USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Церкву на Волині, громаду якої звинувачували у захопленні, передали ПЦУ

25 Грудня 2020 15:39
Голова Волинської ОДА підписав розпорядження про передачу культових споруд релігійним громадам Православної церкви України.

Розпорядження № 766 голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко підписав 22 грудня.

Зокрема, йдеться про храми Воздвиження Хреста Господнього у селі Коршів Луцького району та Успіння Пресвятої Богородиці, в селі Радомишль Луцького району. Обидві культові споруди передали релігійним громадам Православної церкви України.

Храм, який розташований у Коршеві – пам’ятка архітектури національного значення. У січні 2019 року громада села Коршів Луцького району прийняла рішення перейти до помісної Православної Церкви України, а місцевий священик заявив, що переходить до ПЦУ разом з парафією.
А ось в Радомишлі все відбувалося не так мирно. У лютому 2019 року місцева громада вирішила перейти у Православну церкву України. Дали священику Московського патріархату, який тут правив 25 років, час на роздуми. Він взяв участь у зборах, але коли побачив, що дві третини за перехід, вийшов із зали.

Коли ж сільський голова попросив священика здати ключі, той відповів, що завіз їх у єпархію. Там ключі не віддавали, тож селяни в присутності поліції змінили замок і зайшли до храму. По тому Волинська єпархія УПЦ МП звинуватила громаду в захопленні храму.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Активіст Показати IP 25 Грудня 2020 15:45
В ПЦУ батюшки закінчились. Хто служити буде в неприбутковому Радомишлі? Знов якогось таксиста висвятять.
Шабашнік до Активіст Показати IP 25 Грудня 2020 17:13
Старий відомий всім метод : назаймати якнайбільше об'єктів і по черзі між ними ганяти і брити касу. А маленьке село ще й з меншістю пастви ніколи не могло покормити попа і попадю, не кажучи вже про їх чад.
З Показати IP 25 Грудня 2020 17:42
Не переживайте за священиків ПЦУ. Якщо треба ,то висвятять!! А московських - на росію.
.1415 до З Показати IP 25 Грудня 2020 19:01
Це не "московські", а ваші сусіди, котрі десятиліттями живуть між вами, в кожному селі та місті України. Не вишукуйте "ворогів народу", по-релігійній ознаці, серед українців. Що за сталінщина?
Вовчик до З Показати IP 26 Грудня 2020 11:57
А турецьких - в туреччину
Бача Показати IP 25 Грудня 2020 18:00
А хоч би й таксиста, аби не москаля- сепаратиста.
Блискавка Показати IP 25 Грудня 2020 18:55
Що це за "забава" така, храми в вірних обманом відбирати, лукаво підмінюючи релігійну громаду - територіальною? Якщо вам не подобається відвідувати храми УПЦ, будь ласка, відвідуйте храми ПЦУ. Немає храму - з Божою допомогою, побудуйте. Будьте людьми.
Активіст до З Показати IP 25 Грудня 2020 19:31
Я не переживаю за цих священників. Людей шкода.
Леприкон Варфоломійк Показати IP 25 Грудня 2020 20:34
Несіть - несіть мені моє золото!!!
Слав Показати IP 26 Грудня 2020 10:13
На волині упц мп людей старих страше , яко рот відкриєте і до ПЦУ захочеться то по смерті не похоронимо , і в церкву непустимо , той люди бояться зара , а попи рпц в Україні тішупься і бабло відкладають певно до розуму доходить шо скоро в расію .
ШпіоньМікрофоніч до Слав Показати IP 26 Грудня 2020 11:55
Коментар в стилі: Баба бабі сказала, а ти чула, що позавчора Валька шепотіла на вухо Ганьці? То я тобі зараз розкажу, мені все розказала Домка, вона позаду їх в тролейбусі їхала. Так і у вас.
Слав Показати IP 26 Грудня 2020 13:14
В расію , а Ганьку , Вальку , Домку , лиши вспокою :) забагато вас упирів нашу неньку Україну мурдують , до Раши там вас жде Ваша рпц пораша ;)
До Слав Показати IP 26 Грудня 2020 20:17
Таки правда. Занадто багато безбатченків-нациків без історії, без совісті і честі, запросивши янкі і інших зайд її *мурдують*, як Ви пишете