USD 39.40 39.74
  • USD 39.40 39.74
  • EUR 39.50 40.00
  • PLN 9.70 9.86

У костелі Петра і Павла в Луцьку звучала «Аве Марія»

8 Січня 2019 11:16
У час зимових Cвят – Різдва, Василя та Йордану, – Волинська обласна філармонія зазвичай організовує концерти духовної музики. Один із таких концертів, що має промовисту назву «Аве Марія», відбувся 5 січня 2019 року в Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла у Луцьку.

Того дня луцькі любителі духовної музики слухали осанну Пресвятій Богородиці на двох величних інструментах, ніби створених для хвали Небесам (перший із них – орґан, другий – людський голос). Ведуча дійства Оксана Єфіменко представила присутнім титулярного органіста Кафедрального костелу Святих Апостолів Петра і Павла у Луцьку Петра Сухоцького та відому українську співачку, випускницю Одеської Національної музичної академії імені А. В. Нежданової, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасницю шоу «Голос країни» Анастасію Янцур, чиєму таланту аплодували меломани України, Італії, Польщі, Угорщини, Німечини, Іспанії, Франції, Словенії, Бельгії, Голландії, Люксембурга,Чехії.

Розпочався концерт композицією «Fanfare» визначного французького композитора, орґаніста і педагога Теодора Дюбуа (1837–1924), яка одразу додала в загальний настрій дійства елемент урочистості святковості, після чого слухачі ніби перенеслися до Іспанії ХVІ ст., у часи, коли жив і творив композитор і органіст Антоніо де Кабезон . Окрім однієї літанії, спадщина цього незрячого з дитинства митця – це інструментальна, переважно органна музика (збереглося 275 творів). Один із них – «Скажи нам, Маріє» прозвучав у виконанні Петра Сухоцького.


В концерті «Аве Марія» прозвучало шість творів Баха, позаяк «Пасторалі, BWV 590» становлять собою чотири п’єси. Були виконані також Анданте з Італійського концерту, BWV 971 та різдвяний хорал «In dulci Jubilo nun singet», BWV 729. Виконання композицій супроводжувалося надзвичайно цікавим відеорядом – у кольорових слайдах переважала тема Неба.

Польська орґаністика була представлена на концерті іменами Фелікса Рончковського (обробка гімну ХІV ст.. «Богородице») та Мечислава Сужинського («Коляда», op. 36, написана за мотивами старовинної польської колядки «Gdy się Chrystus rodzi»), латиська – медитацією для орґана «Дотик погляду Богородиці» Ріхардса Дюбра і Токатою на тему хоралу Й. С. Баха «Слава во Вишніх Богу» Айварса Калейса.

Одна з чільних католицьких молитов до Богоматері – «Аве Марія» (у православ’ї їй відповідає «Піснь Пресвятій Богородиці»: «Богородице Діво, радуйся...»). Хто з композиторів тільки не залишив по собі музичні інтерпретації цієї молитви! У згаданому концерті прозвучали, зокрема, твори Каміля Сен-Санса, Джуліо Каччіні, Франца Шуберта, Йозефа Райнбергера. Присутні мали нагоду оцінити красу чудового сопрано Анастасії Янцур (а вона виконала ще й «Алілуя» Вольфґанґа Амадея Моцарта). Голос співачки долинав до сердець слухачів лагідно й прозоро.

По закінченні концерту ведуча Оксана Єфіменко привітала всіх з прийдешніми святами, побажала здоров’я, миру, щастя, й запросила на нові концерти Волинської обласної філармонії.

ІГОР БЕРЕСТЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus