USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Відповідь ковельського духовенства УПЦ на звинувачення у сепаратизмі

26 Квітня 2014 19:00
Реакцією на заяви ковельського депутата Святослава Степанюка з сесійної трибуни про перерахування церковних коштів на «озброєння російської армії» та відповідної публікації у Волинських Новинах, стала зустріч старшого благочинного УПЦ Ковельської округи протоієрея Володимира Ровінського та групи священиків у п’ятницю, 25 квітня, з ковельським міським головою Олегом Кіндером.

Священнослужителі звернулися до керівника міста, депутатського корпусу та начальника СБУ з наступною заявою:

«На засіданні сесії Ковельської міської ради від 24 квітня, депутат від ВО «Батьківщина» С.П. Степанюк озвучив заклик до працівників СБУ зайнятися питанням про «перерахування

колосальної суми на озброєння російської армії» з боку «московської церкви». У відповідь ковельський міський голова пообіцяв депутату: «я зустрінуся по Вашому питанню

з начальником Ковельського відділення СБУ і в найкоротші терміни це буде десь надано, я думаю, через засоби масової інформації».

Далі міським головою було заявлено наступне: «Обов’язково перевіримо дані факти, тому що до мене теж зверталися відносно церкви Російського патріархату в селі Волошки. Там були повішені біло-червоні стрічки на хресті… і це є емблема, прапор Росії… По даному питанню також буде проведена перевірка».

Шановні депутати, зі всією повагою до вас, народних обранців, вважаємо за необхідне прокоментувати ці звинувачення.

колосальної суми на озброєння російської армії» прозвучала саме в той день, коли священики Української Православної Церкви звернулися до своїх парафіян - жителів міста і району, підтримати не тільки духовно, але й матеріально збройні сили Української незалежної держави. Саме у той момент, коли було прийнято рішення на кошти від пожертв закупити матраси, подушки та медикаменти для однієї з військових частин Рівненщини, де проходять мобілізаційні збори військовозобов’язані ковельчани. Саме тоді, коли навколо доброчинної справи об’єдналися представники різних конфесій. Вказана заява розцінюється духовенством та вірними Української Православної Церкви, як намагання перешкодити наданню благодійної допомоги українській армії у важкий час, спроба посіяти серед ковельчан недовіру до патріотичних закликів духовенства. А тому заява є такою, що має бути особливо старанно розглянутою Службою Безпеки України, а результати розслідування мають бути правдиво висвітленні у засобах масової інформації.

Звинувачення звичайних сільських жіночок-пенсіонерок, котрі сумлінно доглядають за придорожними хрестами, у сепаратизмі, є, щонайменше, образою почуттів віруючих з відповідними юридичними наслідками.

Усі безпідставні звинувачення на нашу адресу у сепаратизмі та їм подібні будемо розцінювати, як свідоме намагання розділити ковельську громаду, посіяти непримиренність та ворожнечу, спровокувати міжконфесійні протистояння у суспільстві. Змушені будемо привселюдно викривати такі факти та давати їм належну оцінку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 34
Анонім Показати IP 26 Квітня 2014 20:12
ідіотизм, звинуватити звичайних сільських баб за те що почепили стрічки червоно білі, і те що гроші перераховували на на російську армію. абсурд, звідки візьмуться ті гроші, аби тільки з тих грошей набралося місячного доходу 10 тис., В церкву ходять переважно пенціонери які ложать на тарілку 1-2- 5 грн, рідко 10-20 грн. - багатші. одним словом немає до чого вчепитись
Стас Показати IP 26 Квітня 2014 20:18
Хочу ствердно сказати що в УПЦ є священники патріоти України, але їх там мало, тому що там натуральні ПОПИ бізнесмени.
Стасу Показати IP 26 Квітня 2014 21:09
А ти на священиків КП подивись, якщо хочеш бізнесменів побачити. *** Це тільки у КП під час похорону чи вінчання може староста з тацею пройтися на користь храму (священика). та що там казати - кожен бачить тільки те, що хоче.
Вільна Волинь Показати IP 26 Квітня 2014 23:01
Тут зараз питання зовсім не про те, хто який бізнесмен, а швидше про те, як політик, на загальноміському рівні міг промовити такий маразм! Зараз навпаки всі єднаються заради миру, а це ЧМО продукує свою ненависницьку політику! Так хто тут, друзі, в Україні ділить людей на чужих і своїх? От таких от "депутатів" треба в першу чергу гнати в шию з Держави! А ще тих, хто у надскладний для України час "знаходить" кошти на встановлення пам'ятників Бандерам і всім іншим. Між іншим, навіть після 2-ї Вітчизняної Війни в Союзі не святкували днів перемоги і не випускали медалей типу "до 50-ї річниці перемоги", бо людям потрібно було думати як жити, що їсти, де ховати загиблих і де шукати без вісті зниклих. А встановлення пам'ятника в Луцьку (не говорячи вже про недоречність його встановлення навпрот РАГСу) у таку скруту - це пир підчас чуми.
Атеїст Показати IP 26 Квітня 2014 23:05
Треба ровінських гнати в Московію-скільки жируватимуть за рахунок пастви і кормитимуть ту ж Московію!Геть МП з України разом з їхніми бізнес-проектами і бізнесменами.Ач,як запанікували!Від корита відірвуть нахаб!
Вільна Волинь до Атеїст Показати IP 26 Квітня 2014 23:10
Ти то хоч гривню там залишив, придурню? Лікуйся від параної і не кіпішуй. Попривикали чужі гроші рахувати.
Вільна Волинь до Атеїст Показати IP 26 Квітня 2014 23:14
Стільки, скільки зробила УПЦ для Волині і Ровінський зокрема, тобі навіть уві сні не снилось. Яку користь ти приніс суспільству? В інтернеті коментар залишив?
До вільної Показати IP 26 Квітня 2014 23:35
Який ти вільний?Ти раб божий.Рабів до раю не пускають і за гроші гріхи не відпускають.Це в тебе паранойя.
Вільна Волинь до До вільної Показати IP 26 Квітня 2014 23:38
Хто себе рахує рабом - його право. Ми діти Божі, а не раби. А за гроші гріхів ніхто і не відпускав нікому. знайдеш хоч один храм УПЦ на Волині, де відпускають гріхи за гроші - кинеш в мене камінь. А оскільки таких немає - приткнись.
Не раб Показати IP 26 Квітня 2014 23:38
Справді,стільки як зробила ця юдейська секта для слов"ян ,ні з яким геноцидом не зрівняєш)))
Вільна Волинь до Не раб Показати IP 27 Квітня 2014 15:22
Оооо, хто б сумнівався що ПИНЬКОпоклоники не тявкнуть нічого... Постав собі пеньок на балконі і молись, може врятує від тупості. Ще можеш кота свого в жертву принести, авось почують.
Не раб Показати IP 26 Квітня 2014 23:40
Батюшка,вам не спиться???
любомльчанин Показати IP 27 Квітня 2014 00:57
прошу СБУ України, "зайнятися" любомльським попом "володькою", Лисим - він є , справжнім запроданцем та 2резидентом" фсб в Любомлі !!!
Приход Показати IP 27 Квітня 2014 01:08
Гнати цю запроданську кацапську мафію в Рашу!За всю історію поневолення України цими окупантами вони стільки вже "добра" зробили!Хай в Раші пороблять того добра,але кацапи до церкви не ходять,вони на пляшку моляться,а тому й не вигідно "равинским" і іже с німі в Рашу їхати-прихода не буде!Вони деруть шкуру з українця!Вони тут пасуться і на джипах їздять,там такої халяви не буде!Україні не потрібні прислужники окупанта і самі окупанти в рясах.
Росхід до Приход Показати IP 27 Квітня 2014 12:28
Чому би з таким бойовим духом не податися добровольцем до Словянська? Досить штани біля комп'ютера протирати! Нам і так вистачає віртуальних патріотів з реальним словесним поносом.
Ковельчанин Показати IP 27 Квітня 2014 12:20
Повний текст заяви православних священиків Ковеля розміщено на офіційному сайті єпархії: http://vv-orthodox.org/novyny/novyny-jeparhiji/533-brudna-provokacija-proty-kovelskogo-duhovenstva
З Ковеля Показати IP 27 Квітня 2014 16:27
Ти будеш бабло збирати і озброювати Путіна,щоб в Слов"янську українців вбивати,а я маю бути тим самим вбитим тобою українцем?Хитра політика.Давай покажи приклад,кіріло-путінський служако,як не протирати штани біля компа і не зомбувати людей,і не наживатись на людях.
Ковельчанин Показати IP 27 Квітня 2014 16:47
Тролю, що в агонії називає себе "Атеїст", "Не раб", "Приход", "З Ковеля" - психіатри кажуть, від словесного поносу з бодуна добре допомагає росол та свіже провітря - знімає агресію та чистить мозок ( або те, що від нього лишилося)
окупанту Показати IP 27 Квітня 2014 17:07
Ти сьогодні вже накосив бабла для путіна на кладовищах?Чи ти тільки в соцмережах "роботу" прокацапську проводиш,а там працюють раби меншого рангу?Кому.як не тобі знати ,що таке бодун-ти ж в своїй церкві дітей змалку споюєш кагором.А попа перепити ще мабуть нікому не вдалось!Пролетів з паровозом?Пролетиш і зі своїм "рускім міром".Гоу ту Раша,окупанте!
Юний Бандерівець Показати IP 28 Квітня 2014 12:50
Люди, одумайтеся! Не мішайте Церкву і політику! Я з малечку ходжу до церкви УПЦ МП, і жодного разу, ЖОДНОГО, не чув і не бачив проросійської пропаганди і українофобства. Навіть, навпаки. Духовенство храму, до якого я ходжу, не одобрює політики Путіна і Ко. Так само як і я та моє оточення. Про яку прокацапську роботу ви говорите? Це - маразм!!! Навіщо розпалювати міжконфесійну ворожнечу в такий неспокійний для нас всіх період??? Ми ж з Вами всі українці, тим більше ми - західняки! А ця диванна сцикопіхота своїми фразами типу "кіріло-путінський служака", "прислужники окупанта", "окупанти в рясах" прямим текстом обливає гів*ом своїх земляків і однодумців. Хіба це нормально? Я відвідую храм УПЦ МП. Висновок - я українофоб, кацап, чмо, ватник і тд? Говорите, що МП фінансує російську армію? То ви що "попа" на гелендвагені в Сбербанку за руку спіймали? Чи, можливо, можете надати на розгляд громаді документи, які підтвердять це тупо бредове ствердження? Ми - один народ, не потрібно ділити на своїх і чужих. Зараз ми всі свої. Незалежно від віросповідання, кольору шкіри і мови. Ми - українці. Слава Україні! Путін х**ло!
"Юному" попу Показати IP 28 Квітня 2014 18:35
Ви гоніть,гоніть,але ж люди не дурні,пам"ятають,як попи в церквах московських агітували за Януковича і навіть сповідати не хотіли того,хто голосував проти цього упиря!То ви українці???Ви зараз-"всі свої"?Данину по Україні звозите до Кіріла в Парашу і хочете сказати,що не фінансуєте її?Якщо цекрва відділена від держави,то чого попи наказують пастві за кого голосувати?Чого жоден світський захід не обходиться без присутності попів?Чи гадаєте невідомо,як ви шкури дерете,щоб отримати приход?Прийде голий босий "юний піп",а через рік вже вгодований ситий поп на джипі!Чи не бачать люди,що в лаврі твориться,який там клуб"любителів мерседесів" пасеться?Зараз люди вже не ті,їм ваше окозамилювання вже поперек горла стоїть!
Юний Бандерівець до "Юному" попу Показати IP 29 Квітня 2014 11:09
Ви за руку спіймали "попа", як ви кажете, який за Яника агітував? Чи, всетаки, по принципу баба бабі сказала? Я в Луцьку народився, в Росії не був ніколи і не збираюся туди їхати. І духовенство храму, до якого ходжу - теж українці, не кацапи, як Ви кажете. Жодного разу я не чув, щоб священник УПЦ МП слово криве сказав в сторону духовенства і прихожан УПЦ КП. ЖОДНОГО РАЗУ. І взагалі, не по-християнськи це... про Церкву говорили, а закінчили тим, що облили всіх і все брудом. Невже для Вас важливіше до якої церкви людина ходить, ніж, всетаки, якою людиною вона є? Я не москаль, я проти політики Рассеї. Я проти Яника на Грушевського ночував. Не за трійку опозиціонерів. А проти яника, і все. А Ви стверджуєте, що я ворог України. Хіба ж це нормально? Я ходжу до московської церкви, проте, я готовий взяти в руки зброю і голову покласти за віру свою і за свою Батьківщину. Слава Україні.
Благовірний Показати IP 28 Квітня 2014 19:07
Люди,одумайтеся!Ще Леся Українка казала-"християни вміють убивати дух так,як ні один цезар не вмів убивати".І зараз проросійські церковники заявляють,що вони українці?Та в якій ще країні московські церкви плодяться,як гриби після дощу?Що вони тут роблять?Що роблять московити,які зараз топчуть нашу землю?Чи ви і це їм спишете,дослухаючись до батюшкіних проповідей?Майте розум!
Іван Показати IP 28 Квітня 2014 19:20
Українці схаменіться вас дурять Московські попи, для західної України Московський патрархат це сором та ганьба, на що ж ви дивитеся Українці, змініть ціх московських оккупантів на Українських патріотичних священників, бо буде біда з Україною.Ще минулого тижня в лавру заїхало кілька десятків чоловіків міцної статури,частина з них розквартируваласть просто там.В лаврі можуть бути і склади зі зброєю.
Юний Бандерівець до Іван Показати IP 29 Квітня 2014 11:16
Сором і ганьба для Західної України, Іване - це відсутність елементарної толерантності.
Ганьба до Іван Показати IP 29 Квітня 2014 14:38
Ганьба - це греко-католики , які більш як 300 років назад продали свою віру
Волинь Показати IP 29 Квітня 2014 11:37
Чи не про ту толерантність мова,коли "толерантно" опустивши очі сьогодні здано окупанту Крим і далі здається Україна??Це якраз те,що знищує нас ,як націю!Проявиш свою толерантність,коли до теб в хату ввірветься ворог і буде гвалтувати твою жінку.
Юний Бандерівець до Волинь Показати IP 29 Квітня 2014 11:44
Я не одружений. І свою позицію щодо окупації неньки України я висловив у постах вище.
Олеся Показати IP 29 Квітня 2014 14:04
Те ,що батюшки агітували за Януковича-факт.І що до сповіді не брали,хто був проти нього,теж було.Бо як то так-такий авторитет вказує,за кого голосувати,а його не послухали.То ж царьки ,власники душ.І чимало йолопів сліпо йдуть на поводу,бо то батюшка сказав))))Розберіться в собі-хто є хто і що таке вільна Україна-без попівської пропаганди,вказівок,без заангажованості .Пора думати,бо так і не встанете з колін.Про дітей подумайте.Толерантність можна виявити до гостя,але не до окупанта і ворога.
Олеся Показати IP 29 Квітня 2014 14:13
В Слов"янську знаходиться один із головних осередків Української православної церкви (Московського патріархату) на Сході України. Слов’янській міськраді підпорядковане місто Святогорськ, де знаходиться Святогорська Успенська лавра. Остання активно розбудовувала й продовжує розбудовувати «русский мир» і на Донеччині, й на Україні загалом. Завдяки цьому чимало людей у Слов’янську опинилося під впливом проросійського православ’я. Це й створило відповідне середовище, де сепаратисти почуваються, як риба у воді. Більше того, за словами Нелі Штепи, одним із координаторів сепаратистів у Слов’янську виявився священик УПЦ, настоятель Свято-Воскресенського храму протоієрей Віталій. Він розмістив близько 150 заїжджих терористів у своєму так званому «православному центрі». Також залучив до терористичної діяльності близько 300 осіб із місцевих жителів. Ця інформація не була спростована. Отже, схоже, відповідає дійсності.
Петро Показати IP 30 Квітня 2014 20:15
У мас-медіа було чимало інформації про те, як терористи в Слов’янську, аби оборонити себе від українських силовиків, створювали перед собою «живі щити», переважно із богомільних жіночок з іконами. Показовою є реакція керівництва УПЦ (МП). Ніяких засуджень дій терористів, . є інформація, що в інших місцях батюшки УПЦ (МП) фактично підтримують сепаратизм. Знайшов я звернення настоятеля Святогорської лаври Арсенія, де він ніби торкнувся недавніх подій у Слов’янську. Цей благочестивий ієрарх заявляє, що в його лаврі ніяких бойовиків немає. Хочеться вірити. Про отця Віталія ні слова. Зате дісталося на горіхи Нелі Штепі. Мовляв, це ж жінка – і що з неї візьмеш. Знайшов я ще звернення єпископа Горлівського й Слов’янського Митрофана. І знову ж таки там фактично нічого про дії сепаратистів-терористів немає. Чи не є таке мовчання знаком згоди? Петро Кралюк – проректор Острозької академії Події в Слов’янську демонструють, як релігійні осередки УПЦ (МП) можуть використовуватися в антидержавній діяльності. І використовуватися дуже ефективно. Чи не пора державним чинникам зробити висновок?
Правда Показати IP 1 Травня 2014 09:43
Московські попи в Україні любими способами намагатимуться втримати свої парафії тут-і сепаратизм їм на руку.Такого хлібного місця їм ніде в світі не знайти.Якщо ви українці,якщо вам не вс одно майбутнє ваших дітей-ігноруйте московські церкви,не будьте осередками війни з самими собою.
хутин Показати IP 3 Травня 2014 16:39
Религия всегда была и будет политическим инструментом. Чем государство беднее и не свободней, тем она сильней выражена. Самые бедные страны - самые религиозные. И нет ни одной успешной страны где бы религия занимала центральное место в государстве
хутин Показати IP 3 Травня 2014 16:40
Христианство - это религия государственная. Она работает на государство. Всегда. Что такое византийское государство? Православное или христианско-католическое. Это когда церковь руководит обществом вместе с государством, а волхвы не правят обществом. Они его оберегают и направляют. Они не проводят прямых руководящих действий. Слушащий да услышит.