USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку зменшили площу квартир, яка не оподатковується

20 Січня 2015 14:37
У Луцькій міській раді обговорили нові надходження до міського бюджету, зокрема, податок на нерухомість. Так, якщо раніше оподатковували квартири загальною площею більш, ніж 120 квадратних метрів, то відтепер неоподатковану площу зменшили до 60 метрів квадратних.

Про це під час засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства сьогодні, 20 січня, повідомила начальник управління фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілія Єлова.

З її слів, у 2015 році кардинально змінилась структура доходів до міського бюджету. Зокрема, з 2016 року вводять новий податок на нерухомість. Отож, якщо у минулому році оподатковували квартири, житловою площею 120 метрів квадратних, то тепер лучани платитимуть «дань» до міської скарбнички уже починаючи із загальної площі квартир у 60 метрів квадратних і 120 метрів квадратних на приватні будинки.

Нагадаємо, в Україні законодавчо визначено, що не підлягають оподаткуванню квартири до 60 метрів квадратних. Це - виключно верхня межа, за якою може оподатковуватися нерухомість. Однак, згідно з законодавством, місцеві громади приймають рішення: чи потрібен їм податок на нерухомість чи ні, яка ставка такого податку буде застосовуватися.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, міська влада Луцька ініціювала збільшення площі квартир, які не оподатковуватимуться, до 70 метрів квадратних.

Зі слів Лілії Єлової, середня площа трикімнатних квартир у Луцьку становить 68 «квадратів».

«Ми пропонуємо збільшити неоподатковану площу на 10 метрів квадратних, таким чином втричі зменшуючи кількість квартир, що платитиме податки», - зазначила вона й додала, що нововведення почнуть діяти з 2016 року за умови прийняття відповідного рішення на сесії. У 2015 році лучани платитимуть податки ще по старій схемі.

ЧИТАТИ ЩЕ: КОМУ ПЛАТИТИ ПОДАТОК НА ЖИТЛО – ВИРІШАТЬ ЛУЦЬКІ ДЕПУТАТИ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Андрей Воронов Показати IP 20 Січня 2015 14:42
«тепер лучани платитимуть «дань» до міської скарбнички». Дань — очень правильное слово в данном контексте, можете убирать кавычки
лучани Показати IP 20 Січня 2015 14:50
Звідки візьмуться гроші на дороги та тротуари? Всі власники нерухомості повинні платити але у залежності до вартості житла.
Анонім до лучани Показати IP 20 Січня 2015 16:43
Дурню, це не децентралізація а суперцентралізація. Податок з фізичних осіб пішов на київ, а це 70% місцевого бюджету. І ввели ще один, ось цей.
Анонім Показати IP 20 Січня 2015 14:55
Так, повинні платити заможні люди, і у яких квартири до 5 років нові, великогабаритні. А також будинки нові, а не в селі батьківські хати з 1930 року -це вже абсурд
лучани до Анонім Показати IP 20 Січня 2015 15:04
Що хата у повітрі висить? Платити паовинні всі. Не маєш чим платити , бери квартирантів або продавай.
ененене Показати IP 20 Січня 2015 14:56
Збільшили
40 рокiв Показати IP 20 Січня 2015 15:17
Я так нi хрiна не зрозумiв - з якоi площi починаеться оподаткування квартир в Луцьку? З 60 м2 чи 70 м2? Де таких журналiстiв беруть...
0.5 років до 40 рокiв Показати IP 20 Січня 2015 15:53
зараз діє соціальна пільга на 60 м кв, а хочуть для Луцька зробити 70 м кв. що неясно...звідки такі тупі читачі беруться?? полішуку, може тобі порахувати скільки маєш заплатити
40 рокiв до 0.5 років Показати IP 20 Січня 2015 19:29
**... то 70 кв.м з 2015 чи 2016? А 60 кв.м. з 2015? Там сто мішків х...ні написано, а чіткості немає.
церковна миша до 40 рокiв Показати IP 20 Січня 2015 23:40
Відповідно до законодавства у 2015 році податок на нерухомість сплачувався власниками квартир, площа яких більша 120 кв м. та будинків з площею понад 250 кв. м. В кінці грудня 2014 року до Податкового кодексу України внесли зміни, відповідно до яких встановлено межу площі квартири, та будинку які не можуть бути оподатковані, 60 та 120 кв.м. відповідно. Органи місцевого самоврядування можуть своїм рішенням збільшити неоподатковувану площу, що і зробила Луцька міська рада. З 2016 року жителі м.Луцьк будуть сплачувати податок з площі, що перевищує 70 м.кв. в розмірі 2% мінімальної заробітної плати за кожен метр, що перевищує позначку 70. Наприклад, площа Вашої квартири 78 кв.м.. Отож робимо розрахунок (78-70)*1218*2%=194,88 грн. на рік.
cпостережливівиій Показати IP 20 Січня 2015 15:44
Логічно і правильно брати податок з житла виходячи з ринковоі вартості житла в данному регіоні. А так і в Конча- Заспі і в Любешові вартість податку від кв.метра--це абсурд та ідіотизм ЯЦЕНЮКА і його дебілів і болтунів.Не вистачае слів обурення.Тоді з розвалюхи буде лодаток мізер . з великого будинку -справедливий. а взагалі він повинен впроваджуватись помірно.не з високоі ставки -навести порядок з категорійністю житла.
Олександр Показати IP 20 Січня 2015 15:48
коли наша сучасна влада приходила до "керма" то попереджали що багаті будуть платити більше, але всі думали "Ну це не про мене, Я самий бідний", а виявляється ми всі Дуууже багаті. _______P/S___________ а Вас попереджали.
колян Показати IP 20 Січня 2015 16:01
і з роками також не зрозуміло: чи з цього року платити, чи з 2016?!!
читай Показати IP 20 Січня 2015 16:08
що неясно? нововведення почнуть діяти з 2016 року за умови прийняття відповідного рішення на сесії
Анонім Показати IP 20 Січня 2015 16:41
Квартиранти будуть платити більше. Податок треба відбити
Лучанка Показати IP 20 Січня 2015 18:20
Скажіть будь ласка а якщо в квартирі 72 квадрати живе 7 людей , то це на вашу думку розкіш ? чи варто платити податки тоді .
Дамоклів меч Показати IP 20 Січня 2015 18:55
Романюк і вашим і нашим.Перед виборами .Не поможе.І прем єр дасть по дупі і електорат проігнорує.Та і слава дурна причепиться.
109 Показати IP 20 Січня 2015 20:21
Головне привчити платити-20грн чи 2000 з метра і в місяць чи в рік --це питання тільки часу!