Молдова відмовилася від придністровської електроенергії на користь української, - ЗМІ
Підконтрольна російському "Інтер РАО" Молдовська ГРЕС, яка розташована в Придністров'ї, втратила ключовий контракт на поставки електроенергії до Молдови. Українська електроенергія виявилася дешевше придністровської.
На тендері на постачання електроенергії кращою визнали пропозицію компанії Ахметова DTEK Holding, повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на "КоммерсантЪ". "Електроенергію купуватимуть в української DTEK Trading за 50,2 доларів за 1 МВт ч. Тоді як МолдГРЕС пропонувала її за 54,4 доларів за 1 МВт ч.
До 31 березня ГРЕС постачала енергію Кишиневу за 44,9 доларів за 1 МВт год", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що тендер міг закінчитися раніше, але затягнувся, зокрема, через те, що Кишинів і Тирасполь хотіли змінити схему з участю посередника - компанії "Енергокапітал", близькою до колишнього керівництва ПМР. Посередник отримував газ у придністровського "Тираспольтрансгаза", передавав його в якості давальницької сировини МолдГРЕС, а потім продавав електроенергію в Молдову.
Співрозмовники видання в російських держструктурах кажуть, що в наявності посередника був зацікавлений і молдовський бізнесмен, лідер правлячої Демпартії Володимир Плахотнюк. Крім того, в Кишеневі зацікавлені бізнесмени і політики обговорювали з владою Придністров'я можливі умови перемоги ГРЕС - ціну в 49 доларів за 1МВт год і збереження посередника у вигляді "Энергокапитала".
При цьому на скасуванні схеми наполягали як у Москві, так і новообрані президенти Молдови Ігор Додон і "ПМР" Вадим Красносельський. Одне з видання стверджує, що незадовго до тендеру молдовський "Енергоком" уклав контракт з DTEK на весь річний обсяг імпорту (близько 3 мільярдів кВт год). "Наразі незрозуміло, чи зможе DTEK покрити попит Молдови повністю.
В українському енергобалансі на експорт закладено 90 мільйонів кВт / год щомісяця, Молдови потрібно 270 мільйонів кВт год, тобто експорт по балансу покриває лише 30% попиту", - зазначають автори статті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
На тендері на постачання електроенергії кращою визнали пропозицію компанії Ахметова DTEK Holding, повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на "КоммерсантЪ". "Електроенергію купуватимуть в української DTEK Trading за 50,2 доларів за 1 МВт ч. Тоді як МолдГРЕС пропонувала її за 54,4 доларів за 1 МВт ч.
До 31 березня ГРЕС постачала енергію Кишиневу за 44,9 доларів за 1 МВт год", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що тендер міг закінчитися раніше, але затягнувся, зокрема, через те, що Кишинів і Тирасполь хотіли змінити схему з участю посередника - компанії "Енергокапітал", близькою до колишнього керівництва ПМР. Посередник отримував газ у придністровського "Тираспольтрансгаза", передавав його в якості давальницької сировини МолдГРЕС, а потім продавав електроенергію в Молдову.
Співрозмовники видання в російських держструктурах кажуть, що в наявності посередника був зацікавлений і молдовський бізнесмен, лідер правлячої Демпартії Володимир Плахотнюк. Крім того, в Кишеневі зацікавлені бізнесмени і політики обговорювали з владою Придністров'я можливі умови перемоги ГРЕС - ціну в 49 доларів за 1МВт год і збереження посередника у вигляді "Энергокапитала".
При цьому на скасуванні схеми наполягали як у Москві, так і новообрані президенти Молдови Ігор Додон і "ПМР" Вадим Красносельський. Одне з видання стверджує, що незадовго до тендеру молдовський "Енергоком" уклав контракт з DTEK на весь річний обсяг імпорту (близько 3 мільярдів кВт год). "Наразі незрозуміло, чи зможе DTEK покрити попит Молдови повністю.
В українському енергобалансі на експорт закладено 90 мільйонів кВт / год щомісяця, Молдови потрібно 270 мільйонів кВт год, тобто експорт по балансу покриває лише 30% попиту", - зазначають автори статті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
Павло
Показати IP
3 Квітня 2017 10:56
В нас надзвичайний став в енергетиці, бо "через торгівельну блокаду Донбасу українським ТЕС не вистачає вугілля для повноцінної роботи", а вони в Молдову продають електроенергію.
Без матюків цю ситуацію не описати! Про народ зовсім не думаю, тільки про себе і про власне збагачення!
123
Показати IP
3 Квітня 2017 11:25
Ахметов и Украина. При чем одно к другому?
25 червня: свята, події, факти. Всесвітній день панування кішок та День митника в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Сонячне затемнення через 50 днів: де і коли його можна побачити
24 Червня 2026 23:46
24 Червня 2026 23:46
У Франції підтвердили перший випадок зараження вірусом Еболи
24 Червня 2026 23:28
24 Червня 2026 23:28
Скільки на Волині людей отримують пенсію за особливі заслуги перед Україною
24 Червня 2026 23:09
24 Червня 2026 23:09
На тлі українських ударів у Кремлі заговорили про перенесення виборів у Думу, – ЗМІ
24 Червня 2026 22:51
24 Червня 2026 22:51
Як війна переформатувала світову україністику: делегація з Волині взяла участь у міжнародній конференції
24 Червня 2026 22:32
24 Червня 2026 22:32
Жителі луцької багатоповерхівки, що була зруйнована внаслідок удару РФ, отримають додаткову підтримку від громади
24 Червня 2026 22:13
24 Червня 2026 22:13
Підвищення зарплат освітянам і соцрацівникам: уряд розподілив ₴6,6 мільярда між регіонами
24 Червня 2026 21:54
24 Червня 2026 21:54
Небезпечна спека: скільки лучан потрапили в лікарню через проблеми з серцем
24 Червня 2026 21:36
24 Червня 2026 21:36

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.