USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.86 10.10

На Волині зять судді позбавив житла матір-одиначку

11 Жовтня 2022 19:44
За 16 тисяч гривень штрафу забрали хату і земельну ділянку в одинокої мами Ірини Кульбачинської. Виявилось, що зять голови Ратнівського суду відкрив виконавче провадження з приводу штрафу по ПДР. І хоча сума невелика, майно винуватця оштрафували, а потім продали з молотка. Відтак за 35 тисяч гривень реалізували земельну ділянку і хату, що стояла на ній. У результаті власниця будинку лишилася без житла.

З цього приводу відкрили кримінальне провадження.

Жінка каже, що про борг чоловіка дізналася пізно, оскільки подружжя розлучилося. Про це їй стало відомо вже тоді, як будинок виставили на аукціон.

«На той момент, як забрали будинок, сума боргу становила 16 тисяч 400 гривень. Ми з чоловіком були розлучені, проте майно не ділили. Державний виконавець розмістив на власній сторінці у соцмережах оголошення про те, що, мовляв, продається земельна ділянка із будинком за 430 тисяч гривень. Тоді я почала з’ясовувати, чому і як це сталося», - розповіла жінка.

Річ у тім, що державний виконавець, про якого розповіла Ірина, це син голови Ратнівського районного суду Василя Ляха Богдан Колєснік. Цікаво, що станом на сьогодні будинок продали вже в треті руки. Його нинішня і кінцева власниця – Людмила Волошина, теща друга Богдана Колєсніка Юрія Царука.

Офіційно на торгах будинок і ділянку продали за 35 тисяч гривень.

Ірина намагалась поговорити з новоспеченими власниками будинку і пояснити, що дім у неї вкрали. Натомість Надія Царук, дружина товариша державного виконавця і дочка нової власниці, запропонувала жінці купити її ж дім за 8 тисяч доларів.

Натомість Надія Царук не спростувала і не підтвердила інформації про те, що пропонувала Ірині купити її дім.

Від коментарів відмовилась і її мати, власниця будинку.

Земельна ділянка справді у власності ексчоловіка Ірини Степана Кульбачинського, який захищає цілісність України на війні. Нині він у госпіталі, бо отримав поранення. Чоловік підтвердив, що дім будувала його колишня дружина, і він мав намір переписати земельну ділянку під будинком на неї і на сина.

Натомість слідчі дії затягнулися на 5 років. Згодом Ірина звернулася до суду, а саме до тестя Богдана Колєсніка Василя Ляха, проте, зі слів жінки, останній вигнав її з кабінету.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
123 Показати IP 11 Жовтня 2022 20:21
А як то, "майно винуватця оштрафували"?
Анонім Показати IP 11 Жовтня 2022 20:44
От курви, що роблять!
! Показати IP 11 Жовтня 2022 21:57
Є ще суди- обласний, і ТД. аж до Верховного. Шукайте доброго адвоката і вперед. Так не може бути. Тільки не Луцького. Тут ще то ,, болотко,,
5 Показати IP 11 Жовтня 2022 22:13
Як це земля і будинок пішли із аукціону за 35 тисяч гривень??Таких цін нема навіть на віддалених хуторах. Хто проводив оцінку майна перед виставленням на аукціон???І що,нікого,крім тещі друга,хто б більшу суму запропонував,не знайшлося? Не було більше бажаючих придбати житло за тисячу доларів???І як могли продати будинок, якщо у власників є неповнолітні діти?? Потрясти добряче і суддю,і зятя. Перевірити,скільки таких афер вони провернули!!!!
123 Показати IP 11 Жовтня 2022 22:22
Позор таким журналістам з Аверсу. Їм аби більше бруду налити на людину. Нехай правоохоронні органи розбираються а не хитрі журналісти! І для чого до цієї справи приплели голову суду?
Анонім Показати IP 11 Жовтня 2022 23:22
Начальник відділу, Володимир Пожар зробив публічну заяву-відповідь в районній газеті (зазначимо, що Ірина Кульбачинська також у виданні раніше висвітлювала свою проблему). У ній керівник зазначає, що у випуску «Ратнівщина» від 27 січня 2018 року розміщена стаття «Де знайти правду?», у якій зазначена інформація є хибною. Володимир Пожар пише, що у Ратнівському районному відділі державної виконавчої служби на виконанні перебували виконавчі документи (рішення суду, постанова митниці) про стягнення з колишнього чоловіка автора статті боргів у дохід держави на загальну суму понад 58 тисяч гривень. З метою виконання рішення суду державним виконавцем звернено стягнення на індивідуальне майно боржника — земельну ділянку, яка відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України є особистою приватною власністю чоловіка (боржника), а тому наведене у статті твердження щодо спільної власності на ділянку є безпідставним. «Висловлене судження, що оцінкою майна займається виконавча служба, є помилковим, оскільки з метою встановлення вартості майна державним виконавцем у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» призначено суб'єкта оціночної діяльності — суб'єкта господарювання. Звертаємо увагу на те, що суб'єкт оціночної діяльності – суб'єкт господарювання несе відповідальність за недостовірну чи необ'єктивну оцінку майна. Крім того, висновок про вартість майна доводиться до відома сторін виконавчого провадження для можливості його оскарження. Лише після цього описане майно передається на реалізацію. У відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» та Порядку реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 2831/5 від 29.09.2016, державний виконавець формує документи та заявку на реалізацію арештованого майна, які надсилаються до Державного підприємства «СЕТАМ» для внесення інформації про проведення електронних торгів у Систему з реалізації арештованого майна. Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) — це інформаційна електронна система, що забезпечує здійснення в електронній формі процесів прийняття та розміщення інформації про арештоване майно, подання й обробки заявок на участь в електронних торгах, проведення електронних торгів, обробки інформації про електронні торги. Участь в торгах може приймати будь-яка фізична особа, яка має повну дієздатність, яка подала заявку на участь в електронних торгах через Веб-сайт засобами системи електронних торгів. Таким чином, участь державного виконавця є обов'язковою лише при підготовці до проведення торгів та обмежується даним етапом. Працівники відділу державної виконавчої служби не проводять торги арештованого майна, а тому наведене у статті твердження з даного приводу є безпідставним. Звертаєм увагу, що відповідно до протоколу проведення електронних торгів, виданого ДП «СЕТАМ», переможцем торгів став не Колєснік Богдан, а інша фізична особа. Натомість, Колєснік Б.В., відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції, не працює у відділі ДВС з 31 березня 2017 року», – зазначає Володимир Пожар. У кінці заяви, керівник відділу нагадав Ірині про продовження збільшення боргів її колишнього чоловіка перед державою. Також, очільник зазначив, що Степан Кульбачинський вкотре був притягнутий судом до відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння повторно протягом року. Загальна сума боргу становить понад 80 тисяч гривень.
Богдан Показати IP 11 Жовтня 2022 23:23
Самосуд - непоганий суд на Волині