USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Півтисячі працівників автозаводу в Луцьку не отримують зарплату?

29 Травня 2014 19:30
Лучани стверджують, що майже півтисячі працівників на одному з великих волинських підприємств уже два місяці не отримують зароблене.

До редакції Інформаційного агентства Волинські Новини звернулися працівники ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Лучанин Олег (ім’я чоловік попросив змінити) стверджує, що вже два місяці працівники підприємства не отримують заробітну плату.

«В кінці травня ми мали отримувати зарплату за травень, а нам не виплатили грошей ще за квітень. Це при тому, що ми нещодавно виконали велике замовлення», - розповів він.

Чоловік переконує, що без грошей залишилися майже півтисячі працівників, які працюють на виробництві. Керівництво весь час просить їх зачекати.

«У робітників – родини, діти, в школах - кінець навчального року, є люди, яким треба виплачувати кредити… І це не може почекати. Що робити, ми не знаємо», - скаржиться він.

До слова, згідно з неперевіреною інформацією, яку повідомив чоловік, гроші на рахунках підприємства є, але вони лежать в банку під відсотки. Тож, поки люди не отримують заплату, каже Олег, керівництво чекає заробітку від вкладів. А виробництво не стоїть, люди працюють, та поки - задарма.

Чоловік каже, що зарплату на заводі затримують не вперше. Торік грошей робітники чекали до півроку. Олег переконує, поки що люди нікуди не зверталися і попросили допомоги лиш в журналістів.

У територіальній інспекції з питань праці підтверджують, що минулого року в них була інформація про те, що на підприємстві не виплачують заробітну плату. Однак про нинішню ситуацію в інспекції нічого не відомо.

Аби перевірити цю інформацію кореспондент Інформаційного агентства Волинські Новини намагався отримати відповідь у керівництва підприємства. Довідкова служба «109» надала контактний номер телефону 78-96-18. Там кореспондента переадресували до канцелярії 78-41-25. На іншому кінці дроту в канцелярії порадили зателефонувати в прес-службу 78-50-28 або за номером 78-82-44. Жоден з цих номерів не відповідав. Як не відповідав згодом і номер телефону канцелярії.

Оскільки в телефонному режимі отримати будь-яку інформацію з приводу невиплати заробітної плати працівникам не вдалося, то Інформаційне агентство Волинські Новини надіслало інформаційний запит на електронну адресу [email protected]. Видання сподівається, що керівництво прокоментує цю ситуацію і підтвердить або спростує інформацію про те, що близько 500 працівників великого волинського підприємства два місяці не отримують заробітної плати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 49
екскурсовод Показати IP 29 Травня 2014 19:43
Гроші пішли на виборчу кампанію Порошенка, це ж його завод, а ви седіть без зарплат і голосуйте за нього! А потім гроші дадуть, скажуть президент допоміг, ось і новий рейтинг на парламентські вибори. Такі різні методи типу "я і моя команда щось робим, важне" буде застосовуватись скрізь де це можливо. На сході це вже працює.
НЕЛУЧАНИН до екскурсовод Показати IP 29 Травня 2014 21:19
********* !!!!! завод давно не Порошенка
читач Показати IP 29 Травня 2014 19:45
А тим часом директора заводу Гунчика рекомендують на главу Волинської ОДА. Нонсенс!
Корінний лучанин до читач Показати IP 29 Травня 2014 21:33
Для довідки, тим хто не знає і не цікавиться: Така структура як ОДА незабаром припинять своє існування. Влада буде переформатизована, як кажуть, ПЕРЕЗАВАНТАЖЕНА! Гунчику, хто знає, може і знайдуть нове місце. Ну радником, наприклад. Але нехай краще заводом займається, це буде дешевше для України.
лучанка Показати IP 29 Травня 2014 19:48
так ви ж за нього голосували, за Порошенка, то тепер не плачте,що хотіли те і маєте
Провокаторам до лучанка Показати IP 29 Травня 2014 20:14
Так нiхто не плаче. Всi знають що Порошенко продав завод ще два роки тому, але повязувати його та Богдан суспiльному смiттю зараз вигiдно
Корінний лучанин до Провокаторам Показати IP 30 Травня 2014 21:16
ПОПРАВКА . Продав свій автобізнес і вчасно, бо він в Україні став збитковим.
селянка до лучанка Показати IP 29 Травня 2014 22:22
О ну тепер вже є на кого валити. На Овоча за минулі затримки, на Порошенка за теперішні, хоч він вже давно забув про це підприємство. Може до Гунчика повернемось? Впевнена, у Порошенка вистачило офіційно задекларованих заначок для передвиборчої кампанії.
лікар до лучанка Показати IP 30 Травня 2014 00:07
коментар було видалено
Анонім Показати IP 29 Травня 2014 20:10
Діло йде до військового перевороту....... але в більшості випадків так і закінчується, враховуючи досвід країн які пройшли кроваві революції, керівник утримується при владі 1-2 роки, а далі все під свій контроль бере армія, яка на сьогоднішній день зла і ображена.... Я ще не здивуюся, якщо ромі романюку припливе якась посада, а так виступав і агітував проти свого тески...... влада капарає людей.... і от чому цю владу повинен тримати народ....
оптиміст до Анонім Показати IP 29 Травня 2014 23:00
Ну наша армія трохи розграбована зараз, папєредниками. Крім того зайняті сходом. А от люди з вилами підуть. І Ляшко буде у перших рядах, хоча це теж не найкращий варіант. А наш наро занадто вже терплячий.
лікар до Анонім Показати IP 29 Травня 2014 23:49
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 30 Травня 2014 17:44
це які військові зроблять переворот ? вони здатні хіба подушку перевернути або стопку
Павло Показати IP 29 Травня 2014 20:16
Працюю на автозаводі.Зарплатню за квітень місяць ще не виплачували, нічого страшного в цьому не бачу. Дійсно в минулому році була затримка на півроку.
Василина до Павло Показати IP 29 Травня 2014 22:17
Мабуть, зарплата така маленька, що є вона, нема її -все одно.
працівник до Павло Показати IP 29 Травня 2014 23:22
Під Павлом хто Гунчик чи заступник Джула,.....Бо людина,яка ковтнула того всього страхіття так писати НЕ БУДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!11
українка до Павло Показати IP 29 Травня 2014 23:52
Павло, а скільки ти готовий чекати на виплату того, що давно заробив? І скільки далі готовий працювати безкоштовно? А пару днів багато хто нарікав на інший завод. Там, принаймні, проблем з виплатою немає.
НЕЛУЧАНИН Показати IP 29 Травня 2014 21:22
а в прокуратуру не звертались ? хоча Павло пише, що нічого страшного. холую так буває
Правому сектору Показати IP 29 Травня 2014 21:23
Еще в 90-е, на заре своего директорства , Гунчик своих работников доводил до нищеты , месяцами не выплачивал им ту мизерную зарплату , но за то еще тогда он отгрохал себе под Киевом свое " Межгорье " , автотранспорт и рабочие завода пахали там . Интересно , рабочим -то не выплачивают зарплату по полгода , а руководство завода получает ее ???
гость Показати IP 29 Травня 2014 21:53
Подзвоніть по тел 78-42-14 або 78-42-20
гость Показати IP 29 Травня 2014 21:55
прийомна Гунчика 78-82-41
колишня працівниця Показати IP 29 Травня 2014 23:17
Прокуратура відписи робить Слава Богу,що колишня!Прокуратура відписи робить,шо це в компетенції інспекції з питань праці.В інспекцію я сама особисто ходила як на роботу.В міськраді теж була.А коли керівництву заводу говорила,що піду до суду,то мені сказали,що це нічого не дасть.Але я подала до суду і виплатили не тільки зарплату,а ще й компенсацію!Люди борітся за своє кровне зароблене!А Порошенко давно відношення до заводу не має.Свинарчук Олег,от хто власник.А коли був Богдан Моторс Порошенка такого бардака,як зараз не було.Кажу це виходячи з власного досвіду!
лучан Показати IP 29 Травня 2014 23:26
нічого страшного скоро почнуть купляти мерси закриють завод.так як зробили в Мариуполі
лучанка Показати IP 30 Травня 2014 00:01
Інспекція праці - проплачена!!! Вони йдуть перевіряти туди, хто їм не платить!!! А Богдан все КОНТРОЛЮЄ!!!!!!!!треба закрити цей завод,скільки модна мочити цих людей, і горе відділу кадрів,ГОРЕ вам!!!Ви знаєте закон чи тільки ст.38??????????С-ки лди можуть жалітися на вас???? ПОЗОР,МАРАЗМ,вон з України!!!!
Анонім до лучанка Показати IP 30 Травня 2014 09:32
Інспекція праці? А для чого профком. Є трудові спори, є страйки. Ви і далі живете старими понятями, що держава для Вас щось зробить. Якщо люди самі за себе не подбають, ніхто за них не подбає, ніякий губернатор.
я Показати IP 30 Травня 2014 06:56
а все потому, что люди не хотят отстаивать свое!!! выходите и что-то делайте! никто про вас кроме вас самих не подумает!!! Сколько уже можно быть молчаливым стадом!!!!?????
усім Показати IP 30 Травня 2014 07:05
гунчика в губернатори
Барбос Показати IP 30 Травня 2014 07:52
Навіщо нам заводи? Нам би побільше гіпер і супер маркетів, і щоб з музичкою і пивом! Уявіть сільки заводів можна було б побудувати замість отих дурнуватих маркетів які лише гроші викачують, а скільки там працювало б людей!
АЗС Показати IP 30 Травня 2014 08:06
Зарплату ми полюбому заберем тільки якою ціною але будемо боротись до кінця в плодь до звільнення Гунчіка хватить страдати через б*дло
Усім до АЗС Показати IP 30 Травня 2014 08:08
правильно і щоб про місце губернатора забув з нами сила та слава
Александр Показати IP 30 Травня 2014 08:15
Вот какой у вас кружок тут замечательный! Сплошь работодатели)) Может, между собой договоритесь, кто из вас будет губернатором?))
ВАня Показати IP 30 Травня 2014 09:24
Хто і коли цікавився і цікавиться цим заводом.Ну, це було колись.Але зараз,коли зміни, війна. А Гунчик,як крав так і краде зі своїми ближніми холуями і поплічниками. Три віли відгрохав, тільки для кого,коли онуків не має своїх і невісток таких,як треба,якісь старухи,які були замужем по три рази.Для чого тобі ці грощі і ненависть до людей. Люди одержують мізерію, а він і його приближені по 45 тисяч, а вкрадуть по 100 тисяч.Оот доки ми будемо це терпіти,взяти і побити все і викинути цього Гунчика з цього заводу разрм з свитою,хай їде в Донецьк захищати Україну, або його синки, чого їх там не має.Такі українці, як красти вони перші, а захищати,хай дурні гинуть і захищають нашу Україну.
100 Показати IP 30 Травня 2014 09:29
Поки колектив не почне захищати свої права і не вступатиме в трудовий спір то нічого не буде. Правда завжди на стороні сильного, а сильний той хто вміє самоорганізовуватися.
Анонім Показати IP 30 Травня 2014 09:42
Скільки Вам потрібно майданів, щоб зрозуміти, що держава захищає капіталістів. Головна мета яких експлуатація. Ці капіталісти їй платять. Якщо профспілки не здатні до страйків, та інших виявів протесту то для чого вони взагалі потрібні. Не в губернаторах справа. В системі, яку ми всі поклялися змінювати іменем "Небесної сотні"
Волинський інтернаці до Анонім Показати IP 30 Травня 2014 10:14
Правильно!!! І нема чого в Євросоюз вступати, там, на жаль, ні комуністи, ні анархисти, ні фашисти не при владі! Ми підемо своїм шляхом! Знищемо все "до основания, а затем мы свой, мы новый мир построим: кто был ничем - тот встанет всем!" А прикриємося, як завжди, іменем "Небесної сотні"((
Анонім до Волинський інтернаці Показати IP 30 Травня 2014 10:31
А Ви все в крайності. Але це правда, якщо себе не захищати то скоро будуть кормити з корита комбікормом і багато хто буде радий. Капіталізм це лише одна з форм експлуатації в якій основну роль відіграють матеріальні ціності. Людина обтяжена кредитом, та й взагалі іншими зобовязаннями готова продавати свій товар, а саме працю за дурно. Проте щоб зробити більшу ціну на працю потрібно обєднуватися, так як це роблять інші виробники.
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 30 Травня 2014 17:41
соціалізм - ще гірша форма експлуатації. а вартість праці збільшує пропозиція на ринку праці і більш ніщо
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 30 Травня 2014 10:53
у капіталістичній Англії профспілки човплять роботодавців аж дим іде. в Україні профспілка - одна назва, дуполизи провладні. СТРАЙКУВАТИ ТРЕБА !!!!!!!!!
Єднаймося, пролетарі до НЕЛУЧАНИН Показати IP 30 Травня 2014 11:44
Тобі знайомо таке ім'я - Маргарет Тетчер? Пошукай, може стане відомо, особливо про її стосунки із профспілками Англії..
НЕЛУЧАНИН до Єднаймося, пролетарі Показати IP 30 Травня 2014 17:39
якби в Україні премьєром була Тетчер (із її повноваженнями), то Даунбас і ще одна пята населення України виздихали б до ноги. Тетчер - не самий кращий приклад для наслідування. але профспілки в Англії існують і досить впливові по сей день
Олександр Показати IP 30 Травня 2014 13:33
Який зміст від цих коментарів? Потрібно діяти. Йдіть до юриста, який Вам зможе допомогти. Правда юридичні фірми беруть дуже багато, тому раджу звернутись до знайомих або колишніх працівників, які мають практичний досвід ведення справ проти заводу. Особисто скажу так, "не так страшна проблема як її малюють". Я б Вам допоміг, але не буду залишати свій номер, бо не хочу, щоб служба безпеки фірми здійснювала контрзаходи... Судячи зі змісту статті, завод не виконує зобов'язання по іноземному контракту ( це не правда, оскільки мала би місце судова справа з боку замовників - поляків, росіян). Таким чином, якщо підприємство уклало контракт на складання та поставку автобусів чи тролейбусів, то має бути умова передоплати та оплата по факту виконання). Виняток - відсутність таких замовлень, тоді банкрутство. Ваша з/п закладена в ціну контракту. Якщо Ви зараз працюєте і отримуєте замовлення, то має мати місце чітка причина не виплати.
НЕЛУЧАНИН до Олександр Показати IP 30 Травня 2014 17:28
причина дуже проста - вроджена патологічна скупість і наглість топ-менеджменту заводу і власника
Анонім Показати IP 30 Травня 2014 14:33
Доброго дня. Не вірте, що не можна відсудити кошти від заводу. Можна відсудити компенсацію навіть. Але люди, які працюють на цьому заводі залякані. Вони бояузи. Не вміють за себе стояти. Вони всі ждуть що прийде якийсь "папа Карло" і за них все зробить. Є такий арний вислів "під лежачий камінь вода не тече". Відсудити реально навіть не затративши і копійки.
Грінка Показати IP 30 Травня 2014 18:17
Якщо Гунчика призначать губернатором області.....тоді - капець волинянам. Це ще той топ-менеджер!!!
Лучанин Показати IP 30 Травня 2014 20:06
Якщо Гунчика призначать губернатором області - тоді без нового майдану не обойтись ! Ми - не бидло і не раби !
Василь Показати IP 31 Травня 2014 23:58
А хто з вас працює на автозаводі???
Анонім до Василь Показати IP 1 Червня 2014 07:22
яяяяяяяяяяяяяяяяяяяя
Кактус до Василь Показати IP 1 Червня 2014 14:15
Цікаво, що це за опитування? Воно має який сенс чи приховану мотивацію?
100 Показати IP 2 Червня 2014 10:44
Хтось роздмухує боротьбу проти Гученка, коли варто боротися не проти, а за свої права.