USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Директор «Волиньгаз Збуту» Микола Тищук розповів про ціну на блакитне паливо та основні нововведення у газовій сфері*

13 Січня 2022 12:52
Дефіцит газу у світі, рекордне зростання ціни на ресурс, річні тарифи для населення – 2021 рік виявився важким і непередбачуваним для енергетичної сфери. Що приніс минулий рік та чого чекати від цього, розповідає директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук.

Миколо Михайловичу, річні тарифи для побутових споживачів – це одне з основних нововведень у сфері газу в 2021 році. Наскільки виправдана така ініціатива?

Фіксована на рік ціна – це стабільність для споживачів і ризик для постачальників. Адже, як показав цей рік, ринок газу непередбачуваний. Важко заздалегідь спрогнозувати, якою буде ціна на ресурс. Вартість кубометра газу в наших річних тарифах – 7,99 гривні. У травні це була ринкова ціна. До кінця серпня вартість кубометра газу на Українській енергетичній біржі переступила позначку в 21 гривню, а у грудні досягла 88 гривень. Завдяки фіксованим тарифам побутові клієнти захищені від здорожчання газу незалежно від цінової кон’юнктури на європейських та світових енергоринках.

Яким чином вдалося втримати ціну 7,99 гривні? Адже вона суттєво менша за ринкову.

У вересні, підписавши прямий контракт з НАК «Нафтогаз України», ми увійшли до балансувальної групи. Відповідно до умов контракту, для потреб населення маємо можливість купувати газ українського видобутку за фіксованою ціною.

Це дає змогу забезпечити побутових клієнтів компанії блакитним паливом за ціною 7,99 гривні за куб протягом усього опалювального сезону.

Крім базового річного тарифу, «Волиньгаз Збут» запропонував своїм клієнтам ще один – «Твій газ Рівномірний платіж». Чи оцінили люди переваги такої пропозиції?

Систему оплати за газ рівними частинами упродовж року практикують в багатьох країнах. Ми запропонували цей тариф уперше. І вже можемо робити висновки, що він себе виправдав. Переваги тарифу «Твій газ Рівномірний платіж» відчули близько трьох тисяч побутових клієнтів компанії. Завдяки рівномірному розподілу річного об’єму газу, підписники тарифу заплатили за спожитий у листопаді ресурс майже на 800 тисяч гривень менше, ніж сплатили б при розрахунку за фактичне споживання, а в грудні – на 2,7 мільйона гривень менше.

Яку ціну на газ чекати населенню з травня 2022 року?

Це питання лишається відкритим. Усе залежатиме від ринкової ситуації в країнах ЄС та Україні. Якщо енергетична криза до весни вщухне – ціни можуть залишитися на нинішньому рівні. Якщо ні – на сезон 2022-2023 вони зростуть.

У листопаді Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо запровадження на ринку природного газу обліку і розрахунків за газ в одиницях енергії. Як це відобразиться на пересічному споживачеві блакитного палива?

Ключова ідея переходу на енергоодиниці полягає в тому, що споживач буде платити за кількість спожитої енергії, а не за обсяг спожитого газу. Адже під час підрахунку в кубометрах не враховують калорійність газу, тобто його якість. Споживач отримуватиме інформацію про вартість енергії від споживання газу та електрики в однакових одиницях виміру. Це дозволить порівнювати й обирати, яке джерело енергії йому вигідніше – газ чи електрика.

Закон передбачає перехід до методики обчислення в кіловат-годинах з 1 травня 2022 року. Ще низка норм набуває чинності з 1 травня 2023 року. У перехідному періоді будуть здійснювати паралельний облік газу в кубах і в енергоодиницях, оскільки лічильники споживачів фіксують обсяг використаного ресурсу саме у кубах.

З відкриттям ринку газу в 2020 році споживачі отримали можливість обирати постачальника газу. На ринку з’явилися нові компанії. Однак «Волиньгаз Збут» і далі залишається найбільшою газопостачальною компанією у регіоні. Як вдається втримати позиції?

За понад шість років роботи «Волиньгаз Збут» зарекомендував себе як надійний постачальник газу. Ми з 2015 року безперебійно постачаємо газ нашим клієнтам. Так, з відкриттям ринку певна кількість споживачів змінила постачальника. Однак частина з них повернулася до нас.

Наразі ми забезпечуємо газом понад 244 700 домогосподарств.

Це 97% від загальної кількості споживачів газу в регіоні. Також у нас є клієнти з інших областей. Адже споживач може обирати будь-якого постачальника, що має ліцензію.

Зростання конкуренції на газовому ринку лише стимулює нас до розвитку. Ми постійно удосконалюємо сервіси й онлайн платформи. Проводимо акції, пропонуємо тарифи, аби споживачі могли планувати свої витрати та економити. Тобто організація роботи нашої компанії перш за все орієнтована на клієнта.

Також хочу подякувати тим споживачам компанії, які своєчасно сплачують за газ, та побажати усім нашим клієнтам, партнерам, колегам добра й достатку у Новому році. Нехай ваші домівки зігріває блакитний вогник, а у серцях живе любов.

Ірина ЮЗВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Лучанин Показати IP 13 Січня 2022 13:26
А хто є власником цього підприємства?
Директор до Лучанин Показати IP 13 Січня 2022 15:29
Дмитро Фірташ
Саша Показати IP 13 Січня 2022 14:42
Коли показники будете приймати!?!?!?
Споживач газу Показати IP 13 Січня 2022 14:42
Ціле літо і осінь підприємство не приймало показник газу. Рахунки на оплату за спожитий газ присилали "зі стелі". Ото і є такий рівень роботи!
Тепла ванна Показати IP 13 Січня 2022 15:18
"Ми постійно удосконалюємо сервіси й онлайн платформи." - це брехня повна. Чому електронний кабінет споживача скоро як рік не працює нормально ? Чому показники треба іти ножками в сервісний центр здавати???
лучанин до Тепла ванна Показати IP 13 Січня 2022 17:48
За листопад і грудень 2021р показники передав через електронний кабінет споживача. Працює.
Анонім Показати IP 13 Січня 2022 16:36
Можна уточнити ким, де і як перевіряється якість газу? Бо враховуючи наш менталітет, у мене є сумніви щодо точності вимірювання спожитого газу в одиницях енергії. Які стандарти у Європі і у нас?
ЗнайЮ Показати IP 13 Січня 2022 21:50
Стаття на правах реклами, тому в ній не мали мети давати відповіді на якісь питання.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus