Нові податки в Україні торкнуться власників авто: кому та скільки доведеться заплатити
В Україні з 1 грудня підвищили ставку військового збору з 1,5 до 5% на доходи фізичних осіб від продажу рухомого майна протягом року. Таким чином, автовласники, які продаватимуть свій транспорт, мають сплатити податок.
За інформацією Головного сервісного центру МВС, під час продажу авто українці мають сплатити державі певний відсоток податку:
продаж першого авто – 0%;
продаж другого авто – 5% від вартості авто + військовий збір – 5%;
продаж третього і більше – 18% від вартості авто + військовий збір – 5%.
Читати ще: «Історичне» підвищення податків: вітчизняні харчі стануть дорожчими за імпортні, – експерт
Зазначається, що під час продажу першого, другого автобуса, вантажівки, причепа, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна доведеться сплатити 5% податку і 5% військового збору від оціночної вартості.
Якщо продається вже третій і більше автобус, вантажівка, причіп, трактор, спецтехніка та інше рухоме майно, то доведеться сплатити 18% податку і 5% військового збору від оціночної вартості.
Водночас для українських військових ставка військового збору залишається на рівні 1,5%.
Ця норма регулюється ст. 173 Податкового кодексу України.
28 листопада Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про підвищення податків, який ухвалила у другому читанні Верховна Рада ще 10 жовтня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
За інформацією Головного сервісного центру МВС, під час продажу авто українці мають сплатити державі певний відсоток податку:
продаж першого авто – 0%;
продаж другого авто – 5% від вартості авто + військовий збір – 5%;
продаж третього і більше – 18% від вартості авто + військовий збір – 5%.
Читати ще: «Історичне» підвищення податків: вітчизняні харчі стануть дорожчими за імпортні, – експерт
Зазначається, що під час продажу першого, другого автобуса, вантажівки, причепа, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна доведеться сплатити 5% податку і 5% військового збору від оціночної вартості.
Якщо продається вже третій і більше автобус, вантажівка, причіп, трактор, спецтехніка та інше рухоме майно, то доведеться сплатити 18% податку і 5% військового збору від оціночної вартості.
Водночас для українських військових ставка військового збору залишається на рівні 1,5%.
Ця норма регулюється ст. 173 Податкового кодексу України.
28 листопада Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про підвищення податків, який ухвалила у другому читанні Верховна Рада ще 10 жовтня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
Так стрибунцям і тре
Показати IP
3 Грудня 2024 20:18
Душать "вільних" людей
Я
Показати IP
4 Грудня 2024 09:10
ви заіпали своїми податками. А зарплати собі спочатку не хочете знизити? Передивіться старий мультик "чиполіно". Оце зараз саме це ви робите з України.
Підтвердили загибель військового з Луцька Бориса Кузьмічука
Сьогодні 14:49
Сьогодні 14:49
У Ковелі спіймали п'яного водія за кермом Dodge
Сьогодні 13:43
Сьогодні 13:43
Готували теракт у центрі Києва й хотіли втекти до Росії через Білорусь: затримали двох агентів ФСБ
Сьогодні 13:26
Сьогодні 13:26
Замість газу в трубах – вода: лучанин залишив без газопостачання сусідів з двох під'їздів
Сьогодні 12:53
Сьогодні 12:53
На Волині зникла 26-річна матір трьох дітей
Сьогодні 12:20
Сьогодні 12:20
Премʼєр Британії Стармер оголосив, що йде у відставку
Сьогодні 12:03
Сьогодні 12:03

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.