USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Траса Ягодин-Ковель-Луцьк може стати платною: скільки коштуватиме проїзд

24 Грудня 2020 22:49
Уряд затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами загального користування, побудованими на умовах концесії. У переліку таких шляхів – траса «Ягодин-Ковель-Луцьк».

Про це повідомляє ТСН із посиланням на Міністерство інфраструктури України.

Вартість проїзду платними дорогами розраховуватиметься в євро. Міністерство планує залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. Для цього вже розроблена перша програма, у межах якої планують відновити 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км.

Які дороги можуть стати платними Україні

Ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави;

частина дороги М-06 Київ – Житомир – Рівне;

маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11);

маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19);

маршрут Харків – Дніпро – Запоріжжя (М-29, M-04, M-18);

частина дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.

Яку вартість проїзду за 1 км встановили

- мотоцикли з коляскою і без неї та легкові автомобілі – 0,023 євро (0,80 грн);

- легкові автомобілі з причепом, мікроавтобуси з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм), вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою до 3,5 тонни – 0,023 євро (0,80 грн);

- вантажні автомобілі з дозволеною масою від 3,5 до 12 тонн, автопоїзди з дозволеною максимальною масою до 12 тонн, а також автобуси з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 з дозволеною максимальною масою не більш ніж 12 тонн – 0,045 євро (1,56 грн);

- вантажні автомобілі та автопоїзди з дозволеною максимальною масою понад 12 тонн, автобуси з кількістю місць для сидіння понад 29 і дозволеною максимальною масою понад 12 тонн – 0,133 євро (4,6 грн).

Раніше повідомлялося, що перші платні дороги в Україні можуть з’явитись уже 2024 року. За прогнозами, на підготовку документів та зведення першої траси знадобиться щонайменше три-чотири роки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
скептик Показати IP 24 Грудня 2020 23:03
так нехай побудують НОВУ ДОРОГУ, а не здирають гроші на старій
Реаліст до скептик Показати IP 25 Грудня 2020 15:34
Чекаємо коли повітря стане платним.
Лучанин Показати IP 24 Грудня 2020 23:59
Щоб брати гроші за проїзд по дорогам, потрібно спершу їх поробити!
дідо Показати IP 25 Грудня 2020 08:21
Все правильно, біднота має сидіто дома і чекати на субсидії.
скептик Показати IP 25 Грудня 2020 08:48
нову дорогу нехай будують
1234 Показати IP 25 Грудня 2020 10:08
Хай їх по-перше зроблять по європейські,скоро нашу неньку Україну розпродадуть,ви скажіть що є і які ресурси остались державними.
1 до 1234 Показати IP 25 Грудня 2020 15:35
От державні ресурси і розкрадають найшвидше.
Боровець Показати IP 25 Грудня 2020 10:46
Платною дорогу можна робити тоді, коли паралельно знаходиться альтернативна дорога, по якій можна проїхати безоплатно ! Нариваються ! Партизани з цуманських і колківських лісів уже провели перші засідання штабів !
! до Боровець Показати IP 25 Грудня 2020 15:36
Ці партизани тільки повітря портити можуть.
Анонім Показати IP 25 Грудня 2020 10:51
А никого не тревожит, что эти дороги были построены за наши, народные деньги, а теперь с нас же и деньги брать за проезд по этим дорогам? Да уж, богатые будут становиться еще богаче, а бедные - еще беднее.
+++ до Анонім Показати IP 25 Грудня 2020 15:36
+++ Податки наші. Дороги їхні. Оплата з нас. За*бісь, кінець епохи бідності і корупції.
Народна прокуратура Показати IP 25 Грудня 2020 11:26
В таких випадках обов'язково має бути альтернативна безкоштовна дорога, хай навіть гіршої якості. А то це дійсно нагадує якесь закріпачення, щоб люди не могли залишити своє село. В такому разі треба ще паспорти у людей забрати і видавати керівником тергромади довідку з дозволом на один проїзд і то за гроші.
РОЖИЩЕ..... Показати IP 25 Грудня 2020 12:07
БИДЛО МАЄ СТОЯТИ В СТОЙЛІ...І ЖИТИ ЯК ЙОМУ ДОЗВОЛЯТЬ І ЗЇСТИ ВСЕ ЛАЙНО .....ЯКА НАХРЕН УКРАЇНА ----КОНЦТАБІР.....
Дата Туташкія Показати IP 25 Грудня 2020 13:52
Оху*ли
Ух Показати IP 25 Грудня 2020 14:10
ЗЕбрали у людей дорогу і тепер люди змушені ЗЕплатити за проїзд по ній. Геніально!!!!!
DM Показати IP 25 Грудня 2020 14:40
А як бути вже з закладеним у вартість палива, дорожнім збором?! Якщо я, поїду по платній, то виходить, що два рази заплачу за дорогу?! Класний бізнес...
Анонім Показати IP 25 Грудня 2020 15:05
В Туреччині поряд з шикарними платними дорогами є безплатні альтернативні широкі дороги без ям. Влада немає права робити платними ті дороги, які вже давно були побудовані як безплатні, тим більше, якщо нема альтернативної паралельної дороги. Це буде останній день при владі уряду, якщо він наважиться вкрасти в людей дорогу, це не середньовіччя.
Прохожий Показати IP 25 Грудня 2020 16:39
Хотели Европу? А там такие трассы платные! Вот и не нойте и пользуйтесь. Европу они хотели. Ахахахаахах.
123 до Прохожий Показати IP 26 Грудня 2020 08:29
На Росії вже давно є платні дороги...не треба тут ля-ля!
Прохожий до 123 Показати IP 26 Грудня 2020 11:40
Меня не интересует Рассея. Мне главное здесь и сейчас.
Далі буде... Показати IP 26 Грудня 2020 16:42
Знову нова ера безграмотності у керівництві держави. Достаток більшості українців не такий як в європейських країнах! Чи ми повертаємось у середні віки коли кожен васал будував міст та брав за це кошти? Ой буде мабудь зміна кольору в нашій Україні! Вони цього хочуть !