USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.72 9.85

Волинянин передав музею діораму з мініатюрами військової техніки

8 Травня 2023 23:24
Ковельський моделіст Володимир Левкович нещодавно презентував для Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки діораму, що передає хроніку воєнних часів, а саме періоду Другої світової війни.

Як розповів Суспільному волинянин, роботу створив орієнтовно сім-вісім років тому разом з учнями «Ковельської міської станції юних техніків», а історико-технічним стендовим моделюванням займається уже давно. До цього діораму, або як називає автор цю роботу – «сценку» – зберігав у себе вдома.

На макеті майстер розмістив бутафорські будівлі, фігурки людей, моделі військової техніки та ландшафти у зменшеному розмірі. Зі слів Володимира Левковича, макет має об’ємну площину, тож його можна розглядати зі всіх сторін. Каже: розмістив збірні сценки, окремі з яких мають точну історичну прив’язку, тому схожі епізоди можна побачити на архівних фотографіях.
«Стоїть танк, торговець пропонує танкістам вино. Далі військовий з картою спілкується з місцевим жителем біля гаража, щоб зорієнтуватися, куди рухатися. Далі стоїть американський офіцер під ручку з француженкою, спілкуються. Потім – солдат, у якого перетягнута рука, наче говорить: «Дивіться, рухається якась техніка», – каже автор.

Зі слів ковельчанина, тут – військові та цивільні, британська й американська техніка – усе періоду Другої світової війни.

«На задньому дворі цивільні ремонтують трактор. Піхотинець, який чує гуркіт, біжить подивитися, що там сталося. Далі стоїть стара жінка, яка вийшла погодувати курей та гусей. Якщо брати всі ці сюжети по колу, то вони логічно пов’язані й сходяться один за одним», – зазначив моделіст.
Для створення такої діорами, каже Володимир Левкович, використовував підручні матеріали: дерево, пінопласт, клоччя, пісок і клейові суміші.

«Береться ножик, клей, шпаклівка, пензлик, фарба – і з військового стає цивільний. З пінопласту порізали на такі частинки, клеєм ПВА вмочили в пісок, пофарбували та вийшла цегла», – додав ковельчанин.
Як розповів директор Волинського регіонального музею українського війська Олег Ткачук, експозиція стендових моделей військової техніки представлена роботами як авторів спілки моделістів Ковеля, так і Луцька. Зокрема серед останніх надбань музею – це роботи луцького моделіста Валерія Ігнатюка, котрий нині є військовим 100-ої бригади та перебуває на лікуванні в госпіталі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus