USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

В Україні можуть повернути призов до армії з 18 років

26 Жовтня 2019 08:00
Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціює повернення призову на строкову службу з 18 років.

Про це на брифінгу Армія Inform розказав начальник відділення комплектування управління персоналу штабу командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко.

За словами офіцера, в питаннях призову до лав ЗСУ існують певні розбіжності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» і президентським указом про призов.

У законодавчому документі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». А відповідно до останніх президентських указів, призивали громадян з 20 років.

«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті - хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану», - розказав офіцер.

Зазначається, що відповідна ініціатива нещодавно була озвучена в Офісі президента в ході робочої наради, і її підтримав Генеральний штаб ЗСУ.

Також було піднято питання збільшення суми штрафів щодо неявки за повісткою та інші законодавчі ініціативи щодо підвищення відповідальності призовників за порушення правил військового обліку.

«Для призовника сьогодні не є проблемою сплатити штраф у 255 гривень і продовжувати ігнорувати повістки. За ухилення від військової служби у нас покарання не «позбавлення волі», а лише «обмеження». Найсуворіший наш суд у кращому випадку може винести вирок у вигляді умовного покарання. Тому окремим призовникам вигідніше навіть бути умовно засудженими, ніж служити у війську», - вважає Качаненко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Слуга Показати IP 26 Жовтня 2019 08:41
І до вишу через службу! І безвізовий паспорт не давати! І на роботу не приймати! І до банку не пускати, а як зайде, то вийде з працівниками РВК!
Док до Слуга Показати IP 26 Жовтня 2019 09:45
Раб
Богдан Сташинський до Слуга Показати IP 26 Жовтня 2019 13:02
І на держслужбу, роботу у силових структурах, виїзд за кордон - без військової служби - ЗАБОРОНИТИ !!!
Анонім Показати IP 26 Жовтня 2019 08:50
"Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті ", а поки йому 18 років то ми можемо ще зіпсувати життя,це мало прозвучати з уст того чоловіка.
Анонім Показати IP 26 Жовтня 2019 08:54
Краще відседіти рік,ніж туди.Чому людина працює,влаштована,живе по закону,прагне чогось має йти і псувати своє життя?А той що бикує,відседів,ніде не робить то він сидить в дома?Мені здається працюючих людей в наш час взагалі не можна чіпати,бо вони кормлять країну,податками....а ці війскомати відбивають всю охоту тут щось робити...
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 26 Жовтня 2019 08:55
Це що?Знову "потягнуло"совком.Ніяк не можете заспокоїтись.Армія має бути контрактна.Все.
Тор Показати IP 26 Жовтня 2019 09:11
А чи знає Качаненко що зараз вже не совітський союз, і хлопці зігнані примусово на службу, це не армія. А мажори теж будуть призиватись? Чи Качаненко буде роздавати довідки потрібним людям про непридатність до служби? А що захищати газопроводи ахметових і банки коломойських?
Льоха Показати IP 26 Жовтня 2019 09:26
Я правильно зрозумів призов може бути з 18 до 25 років?
127 до Льоха Показати IP 26 Жовтня 2019 12:17
" Так ты же, парень, прыгаешь в длину ".
Виборець Показати IP 26 Жовтня 2019 10:11
На кого рівняєтесь,"совітські вояки",на поребрик...Якщо ще і має бути призив,то з 21 року.
1111 Показати IP 26 Жовтня 2019 10:52
Уроди, дайте спокійно пожити в своїй країні. Вже і так молодь емігрує. Відновіть контрактну армію, і тоді армія буде як армія, а не армія хворих, інвалідів і т.д
555 Показати IP 26 Жовтня 2019 11:53
Правильно, відслужили і займайтеся чим вважаєте за потрібне. Позвикали, в армію не хочу, працювати не хочу, а от побухати кулаками помахати, то перші.
Автар з 51 Показати IP 26 Жовтня 2019 17:00
Думаю недопоможе.
999 Показати IP 26 Жовтня 2019 17:51
За роки незалежності ніяких висновків та змін у головах військових чиновників України: міністра, його заступників, командирів всіх рангів не відбулось. Все саме підле, що було у Радянській Армії: дідовщина, неповага, образи та наплювацьке ставлення до простого солдата перейшло до ЗС незалежної вже 29 років України. Як прикро коли виховуєш дитину, недосипаєш ночей, і так просто віддати командирам-сволочам, щоб знущались - та ніколи на світі.
111 Показати IP 28 Жовтня 2019 23:36
має бути контрактна армія . бо не всі хочуть своє життя звязувати з службою і воєнною справою.як у вільній країні може бути примусова служба. що зараз робиться? це просто вилов призовників і ламання їм життя. зробіть гідну ззарплату хороші умови і я певний що дуже велика кількість молодих людей піде на контрактну основу.