USD 39.00 39.32
  • USD 39.00 39.32
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Луцьких таксистів «заганяють» в тінь

25 Січня 2017 17:01
Луцькі таксисти заявляють, що переведення їх на другу групу платників єдиного податку може призвести до ситуації, що усі вони просто-на-просто перейдуть у тінь. Про це сьогодні, 25 січня, Інформаційному агентству Волинські Новини телефоном розповів таксист Микола Воробйов.

З його слів, таксистів примушують іти в тінь - йдеться про збільшення податків ледь не втричі внаслідок переведення їх з 1-ої в другу групу платників податків.

З цього приводу стурбовані таксисти Луцька звернулися в ДПІ, а там посилаються на міську раду, щоб вирішити там болюче питання.

Отож, Микола Воробйов зареєстрував відповідну петицію на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

«У місті Луцьку склалась загрозлива ситуація, яка призведе до того, що усі таксисти міста просто-на-просто перейдуть у тінь. Податкова інспекція на підставі рішення міської ради примусово переводить таксистів (КВЕД 49.32 Надання послуг таксі) на другу групу платників єдиного податку. При цьому розмір щомісячних податків складе 1344 грн (для порівняння - податки для першої групи складуть 512 грн)».

Відповідно до Податкового кодексу до першої групи платників належать самозайняті особи (підприємці без найманих працівників), оборот складає не більше 300 000 грн/рік, та які надають побутові послуги населенню. Тому це стосується і таксі (легковий автомобіль, не маршрутка).

«Ми працюємо самі на себе, оборот складає навіть не половину граничного, підприємств не обслуговуємо, це індивідуальний транспорт. Закон має бути логічним і захищати громадян. Будь-ласка, надайте право працювати чесно», - йдеться у тексті петиції.

За станом на 16:50 петиція набрала 25 голосів із 300 необхідних.

Підписати петицію можна ТУТ.

До кінця збору підписів залишилось 14 днів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Анонім Показати IP 25 Січня 2017 17:19
Щоб ви вибачте вже не збідніли. То проста людина платить а вони вибачте особлива каста. Збідніють вони. Таке взагалі не повинно обговорюватись, дереш бабло плати податки.
ac до Анонім Показати IP 25 Січня 2017 17:45
таксисти особлива каста шудр гірше за них тыльки водії маршуток
Mozart до Анонім Показати IP 26 Січня 2017 11:44
Що Ви пишете?Щоб ми не збідніли ?Проста людина платить ?А таксисти не прості люди ?Проста людина платить щоб Ви розуміли 15 % від заробітної плати, а таксистам хочуть зробити 30 %, це чесно ?Ви заплатите 30 % від своєї платні ?
Таксист Показати IP 25 Січня 2017 17:51
Такій коментар може залишити тільки людина,котра ніколи не працювала в даній галузі.
ТолІК Показати IP 25 Січня 2017 18:07
Заробляють не маленькі гроші хай сплачують податки . Одиниці маЮть ліцензії . Всі інші немають . Не сплачують жодних податків .
Таксистт до ТолІК Показати IP 25 Січня 2017 20:03
Так саме ФОП-пи котрі мають ліцензію,вчасно та сумліно сплачують податки і створили данну петицію.а для перевірки вище згаданних документів є відповідні органи! Нехай перевіряють,але і податки нехай зроблять реальні.
ввв до ТолІК Показати IP 25 Січня 2017 22:46
ті одиниці що маютьліцензії... втечуть в тінь... і того платити не будуть.. .. ЦІ ВСІ ПОБОРИ РЕЗУЛЬТАТ ТРАНШІВ ЯКІ ТРЕБА ВІДДАВАТИ.. ЗАМІСТЬ ДЯДІВ ЯКІ.. ЇХ СПИЗД....
Богдан до ТолІК Показати IP 26 Січня 2017 15:46
А ПДВ з пального і запчастин - це не податок? Скільки платить щомісяця ПДВ Толік, а скільки таксист?
калькулятор Показати IP 25 Січня 2017 20:21
Від них вимагають платить на 40 грн більше в день! Це капец!?
Богдан до калькулятор Показати IP 26 Січня 2017 10:26
Перша група платить 1344 грн, друга 512 грн. Різниця 832 грн на місяць. Ви хочете щоб цю суму таксист переклав на вас (пасажирів)? Я не хочу. Якщо припустити що в день 5 клієнтів, то за 20 робочих днів 100 клієнтів. 832 поділити на 100 - це по 8 грн додатково з клієнта.
Міша Показати IP 25 Січня 2017 21:44
Дармоїди
Таксист 0001 Показати IP 25 Січня 2017 22:48
Шановні люди,зі стрімким ростом цін на пальне та запчастини і так важко заробити копійку а збільшення податку робить взагалі невигідним працювати в даній сфері. От попередники пишуть "Щоб ви вибачте вже не збідніли. То проста людина платить а вони вибачте особлива каста. Збідніють вони. Таке взагалі не повинно обговорюватись, дереш бабло плати податки." Ну добре зара нам затягнуть гайки і залишиться хай 50 машин на місто і побачимо як ви будете добиратися на роботу коли запізнюється,чи як ввечері з гостей добиратися, таких прикладів можна навести 1000, але це одна біда, інша біда буде коли тих 50 машин будуть встановлювати такі тарифи що ви будете шоковані.
Таксист Показати IP 25 Січня 2017 22:53
Шановні жителі та гості нашого прекрас ного міста маршутка везе тридцять людей і водія не хвилює ваш комфорт. Якщо ж ви хочете їхати з комфортом платіть. Водій таксі працює зараз в основному на запраку і ремонт авто і на прожиття залишається не так багато як ви собі думаєте
Микола Воробйов Показати IP 25 Січня 2017 23:29
Найперше, дуже дякую редакції, що не залишили без уваги нашу проблему і розмістили новину. Що стосується заздрісних коментарів... Кожен з нас має свою роботу, відповідно свої доходи і витрати. Я таксист, і якщо хтось думає, що я загрібаю гроші лопатою - будь-ласка, якщо маєте автомобіль (бюджетний причому), маєте час і моральні сили, щоб оформити підприємницьку діяльність, знайти інформацію, як отримати ліцензію на перевезення і т.д. і т.п. До чого це я? До того, що у сьогоднішніх обставинах, якщо хтось думає, що може легко заробити гроші - він просто живе за чийсь рахунок. Сьогодні всім нелегко. А також існують закони, податки, певні правила. Суть петиції не в тому, що ми, легальні таксисти, не хочемо платити, а в тому, що є закони, той самий податковий кодекс, яких ми хочемо дотримуватись. Питання: чому я, самозайнята особа, з ОБОРОТОМ менше 100 тисяч гривень в рік (це оборот, відніміть паливо, яке дорожчає чи не щодня, обслуговування автомобіля - запчастини у доларах, ті ж податки), надаю послуги населенню тепер прирівнююсь до власника магазину (не кажу, що йому легше), який має найманого працівника і більші обороти?
ветеран до Микола Воробйов Показати IP 26 Січня 2017 18:02
так я не поняв - шо нема лопати. ?
Сергій Показати IP 26 Січня 2017 02:36
Петицію варто підтримати!
Богдан Показати IP 26 Січня 2017 10:28
А чому таксисти не голосують? Всього проголосувало 76 людей. І не всі з них таксисти.