашому народу справитися з бандерівцями. Отже робіть висновки, деякі лідери правого сектору на рівні з яником дискредитують майдан.Вони облили брудом світлу справу українських героїв.
Lex Показати IP 3 Березня 2014 09:49
А некому странным не показалось, что с приходом к власти шайки аферистов, Россия вдруг из из лучшего друга, стала сразу злейшим врагом?
Наталя до Lex Показати IP 3 Березня 2014 14:15
Нічого тут дивного немає! Хіба ж у наших "патріотів" може виникнути почуття вдячності Росії за те, що вона знизила ціну на газ і надає кредити? Кому ж сподобається відчувати себе в ролі постійного прохача? Та й приклад "наших соратників" Франції та Італіїї "окриляє", які за борги перед Лівією (одна Франція їй заборгувала 50 млрд. доларів!) вони розбомбили цю країну і знищили Каддафі за 2 тижні! Отак можна розправитись з кредитором!! А для нас Росія тепер це пугало, хоча - газ дешевий дай, кредитом допоможи! Ну хто ж кусає руку даючого! А мантри "хто не скаче - той москаль" - це не про наших співвітчизників з Півдня, Сходу та Криму?! Забороняти говорити російською вплоть до кримінальної відповідальност (заклики Тягнибока)? От і докричалися, і догавкалися! Тепер маємо, що маємо ("золота цитата" Кравчука Л. )!
Валентин Показати IP 3 Березня 2014 10:22
Данильчук - позор Волині, нікчемний партійний функціонер, який вдає з себе героя. А сам коли наші хлопці гинули в Києві привязував Башкаленка і влаштовував театральні спектаклі на Майдані. Гнида!
Lex Показати IP 3 Березня 2014 10:31
Вчера племянику пришла повестка в военкомат и о Чудо, он начал врубатся что тут что то не так. С кем предстоит воевать и главное за кого... До этого всем казалось что у нас все спокойно, где то там далеко, в Киеве борятся с Янусом. Щас победят и заживем...
Данильчуку і Гусю Показати IP 3 Березня 2014 11:54
Ідіть в військомат і просіться щоб забрали.Карасі зашмаркані.Тільки вмієте кричати.Ще вас народ поставить на коліна і не тільки.Майя їть в Крим краску лити-може будеш злизувати її там не може,а точно.Вибач на ВИ майбутній прокурор.
Данильчуку і Гузю Показати IP 3 Березня 2014 19:25
Погано вчилися у школі, навчилися кричати і ламати руки - тепер у військо і захищати цілісність України, там покажіть свої здібності. Із-за вашої дурі прийдеться українському війську захищати батьківщину.
Рома Показати IP 3 Березня 2014 20:43
Якщо вони таке виробляють у себе вдома, то як же переконати Крим та схід що вони не будуть їх різати. Посіяли вітер а тепер пожинаємо бурю Сьогодні бачив ПС біля Облспоживспілки, проводили люстрацію.. Мене цікавить чи буде ПС вони люструвати ЖЕКИ,комунальні підприємства, щоб зробити їх успішними, використавши усі свої уміння.
Lut Показати IP 3 Березня 2014 21:08
ех, Данильчук, ти ж ніби непоганий хлопець...але це вже ПЕРЕБОР!...як не крути...а життя то бумеранг...подумали б, перш,ніж робити...
Рита Показати IP 3 Березня 2014 22:44
Вся Москва смотрит,как этот Данильчук издевался над Башкаленком,и что хорошего они про нас думают,конешно бандеры. Ду*ак ты данильчук ты и скопроментировал войну. **олочь!
INKO Показати IP 11 Червня 2014 18:28
Це не те, що хочуть зараз почути правосекторові, але історія, в якій уже все було, свідчить, що тих гопників з автоматами, які найближчим часом не зрозуміють, що оці гастролі областю потрібно припиняти, відстріляють тихо свої ж. Поховають як героїв революції, знайшовши в посадці без ознак насильницької смерті, але з діркою в черепі, та й по всьому… Це якщо знайдуть. Таке життя. Міліція, яка з народом, не дуже й шукатиме. Ні їх. Ні тих, хто застрелить. Ви ж теж про це думаєте, безробітні тепер працівники покійного «Беркута»? Владу потрібно міняти? Так. На професіоналів. Люстрацію треба провести? Так. З розумом. А то чогось усі плутають з інквізицією і конфіскацією. І все стараються туди примазатися —в люстраційні комісії — хлопчики з пушком на рильцях. І не треба нас лякати. Повірте мені, порядні люди з правоохоронних органів (так, такі є) її не бояться. Хоч завтра відзвітуюся про свою роботу, надам декларації про доходи, запрошу всіх бажаючих на екскурсію квартирою, в якій живу. Щоправда, трохи соромно буде за дірку в стелі після затоплення, яку за роботою ніяк не залатаю, за старий телевізор, навіть не плазму, за холодильник, який нещодавно досяг повноліття. Ну в жодному разі не «Межигір’я», словом. Ні тобі бюста царя, ні мого портрета з бурштину, ні навіть позолоченого унітаза. Тепер лиш розумію, що якось неправильно жив при злочинному режимі. Хоч би був хабарі брав… Пістолет, щоправда, тепер постійно ношу. Це раніше в сейфі тримав. А тут знову історично склалося, що здоровий глузд у країні — зайвий. Тому — пістолет. І його наявність тепер тішить мене й без доброго слова.
LEX до ПС Показати IP 11 Червня 2014 18:42
Не копай іншому яму, а то сам впадеш!!! Спочатку пролюструй себе Данильчук, а потім матимеш право люструвати інших! Ти декларацію про доходи оприлюдни скільки маєш квартир машин дач та ін. а тоді зможеш питати інших. Непереживай данильчук ти тепер фігура знатна де ти що робиш на чому їздиш люди бачать і все розкажуть. Вийдуть люди з яких ти гроші вимагав і зараз продовжуєш вимагати. ЗАДУМАЙСЯ Народна довіра в тебе нульова от і бісищся.