USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Учені виявили новий загадковий симптом тривалого COVID-19

15 Серпня 2023 23:18
Науковці з Університету Лідса (Велика Британія) виявили у людини новий симптом тривалого COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Independent.

Дослідження детально описали новий симптом тривалого захворювання COVID-19 після того, як 33-річний чоловік пройшов обстеження у клініці.

Пацієнт заявив, що коли він стояв, то його ноги поступово відчувалися важчими і, що він відчував поколювання, свербіж, а також потемніння шкіри. За його словами, іноді на ногах з’являється висип, але загадкові симптоми зникають, коли він лягає.

Цей розлад відомий як акроціаноз.

Акроціаноз – це стійке синє або ціанотичне забарвлення периферичних ділянок тіла людини. Зазвичай це відбувається на руках і ногах, але також може з’явитися на носі та вухах.

«Це був вражаючий випадок акроціанозу у пацієнта, який не відчував його до інфікування COVID-19. Пацієнти, які відчувають це, можуть не знати, що це може бути симптомом тривалого COVID-19 і дисавтономії, і можуть відчувати стурбованість тим, що вони бачать. Так само лікарі можуть не знати про зв’язок між акроціанозом і тривалим COVID-19», – сказав співавтор дослідження й доктор Манодж Сіван.

Раніше ми повідомляли, що на території України циркулює близько 14 різних штамів коронавірусу.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні скасували карантин та режим надзвичайної ситуації через пандемію COVID-19, який розпочався у березні 2020 року.

Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19 5 травня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus