USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Волинські міста очолили рейтинг з ефективного управління майном

9 Березня 2023 20:59
Прозорро.Продажі склали рейтинг міст, які найактивніше використовували онлайн-аукціони у державній електронній торговій системі для управління комунальним майном за рік повномасштабної війни.

Очолили рейтинг Ковель, Нововолинськ та Кропивницький. Це міста, які отримали найвищий бал у рейтингу. Луцьк опинився на 22 місці.

Ковель, який опинився на першій сходинці рейтингу, провів 44 успішних аукціони з 58 оголошених, та отримав за їхніми підсумками майже 27 млн гривень. Ковель також має найвищий показник середньої конкуренції на торгах з-поміж інших міст – 2.05 учасники.

Нововолинськ посів другу сходинку у рейтингу.

«Попри війну, наше місто розвивається, підтримує новий бізнес і приймає підприємства із зон бойових дій.

Маємо максимально використовувати майно громади, щоб наповнювати бюджет, покращувати інфраструктуру та створювати нові робочі місця», – наголосив Нововолинський міський голова Борис Карпус.

За даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі, до першої пʼятірки потрапили Тернопіль та Верхньодніпровськ.

Ще одне місто, яке ефективно управляло своїми активами, – Львів. За підсумками воєнного року він опинився на 7-й сходинці. Водночас Львів став містом, яке за рік повномасштабної війни заробило на управлінні комунальним майно найбільше серед інших громад, – понад 230 млн гривень.

Київ опинився на 17 місці у рейтингу: столиця провела 274 успішні торги з 644 оголошених та заробила за їхніми підсумками понад 75 млн гривень до свого бюджету.

До рейтингу міст за підсумками року повномасштабної війни потрапили міста, що були наближені до зони бойових дій, або ті, які частіше потерпали від ракетних обстрілів ворога. Це Кривий Ріг (8-те місце у рейтингу), Одеса (16-те), Київ (17-те), Дніпро (18-те), Запоріжжя (20-те). Замикають рейтинг Чернігів та Миколаїв. Попри регулярні атаки країни-агресора, зокрема по енергетичній інфраструктурі міст, громади продовжували оголошувати онлайн-аукціони в системі. Загалом ці міста провели 755 успішних торгів та отримали надходження до бюджетів міст на понад 100 млн гривень.

Загалом за цей рік із 24 лютого 2022 по 24 лютого 2023 із системою активно працювали 304 міста, які провели майже 4.5 тис аукціонів з малої приватизації, оренди комунального майна, продажу та здачі в оренду земельних ділянок.

Сумарний дохід 25 міст, які потрапили до рейтингу, складає майже пів мільярда гривень, які громади можуть скерувати на потреби, спричинені або поглиблені війною.
Рейтинг міст був сформований за такими критеріями:

Рейтинг охоплює період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року.

З-поміж усіх міст, які працювали з системою під час року повномасштабної війни, до рейтингу відібрані міста, у котрих за рік було понад 40 успішних аукціонів.

Рейтинг формувався як сума таких показників:

Бал за використання системи за трьома обов’язковими напрямами. Максимальна кількість балів 3 (1 – ринок землі, 1 – оренда комунального майна за законодавством, 1 – мала приватизація)

Бал за конкурентність відносно міста з найвищим показником конкурентності торгів. Найвищий показник середньої кількості учасників на аукціонах складає –

2,05 у Ковеля. За допомогою цього показника можна визначити в тому числі наскільки ефективно місто працює у системі та заохочує покупців брати участь в аукціонах.

Бал за успішність, який вираховується шляхом ділення показника успішності аукціонів цього міста на аналогічний показник найуспішнішого міста.

У цьому рейтингу показник за доходами від аукціонів не був переважаючим, адже на ціну за квадратний метр нерухомості або гектар землі впливають і розмір громади, і чисельність населення, і наближеність до бойових дій.

Нагадаємо, управління майном громадами, а саме продаж обʼєктів малої приватизації, оренда комунального майна та оренда й продаж земель комунальної власності через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства. Продаж сільгоспземель державної та комунальної власності заборонений відповідно до Земельного кодексу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Цікавий Показати IP 10 Березня 2023 08:00
То це рейтинг ефективності управління, чи рейтинг розпродажу (крадіжок) майна громад?
Анонім до Цікавий Показати IP 10 Березня 2023 12:44
це як колись були спекулянти. а тепер підприємці....чи бізнесмени

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus