USD 38.80 39.10
  • USD 38.80 39.10
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.97

Рада прийняла нові правила розмитнення «євроблях»

8 Листопада 2018 14:28
Народні депутати проголосували в цілому за законопроект, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів, інформує Економічна правда.

Законопроект №8487 підтримали 250 народних депутатів.

Головною зміною до законопроекту в порівнянні з першим читанням є встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну (так званих "євроблях").

Тобто окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу Закону у силу.

Окрім того, всі сплачені податки за цей період мають надійти в Пенсійний фонд.

Проект закону №8487 вносить зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизом легкових авто.

Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Фактично розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини.

Як буде розраховуватися коефіцієнт двигуна? Показник об'єму двигуна буде ділитися на 1000.

А коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років.



Формула обчислення виглядатиме так: Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)

50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

об’єм двигуна: 1600 см3, рік випуску авто: 2007 (повних років 10)

75 (євро) х 1,6 (1600 см3/ 1000) х 10 (років) = 1200 євро.

Акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно меншим за той, що діє сьогодні.

Проте, крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).


Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Гриць Никонюк Показати IP 8 Листопада 2018 15:05
купуємо попкорн, буде весело
111 Показати IP 8 Листопада 2018 15:08
И того за авто якому 15 рокив розмытненя буде 3000€ супер
Вася до 111 Показати IP 8 Листопада 2018 16:13
пільгове 1500
из кухни до 111 Показати IP 8 Листопада 2018 16:49
А нафига тебе хлам такой?
sv Показати IP 8 Листопада 2018 15:34
Браво! Тобто, громадяни, які розмитнили іноземні авто по закону - ЛОХИ! Головне, кричати голосніше за інших, тоді незаконне стане законним. Тільки в нашій країні таке могло статися - допустити, щоб тисячі громадян порушували закон, і піти на поводу у цих порушників! Фактично, ВРУ показала, що можна безнаказанно порушувати правила, все рівно, все буде, як захоче порушник.
ВВ до sv Показати IP 8 Листопада 2018 16:42
яке ти дурне. тож в любому випадку колись мав відбутись переломний момент. люди перестають бути бидлом. Радій, а не ниєш
ПЕРЕЛОМ ЧОГО? до ВВ Показати IP 8 Листопада 2018 19:08
переломний момент. люди перестають бути бидлом.-а ти не думав,чим твої діти будуть дихати? Зайди в онкодиспансер, глянь на те,ЩО ВЖЕ МАЄМО,ТОБІ НЕ ЗАВЖДИ БУДЕ ДВАДЦЯТЬ.
ще не зовсім свідоми до sv Показати IP 8 Листопада 2018 19:08
Давить зелена українська, ніколи і ніким не викорчувана?. Але ж мають і в нас автомобілі бути вартістю як в Європі. А то виходить парадокс, україна - сама ніща, а ціна - сама вища.
Степ Показати IP 8 Листопада 2018 16:08
ПДВ нараховується на суму Митна_вартість+Ввізне_мито+Акциз. Виникає питання: чому податок нараховується на податок??? Ще забули про податок до Пенсійного фонду, який сплачується при реєстрації авто.
111 Показати IP 8 Листопада 2018 16:31
За що боролись на те напоролись, економія в 100$)))) якщо додати все вигідніше купити в Україні!!!
Вирішало Показати IP 8 Листопада 2018 18:21
От бариги, ні щоб ввізне мито зробити максимум 1000 $ на тачку відом від 10 років, і запровадити новий податок на "хлам" від віку типу двигуна і сплата кожного року, або як в цивілізованих країнах платять за стандарт ЄВРО. і знову ж таки ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості). ХТО знає реальну вартість того барахла? ті гадалки що сидять в кабінетах? одним словом для ЛОХІВ закон. невже нема толкових людей які придумають нормальне розмитнення?
УПССС до Вирішало Показати IP 8 Листопада 2018 19:16
З ГРЯЗІ В КНЯЗІ НЕ ВИЙШЛО
Просто дописувач Показати IP 8 Листопада 2018 18:52
Нами знову маніпулюють.Тепер не обговорення ціни газу,вбивства активістів,"фальшиві" євро в уродів,медведчуковських каналів,а банальні ціни на "євробляхи",які в Європі нікому не потрібні і їх відправили сюди,бо дорожче утилізувати,а ці "селюки" тішаться від таких подарунків Європи,а тут пенсійний фонд банкрут,дайте витягнути з "розумаків",які три слова до купи не зліплять.Але якщо люди "дуряться",то їх потрібно дурити-аксіома.
Людина Показати IP 8 Листопада 2018 20:52
А чому ми і наші діти мають дихати тим "лайном",яке викидають ці "труни на колесах"?Хто дав право цим недодепутатам розпоряджатися нашим здоровям?Вони не відповідають ніяким екологічним нормам і європейці просто "викидають"їх цим дуже вже "бідовим"бляхерам,які в більшості не продукують ніяких мат.благ для країни.Цей Недозакон буде оскаржений в будь якому нормальному суді,а прийняли вони його виключно для наповнення пенс. фонду,бо там вже не діра,а прірва.
Хворому на голову до Людина Показати IP 9 Листопада 2018 01:37
Ти взагалі думаєш, що пишеш? Тобі жигулів, москвичів і т.д. мало? Вийди в місто, подивись на маршрутки та автобуси. Старе лайно, яке виїзжає з автовокзалу і ледве «дихає» тобі не заважає? Про безпеку пасажирів, в таких катафалках, не задумувався?
Людина Показати IP 9 Листопада 2018 09:12
Ви мені не тикайте,хворий на голову.Так димлять і автобуси і інші транспортні засоби.І з цим потрібно боротись.Але це не аргумент завозити сюди "коптилки"ще і з Європи.А людина має право вибору,їхати їй на катафалку,чи відмовитись.
21 до Людина Показати IP 9 Листопада 2018 11:26
Ти неадекват, який в авто не розумієшся, то нащо ти вивсловлюєш свою думку??? Коптилки??? Ви за корчі які на укр реєстрації - при таких же параметрах платите в 4-5 разів більше. до чого це "коптилки". в Україні ауді не їздять окрім польських? бмв відсутні? тут питання раціонального використання грошових коштів.