USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

«Допомога військовим стала для мене частиною життя», – волонтер з Камінь-Каширщини

22 Листопада 2022 08:05
Ось уже дев’ятий місяць минає, відколи росія підступно напала на Україну. Відтоді волонтер із села Раків Ліс на Камінь-Каширщині Віктор Колеснік двічі на тиждень везе гуманітарну допомогу туди, де її найбільше потребують: військовим, а також цивільним, які постраждали від бойових дій.

На момент спілкування із журналістами Віктор Омелянович збирався в чергову поїздку на Харківщину. Його місія нічим не відрізняється від попередніх: він мусить доправити усе необхідне жителям визволеного регіону. А далі маршрут поведе відчайдуха у напрямку Мар’їнки на Донеччину. Туди пан Віктор везе адресні посилки, у кожній з яких – особисті замовлення бійців, пише газета Полісся.

Чоловік ретельно заповнює мікроавтобус провіантом. Цього разу вага вантажу складає дві з половиною тонни, та ще більше мають довантажити в столиці. Адже долаючи тисячі кілометрів уздовж усієї лінії фронту, волонтер послуговується принципом – довезти якомога глибше туди, де бракує продовольства, військового спорядження, ліків, елементарних побутових речей і, звісно, отримати замовлення від захисників, аби якнайскоріше привезти усе необхідне знову.

У 2016 році волонтер їздив відбудовувати розбомблені рашистами населені пункти на сході, а зараз узявся за благодійність, тож поки що не уявляє себе в жодній іншій ролі.
Перед відправкою в мікроавтобусі, що повезе вантаж, механіки відбалансували колеса, адже під час минулої поїздки, розповідає пан Віктор, його «ластівка» не витримала навантаження, тож довелося трохи її підрихтувати.

Читати ще: Щотижня їздить на передову: історія 74-річного волонтера з Камінь-Каширщини

«Двічі на місяць замінюю мастила, а це потрібно робити після пробігу автівкою кожних 10 тисяч кілометрів, – обмірковує технічні розрахунки волонтер. – У середньому за один рейс проїжджаю приблизно чотири тисячі кілометрів. А були й подорожі завдовжки у вісім тисяч кілометрів. Тоді моя мандрівка тривала трохи більш як тиждень.

Спочатку з Каменя вирушив на Дніпро, де на причіп завантажили аж 15 тонн продуктів. А далі по всій лінії фронту – від Миколаєва та Харкова, затим у напрямку Бахмута, потім знову на Дніпропетровщину й після цього додому. Загалом за період війни відвідав чи не всю лінію фронту. Часто бував і на південних рубежах, за 25 кілометрів від вогневих позицій. Але не встигнувши повернутися з однієї поїздки, планую іншу», – розповідає про свій спосіб життя від початку воєнного протистояння Віктор Колеснік.
Як тільки російський ворог ступив на нашу землю, Віктор Омелянович швидко зорієнтувався, в який спосіб може підтримати воїнів. Тож купував кабанів, робив з них тушонки. В одну ніч у домі волонтера одночасно працювало 12 автоклавів, заповнених м’ясними консервами. Дуже зручно, коли у банці вже є готова страва, щоб солдат міг її відкрити і поїсти. Особливо на передовій, де відсутні будь-які можливості для куховаріння. Інакше яким чином у польових умовах забезпечити елементарні людські потреби?

Читати ще: Юнак з Волині пече солодощі та волонтерить для ЗСУ

Крім того, пан Віктор вигадав іще один нехитрий метод допомоги військовим. У гарячі точки він передавав власноруч приготований плов, фасуючи продукт порційно охолодженим у пластикові ємності, з іншими активістами випікав домашній хліб. У перші три місяці війни раківлісці відправляли по три мікроавтобуси продукції на тиждень. Бувало, що їхали караваном – одночасно п’ятьма бусами.

«Окрім доставок для захисників, паралельно розвозимо допомогу цивільним, адже багато людей, які залишилися без даху над головою та мешкають нині в центрах для переселенців, телефонують навіть з різних областей. Втім ми не обираємо, кому саме допомагати, їдемо скрізь, де потребують нашої підтримки. Наприклад, мій син, перебуваючи в Німеччині, подбав про забезпечення надувними матрацами внутрішньо переміщених осіб і солдатів, зокрема у місця розташування 14-ї бригади.

Систематична гуманітарна допомога українцям надходить і від моїх родичів та друзів, що проживають у США. Щойно наші воїни звільняють територію від мокшанського війська, ми одразу їдемо туди до найвразливіших верств із продуктами першої необхідності», – констатує волонтер.
Окрім їжі та засобів гігієни, часто бійці потребують і деякого будреманенту. Завше затребуваною є плівка для спорудження бліндажів. І хоч, за словами Віктора Омеляновича, завезли її військовим вже силу-силенну, втім із систематичною зміною позицій є потреба зводити нові укриття.

Надзвичайно втішеними почуваються волонтери, коли їхня робота є корисною і задовольняє потреби наших бійців, піднімає їм настрій. Нещодавно пан Віктор отримав запит від колег з інших регіонів про те, що є місця на фронті, де наші військові угрупування ще жодного разу не отримували бодай якоїсь допомоги. Тож, маючи можливість, він доправив вантаж одразу двом бригадам Збройних сил.

«Це були бійці із 54-ї та 92-ї ОМБР. Обидва підрозділи перебувають на нулі у донецькому напрямку. Виявилося, що хлопці потрапили під нещадний обстріл окупанта, відтак налагодити доставку до них було дуже складно. За словами командира одного із формувань, до того моменту їм нічого не доставляли волонтери, тож вони щиро раділи зустрічі із нами.

Натомість стає надто болісно, коли уже знайомі солдати, нехай і з інших регіонів, нетерпеливо чекають на наш приїзд, а прибувши у місце розташування, дізнаємося про їхню загибель. Так трапилось на Херсонщині, коли із десяти бійців нас зустріло лише двоє, і ті поранені», – не приховуючи сліз розпачу, поділився буднями волонтера Віктор Омелянович.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus