USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Як в ЛНТУ працювала «ферма» для майнінгу криптовалюти. Відео

9 Лютого 2018 22:29
Кіберполіцейські, які проводили обшуки в ЛНТУ 8 лютого опублікували відео слідчих дій. На ньому зафіксовано 6 ферм, загальна вартість яких може становити від 500 тисяч до мільйона гривень.

З відеозапису видно, як під час обшуку правоохоронці фіксують «ферми», які складаються з відеокарт, на яких відбувався майнінг (добування) криптовалют.

Зі слів працівника університету, «ферми», які зафіксовано на відео, насправді є «тестовими стендами». Згодом він же зізнався, що насправді це «ферма» для добування криптовалюти.

На запитання слідчих, чи відомо ректорату університету, що на території закладу відбувається така діяльність та чи відомо їм, що до їхньої електромережі підключають «ферми», чоловік відповів «ні, не знають».

ЧИТАТИ ЩЕ: «ХАКЕРІВ» З ЛНТУ МОЖУТЬ ПОКАРАТИ НЕ ЗА МАЙНІНГ, А ЗА КРАДІЖКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Також на відео видно, що у кабінетах встановлнео як мінімум 6 «ферм» до складу кожної з яких входило від 4 до 8 відеокарт GeForce 1000 серії, вартість кожної з яких становить від 15 до 30 тисяч гривень. Тобто середня вартість кожної «ферми» становила не менше 60 тисяч гривень. До цієї суми варто додати вартість материнської плати, SSD-накопичувача та блоку живлення, яка в загальному складе не менше 7000 тисяч гривень. Тобто, загальна вартість обладнання могла становити від 500 тисяч до мільйона гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
121 Показати IP 9 Лютого 2018 22:46
Менти знову у "штангу" вдарились. Згідно даних НБУ біткоїн - не є офіційною валютою. Тому хай вже просять вибачення у викладача ЛНТУ
122 до 121 Показати IP 9 Лютого 2018 23:00
це ж не означає, що на робочому місці цим потрібно займатись. А викладачі самі методичні комплекси заносили в репозитарій.
Анонім до 122 Показати IP 9 Лютого 2018 23:28
а це вже хай встановлює адміністрація вузу, до чого тут поліція? Майнінг - це вирішення математичної задачі ! До чого тут втручання? Ну не платив за світло наприклад - максимум штраф, не більше, да і займатись цим мають інші органи.
Боб до Анонім Показати IP 10 Лютого 2018 09:28
Ти в курсі скільки електроенергії треба для майнингу 1 бітка? Який штраф? Людей в тюрми садять за крадіжку 1 тис грн, а тут збитки в рази більші. Щоб намайнмти 1 біток треба енергії на 2500-2800 баксів.
Ліза Біла до Боб Показати IP 10 Лютого 2018 10:47
О то бачу ти професіонал і навіть порахував скільки треба електроенергії для найнінгу одного біткоіна , тільки от є одне но. На відеокартах біткоіни ніхто не майнить))) мовчав би краще аналітик хрєн*в
Рома до Ліза Біла Показати IP 10 Лютого 2018 12:10
Ліза, всю криптовалюту можна обраховувати в біткоін. Для цього лиш потрібно подивитись курс і порівняти. Це те саме що заробляти в гривнях 27000 гривень а в доларах 1000. Не ображай людей, якщо не розбираєшся.
Цікавинка до Ліза Біла Показати IP 10 Лютого 2018 14:04
Ліза Біла, а на чому ж Тобі проводять майнинг криптовалют? Чи чоловік поставив собі ферми з відеокартами доволі гарної потужності в ігри пошпілитись? Вивчайте тему перед коментарями
для чайників до Цікавинка Показати IP 10 Лютого 2018 14:55
https://lifehacker.ru/2017/06/27/cryptocurrency-mining/
Лучанин до Ліза Біла Показати IP 12 Лютого 2018 14:17
Якраз майнить. У вас дуже неадекватний комментар
Янукович до 121 Показати IP 10 Лютого 2018 00:07
В межах робочого часу, на робочому місці, з халявним інтернетом та розеткою, не факт що повністю все обладнання приватне) ага , вибачте
Анонім Показати IP 9 Лютого 2018 22:54
сам майнинг не є злочином. стосовно крадіжки електроенергії - ще треба доказати, чи є це злочин
Діма Показати IP 9 Лютого 2018 22:58
мєнти задовбали справді. Доблєсні стражи деградації
Лучанин Показати IP 10 Лютого 2018 02:05
Із-за цих даунів не можна нормально відеокарти в компанії купити.. ціни ростуть як скаженні..
Цікаво Показати IP 10 Лютого 2018 03:12
Взагалі то саме університет має вивчати що таке майнінг. Зараз на кожному кроці про це говорять, а сам технічний університет таких лабораторних робіт не проводить? Так, обладнання коштує не дешево і якщо щось заробили то це і має окупити це обладнання. Чи може майбутнім "спеціалістам" цей процес по телебаченню дивитися? А крадіжка електроенергії взагалі нонсенс. Обладнання було підключено до мережі університета? університет подав заяву що в нього світло кудись зникає? Яка може бути крадіжка в такому разі? За таких умов поліція має компенсувати завдані моральні та матеріальні збитки та ті хто це робив мають бути покарані, адже таке ніде в світі ще не заборонено, окрім Кореї, здається.
!!! до Цікаво Показати IP 10 Лютого 2018 14:12
Працівник використовував ресурс - в даному випадку електроенергію з метою особистого збагачення. Те що він майнив - це не злочин. Але крадіжка електроенергії - 100% буде в особливо великих розмірах. Потрібно було домовлятись із керівництвом і ховати його в підвальних приміщенням, бо воно з так шумить ....
Цікаво Показати IP 10 Лютого 2018 06:54
А хто знає прізвище викладача?:)
Ростислав Показати IP 10 Лютого 2018 07:58
Працівник займався науковою працею. А ви навчіться простої арифметики 7000 тисяч в загальному від 500000 до 1000000. Сон рябої кобили.
лучанин Показати IP 10 Лютого 2018 08:49
Тут всі такі розумні обговорюють то крав то не крав.А ви не думаєте,що пройде пару років,і ви будете користуватись успіхами і досягненнями таких кулібіних.Незадумуючись користуєтесь телефонами ,банкоматами,телебаченням і багато чим,що створили такіж як ми люди.А все це нас наближає до кінця цивілізації Така правда.Навіщо вам біткоїни,криптовалюта радуйтесь життю,виховуйте дітей,а все що до нас приходить нове це прогрес.!
127 Показати IP 10 Лютого 2018 09:50
Зараз не 15-ий рік, щоб з відеокартами працювати.
Окунь_Ыван Показати IP 10 Лютого 2018 09:58
Якщо це робилось в уніку, значить з цим сто пудов звязаний Савчук..Савчук би не пропустив таку ферму поза оком.....Думаю він навіть бабло виділив на це...Викладачі б не палилися в унівєрі з цим
Діма Показати IP 10 Лютого 2018 10:11
Молодець чоловік! Як міг так і заробляв. Він особисто у когось щось вкрав? порушив закон, якого немає? Вкрав в університету електроенергію? Серйозно? тобто університет не бачив, що електроенергії іде більше, ніж завжди. Чи як? чи то був показовий виступ для всіх майнерів? В цій державі ЧЕСНО заробити неможливо і коли люди на майнінгу зароблять, не крадучи ні в кого нічого, то чого їх за те судити? А панові-працівнику вузу треба просто найняти хорошо адвоката. Пи. Си. А скільки краде університет? А скільки хабарів беруть його викладачі, причому відкрито? То чого цього ніяка поліція не бачить?
Діма Показати IP 10 Лютого 2018 10:56
з такою логікою мали б пакувати за те що сидиш рубаєшся в танки на робочому місці чи заряджаєш телефон
Анонім Показати IP 10 Лютого 2018 11:19
гоблінам дали команду "фас"
ку до Анонім Показати IP 12 Лютого 2018 20:49
Як виразився один кіногерой-" Меня терзают смутные сомненья" Дуже схоже на те що всі ферми по добуванню тих загадкових платіжних засобів ПЕРЕЙДУТЬ під чиюсь "хазяйську" руку. Як відбулось із бурштином.
125 Показати IP 10 Лютого 2018 12:03
Максимум, что ему можно предъявить, это кража электроэнергии, причем "утечка" была не больше 20 квт (это всего лишь 10 чайников или обогревателей), в масштабе университета, незаметная цифра, так что кто-то его слил просто.
Міністр освіти Показати IP 10 Лютого 2018 12:25
Так має виглядати кожен компютерний клас.
Наталка Показати IP 10 Лютого 2018 14:02
А заряджаю на роботі телефон, інколи планшет.... і саме страшне- це кип'ячу чайник. То це те протиправно??(((
Таня Строцюк до Наталка Показати IP 10 Лютого 2018 18:02
І заробляєш собі гроші чайником в робочий час? Немели дурниць!
Месник Показати IP 10 Лютого 2018 21:47
То фізкультурник здав. Я знаю