USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Луцьку перероблятимуть небезпечні відходи

16 Березня 2012 13:47
Ліцензію на переробку медичних шприців вже у наступному місяці, ймовірно, отримає одне з місцевих підприємств. Продукт, мовляв, піде на виготовлення, наприклад, бруківки.

Про це повідомили на нараді, що була ініційована відділом екології і відбулася на Луцькому автозаводі, - пише «Луцький замок».

Так, під час бурхливих обговорень з приводу переробки промислових відходів, прозвучало повідомлення про те, що вже у квітні, вочевидь, одне з місцевих підприємств офіційно займеться переробкою, зокрема, шприців.

Можливо, така заява була викликана фактом, який оприлюднили упродовж наради. Мовляв, пластикові палички, якими ми розмішуємо каву, виготовлені унаслідок переробки одноразових шприців.

Так, віднедавна медзаклади за міністерською вказівкою зобов’язані здавати відходи лише на ліцензовані переробні підприємства. Однак, за відсутності таких, використані шприци накопичуються на території клінік. Найбільш, кажуть, потерпає від цього обласна лікарня.

«Загалом, у Луцьку щороку утворюється понад 400 тон відходів», - узагальнив начальник відділу екології міськради Борис Сорока. Мовляв, якщо у 2009 році простежувалась якась тенденція до зменшення утворення відходів, то вже у наступних їх кількість невпинно зростає.

Найбільше небезпечного непотребу накопичили КП «Луцькспецкомунтранс», ВАТ «Гнідавський цукровий завод», ПАТ «СКФ Україна», КП «Луцькводоканал», ДКП «Луцьктепло», ПАТ «Електротермометрія», ТзОВ «Хемосвіт Луцькхім» та Луцький спиртогорілчаний завод.

15, 2 тисячі тон відходів – це небезпечні відпрацьовані люмінесцентні лампи, свинцево-кислі акумуляторні батареї, термометри, мастила, фільтри, промаслене ганчір’я, відходи регенерації розчинників, фарб, синтезу, брухт, полімерна сировина тощо.

Підприємці стверджують, що й самі раді позбуватись виробничого сміття, та, мовляв, нема куди.

Утім, Борис Сорока зауважив, що бізнесмени не раз лінуються укладати угоди на переробку чи утилізацію. Як розповів лікар міської СЕС Олександр Муха, нещодавно одне підприємство на Брищенський полігон ТПВ вивезло цілу машину поліетиленових обрізків.

Однак чиновник не суперечив тому факту, що на Волині нема жодного ліцензованого переробного підприємства. Так, учасники обговорення обмінювались інформацією про фірми, які забирають люмінесцентні лампи, й термометри та чи є такі, що утилізують шини.

У нараді взяли участь представники 70 організацій міста, міські екологи, працівники санстанції, управління екоресурсів та екоінспекції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
так Показати IP 16 Березня 2012 14:15
свинцево-кислі акумуляторні батареї, брухт, я можу забрати :-)
читач Показати IP 16 Березня 2012 14:22
Утім, Борис Сорока зауважив, що бізнесмени не раз лінуються укладати угоди на переробку чи утилізацію. Як розповів лікар міської СЕС Олександр Муха, нещодавно на Брищенський полігон ТПВ цілу машину поліетиленових обрізків вивіз Рожищенський спиртзавод. Хіба в Рожищаз є спиртзавод?
луцик Показати IP 16 Березня 2012 14:42
А в Рожищах є спиртзавод? Губернатор в темі?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus