USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

«То существованіє», – волинянка про життя в прикордонному селі

16 Квітня 2023 17:41
Чи не єдиний заробіток у прикордонному волинському селі – збирання ягід і грибів у лісі.

Жителька села Вільшанка Шацької громади Галина Шевчук чекає літа з острахом, адже пенсії ще не отримує й може втратити єдиний спосіб заробити гроші, оскільки через війну відвідувати ліс заборонено, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

У прикордонному селі не було заробітків і до повномасштабної війни. Нині тут проживають три молоді сім’ї та пенсіонери.

Галина Шевчук мешкає сама. Тримає поросят, курей і кроликів. Жінка поки не отримує пенсію, оскільки їй не виповнилося 60 років. Колись Галина працювала на місцевій фермі, від якої нині залишилися тільки руїни.

«На фермі коло свиней проробила чуть не 10 літ з половиною. І отако существую, бо то не життя, то существованіє. Але ж Богу дякувати й за те», – каже вона.

Чи не єдиний заробіток тут сезонний – збирання чорниць і грибів. Жінка переживає, бо в прикордонному селі через війну відвідувати ліс заборонено.

«Жду лісу. Кажуть: у ліс не пустять. Вот і живи, пропадай, голодна… Ходила по грибочки, по ягоди. Шо зароблю – на те й живу», – бідкається Галина Шевчук.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Анонім Показати IP 16 Квітня 2023 19:13
і що наша влада пропонує для цих людей, щоб покращити їх становище?Може заберуть до себе в Швейцарію чи Австрію , чи в Лондон, щоб війну перечекати.
123 до Анонім Показати IP 17 Квітня 2023 07:48
А хто ж ту владу постійно обирав.... особливо коли на кону була гречка...ех, смакота....
Анонім до 123 Показати IP 18 Квітня 2023 09:54
Дурню ти думаєш що в тебе є вплив на вибори ? Кого треба того і оберуть, вони собі "пірахують" як треба і підуть їсти лангустинів з шато голд. А ви деріть один одному чуба бо тойвзяв гречку той взяв рис а інший голосує за самого чесного класного кандидата(на його думку) який раптово при попаданні в раду став таким як "всі".
Степан Показати IP 17 Квітня 2023 05:09
Таким простим людям геть всерівно при якій владі жити, як виживали так і будуть виживати.
rrrr Показати IP 17 Квітня 2023 08:19
На Шацьку взагалі можна хрест поставити ,бізнес,робота і інше...
Іван Показати IP 17 Квітня 2023 10:06
Таких - 90%. Сліпа сила суспільства.
1 Показати IP 17 Квітня 2023 18:00
Невже забули гасло- зробимо їх разом! Ніхто ж нічого і не приховував, прямо казали! Що казали то і зробили! Як казав Кравчук,що маємо то маємо.
ABC до 1 Показати IP 17 Квітня 2023 21:02
Так отож. Треба було відразу уточняти, кого саме вони планували "зробити разом". Щоб потім не плакатися.
Джек Горобець Показати IP 17 Квітня 2023 23:30
І саме з таких місцевостей чоловіків гребуть на убій. А ментів і прокурорів, податківців і митників - нє.