USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

З вересня обіцяють підвищити зарплату усім освітянам

4 Квітня 2017 08:34
На 50% порівняно з 2016 роком з вересня повинна підвищитися заробітна плата усіх педагогічних працівників, - запевнила Міністр освіти і науки.

Про це йшлося під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та керівниками міністерств на тему: «Децентралізація. Історія успіху. Нові завдання» у Києві.

Як повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам цьогоріч становить понад 52,5 мільярда гривень. Вона передбачає збільшення зарплати вчителів. Так, цього року на 50% підвищилася заробітна плата вчителів, а з 1 вересня зарплата підвищиться на 50% порівняно з 2016 роком для усіх педагогічних працівників (у тому числі, закладів дошкільної і професійно-технічної освіти). У 2017 році за рахунок освітньої субвенції фінансують зарплату педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та ПТУ в частині надання повної загальної середньої освіти. Решта витрат пов’язаних з утриманням цих закладів, в тому числі оплата праці господарського та навчально-допоміжного персоналу, повинні здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Вчителів підняли також по тарифній сітці на два розряди. Відповідно до законодавства, середня зарплата вчителя передбачена на рівні трьох прожиткових мінімумів.


Також цьогоріч планують перепідготувати 25 тисяч вчителів, які в 2018-2019 навчальному році візьмуть перші класи шкіл. Без цієї підготовки, зі слів Міністра, не буде ефективною нова школа, яку планують сформувати у рамках реформування середньої освіти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 37
Ростов Показати IP 4 Квітня 2017 08:53
Хорошее дело
Анонім до Ростов Показати IP 4 Квітня 2017 12:24
Згідний.
Ліля Показати IP 4 Квітня 2017 09:56
Це в одних забирають а іншим добавляють чи як? Одні на гарні жебракування а іншим добавляють аж 50 % гнати таку владу а то вона кидає подачки бо скоро вибори
АС до Ліля Показати IP 4 Квітня 2017 13:22
Щось не подобається на вулицю там таким розумникам місце, школи пту коледжи на 90% закриють вже план МВФ є в церкві навчання буде
Таня Показати IP 4 Квітня 2017 09:57
А з вихователів і 2500 гривень вистачить. Для чого їм піднімати? Хай здихають з голоду. Вчителям 6000-7000, а вихователі як? Гарно працюєте, пані Гриневич! Справедливо!
Ярослав Показати IP 4 Квітня 2017 10:01
Це так влада підіграє вчителям одинм ? А як пенсіонерам на 100 грн добавлять і все?А як безробітним де роботу знайти ? Брехуни ця влада гнати в шию з крісел а то кідають одним а в інших -пенсіонерів езробітних забирають. А в школах і садочках вичтелі вихователі вимагають і на ремонти і на все так що краще б на це виділили а не вителям . А ще -чому вистелів не перевіряють подивіться як вони вчать учнів наймають репетиторів атьки бо такі умови створює вчитель!! Ганьба ганьба такій владі
садок Показати IP 4 Квітня 2017 10:07
Правильно, дійшло, виявляється вихователі- теж педагоги. А поки що попрацюйте на зарплату прибиральниці. І де ті профспілки? Пані Василенко, може вже час на пенсію? Чому до цих пір не захистила садочки? Як гроші збривати з вихователів- то це "святе" ,а як відстояти з січня підвищення ,як у вчителів - то на це нема вже сил і страх заважає, бо ж можуть попросити на пенсію. Я розумію, Вам відпочинок безкоштовний і зарплату, звісно, як педагогам за наш рахунок собі підняла. А садочки - це ж не педагоги.
згідний до садок Показати IP 4 Квітня 2017 13:32
Цілком згідний. Василенко давно пора на пенсію . Вже дістала із своєю даниною. Кожен місяць 40 грн забирає, раз в рік подарунок на новий рідасть а де інші гроші? В рік забирає 480 мінус подарунок, так з кожного члена профспілки по 600- 800 грн можна жити! Вона за нас не урбується, скоріше пікнути боїться бо попруть, А вже час, причому і з крісом. Нехай молод прийде, щоб було прозоро, Може вже і їй пора декларацію заповнити - оце ми здивуємось.
Пенсіонер Показати IP 4 Квітня 2017 10:21
А пенсіонерам як жит на 1-2 тисячі? що тільки вчителям треба підігравати а іншим виживати ви з інших берете і віддаєте вчителям ? А іншим немає? Геть з крісел . Вчителів роблять еліту а інших жебраками. Гройсмана геть з премеєра якщо пенсіонери так зараз живуть а він одним вчителям добавляє і добавляє. Не має підтримки держави нікому одним вчителям. А вчителі по барах ресторанах віддихають і ще які подарки внук мусить платити і ще вибирає цепку чи картину дорогу. Влада візьміться за розум або йдіть геть
Катерина до Пенсіонер Показати IP 30 Липня 2017 12:40
А хто Вас змушує дарувати подарунки, це лише іде ініціатива батьків. Якщо хочете справедливості, то чіпляйтеся до заробітньої плати не вчителів, а депутатів і їхніх привілегій. Коли би хто працював у школі із цих всих коментаторів тут разом взятих, то знав би скільки коштів із своєї заробітньої плати витрачає вчитель кожен місяць на те, щоб ефективно провести урок. Нинішньому вчителю потрібно купити власний ноутбук, сканер, принтер та фарбу до нього, а ще катриджи також не довговічні, папір пачками, наочність тощо. Тож, порахуйте скільки з сім'ї іде коштів. А потім подумайте, де іще, хоч на одній роботі хтось вкладає свої гроші не в сім'ю, а в роботу.
Роман Показати IP 4 Квітня 2017 10:26
Школи одні закривають а іншим добавляють. Влада хитрожо---па , економіка впала а вчителям платять. Інші людиза межою бідності, гройсман збагачується і робить такі популістичні дії , надрукує гроші і дасть а як інші виживають він не цікавився, невже тільки вчителю треба гроші а як батькам в яких більше 2 дітей і зарплата манімалка і за все заплати і в мінусах сидимо . Ганьба гройсману , в одних тяне а другим кожен рік добавляє , то що за влада така щоб так знущатись!
Людмила до Роман Показати IP 20 Серпня 2017 23:00
Чому ви вірите таким заявам!Я -вчитель 2 категорії,мій оклад-3392+вислуга+надбавка=4300гривень(-20%=3440).Це якщо є ставка.А що говорити про молодих спеціалістів ,у яких оклад 3190 і вислуги немає?Нехай покажуть підвищення на 50%.Як вам не соромно таке казати про вчителів!Ви навіть не знаєте скільки роботи вони виконують:і документацію ведуть,постійно ходять на МО,пишуть плани-конспекти,готуються до уроків,коли всі вдома відпочивають після роботи,несуть відповідальність за дітей ЦІЛОДОБОВО(бо ти-класний керівник)...
Пенсіонери Показати IP 4 Квітня 2017 10:27
А пенсіонерам розказують нема грошей або цикнуть 30-50 грн а вчителям все. Ганьба ганьба ганьба . Владу цю знімати знімати знімати
Назарій Показати IP 4 Квітня 2017 10:28
Відставка такої влади яка все забирає то на воду то на опалення а вчителям добавляє. Краще б усім людям зменшили оплату комунальних послуг!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Вчителі ніякої відповідальності тільки виклала предмет і все. і за це платити а інші бухгалтера юристи економісти мінімалка??????????????Владу геть геть геть
Вчитель до Назарій Показати IP 19 Квітня 2017 18:36
Як Вам не соромно! Як це - ніякої відповідальності.
Люди Показати IP 4 Квітня 2017 10:38
А іншим за дулю жити чи як пане міністр і пане Гройсман ? Вже другий раз вчителям добавляти а іншим з торбою по світу? А де ж ваша економіка де робочі місця для людей на 6-10 тис як вчителям зарплата? Ви ще не втікаєте за кордон а то після таких законів треба вам втікати далеко бо люди будуть гнати люди на грані їчти нема за що купити одяг першої необхідності лди хто працює продавцями поварями немають навіть 2500 бо хазяен не можу заплатити а вчителям віддавати все ви маете совість і взагалі на яку голову ви такі закони пишете . Нема слів з такої несправедлвості і з такої влади. Одним добавлять цін зростають і як вижити ?
ілона Показати IP 4 Квітня 2017 10:40
Яке фото такі й рішення. Таке враження що ця Міністр зажралась і тільки в дзеркало дивиться як Гройсман каже. Гройсман або йди з посади сам або винесуть
Коля село Показати IP 4 Квітня 2017 10:43
А де гроші у влади на таке підвищення? Чому така несправедливість одним розказують нема грошей , люди не мають чим за комунальні заплатити а вони розкидаються вчителям за які заслуги? Є вчителі які ще тупіші учнів і за що їм платити? Влада вже зовсім з катушки
Пенсіонери Показати IP 4 Квітня 2017 10:46
А як інвалідам пенсіонерам виживати якщо ми вже не можемо заробляти невже це справедливо? Невже не треба цим категоріям добавити 5-10 тис грн ? Гройсман хуже всех
Інга Показати IP 4 Квітня 2017 10:49
Вчителі вже теж еліта буде. Будуть усі на них дивитись як на суддів прокурорів. Чому іншим немає на зарплату на пенсії? Це ж жахіття влади влада сама задекларувала міліони статки коштовності а в інших забирають економіка на місці ,якість продуктів низька якість речей низька все закупляємо із -за кордону пенсоінерам немає нічого безробітним немає нічого кидають кістку посмокатити хіба це влада? Вибори треба і цю владу змінити негайно поки ще людей зовсім голими і голодними не пустила по світу. Це ж несправедливо вчителям добавляти а іншим людям з голоду вмирати? Ціквво скільки пенсіонерам добавлять як завжди до 100 грн і кричати добавили? В однимх забирають а вчителям подачки . Такої генної несправедливої корумпованої влади ще не було
Анастасія Показати IP 4 Квітня 2017 11:50
Для початку спробуйте попрацювати в школі, а потім пишіть свої постійно невдоволені коментарі! У всіх цивілізованих країнах світу- вчитель найвисокооплачуваніша професія, вчителя поважають та цінують, бо від цієї людини залежить майбутнє покоління!
Ніка до Анастасія Показати IP 17 Серпня 2017 22:18
НЕ всюди. В Німеччині, наприклад, зарплата вчителя 2000 євро. А водій має 3000 євро.
Ага Показати IP 4 Квітня 2017 11:52
ВСе вчителям? А вчителі зі шкіл яких учнів випускають що потім і в тюрмах і роботи не можуть знайти бо розуму не вистачає так що влада ця бреше одним а віддає вчителю
Катерина до Ага Показати IP 30 Липня 2017 12:54
Якщо батьки не виховують своїх дітей, понароджують на поталу долі, і в генах в них закладено або змалечку, щоб вкрасти, то за це вчитель не відповідає. Вчитель вчить і викладає певний предмет, а не спосіб вкрасти чи вбити. Коли батьків визивають вшколу, то вони захищають своє дитя, мовляв воно ще мале, і що ви від нього хочете, чого ви до нього пристали, а коли цей учень уже в 7 класі далі починає красти або битися, то батьки починають бити тривогу, щоб допомогли. Кожного дня з такими учнями проводять бесіди, але якщо батьки змалечку привчили хамсько відноситься до вчителів, то що вони далі хочуть? А те що дитина нічого незнає, то діло не вчителя, а неконтроль з боку батьків. Сучасні вчителі зацікавлюють учнів використовуючи новітні технології. НАД ВЧИТЕЛЯМИ ПОСТІЙНИЙ КОНТРОЛЬ!!!
Дехто Показати IP 4 Квітня 2017 12:25
Знову з педагогів жертв роблять. Бідні нещасні люди. Ні за що відповідальності не несеш, фізичної праці не виконують, на роботі явно не 8 годин працюють. На дні народження, день вчителя, Новий Рік - подарунки їм. Все для них. Вже таку касту обраних роблять, що зло бере. А якість падає з кожним роком. Вчителі англійської, які толком не знають мови. Вчителі інформатики, у яких комп'ютери завалені вірусами і непотребом і вони не знають, що з цим робити. А інші всі - то не люди зовсім
Валентина Показати IP 4 Квітня 2017 13:15
Подивіться які випускники йдцть зі шкіл якщо від природи талановитий то і вчтель пишається а самі вчителі нічого не навчать крім того що Бог дав дар або батьки наймають репетиторів з числа тих же вчителів. Вчителі бувають тупіші за учнів, задає запитання внуця а вчитель каже їй почитай в інтернеті ао вивчи саменька. Ото таким вчителям платити більше? Вчителі працюють менше 8 годин перериви -кава чай і на уроці контролльна а самі по телефону або так куняє. Так що не знаю чи це перша необхідність вчителю добавити чи треба і іншим людям зокрема пенсіонерам добавити більше . Гройсман Міністр освіти вже запрацювались. Вчителю кщо платити то і вимоги повинні бути, щоб ми мами бабусі не наймали репетитора бо вчителька на уроці лише відмінників запитує і їх піднімає а другим можна і не приходити. Міністра освіти треба поміняти або ж хай трохи придивляться до роботи вчителя. А Гройсман коли вже перестани такий популізм на вчителю робити.
Мама до Валентина Показати IP 13 Квітня 2017 23:21
Приділяйте більше уваги своїм дітям, учіть з ними самі уроки - і не потрібно репетиторів. Адже саме репетитори роблять домашні завдання за учнів.
Трикаш Показати IP 4 Квітня 2017 13:19
В нас покоління росте тюремщиків безробітних і хврих після такої освіти. Вчитель дуже там стримиться учнів навчити. Чиї батьки приносять подарки то ці діти цяці а інші беки. Так що ні вчителям добавляти а добавте шановний Гройсман хоч 3-5 тис пенсіонерам .Економіка на місці а кидають популіські рішення. Гнати з крісел поки ще не збанкрутіли рахунки. Понабирає траншів і перед Європою вислуговуються корупціонерів краще б посадили ніж таке ролять з країни. В одних забирають іншим віддають.
Коля Показати IP 4 Квітня 2017 13:20
Треба ще всіх вчителів через конкурси пропустити але не корупційні конкурси які в школі як і всюди. Вчителі такі тупі такі невиховані є то хіба це буде нація після цього нормальна? Влада зажралась і на вчителях собі набивають рейтинг чи як?
Міша Показати IP 4 Квітня 2017 13:31
А не зліпнеться. І чи є совість у влади що пенсіонерам ще нічого не добавили а вчителям знову на 50%? Чи ця влада вже гепнулась?
Маряша Показати IP 4 Квітня 2017 13:58
Може влада щось курить чи що вони так добавляють вчителям за які заслуги такі чим вчтелі важче виконують рооту як усі інші? У всіх робота важка а платять мізерні копійки. Люди якби всі разом згуртувались то платили б усім а не тільки вчителів виділяють вчителям і подарочки і все чому так влада виділяє одних забираючи у інших? Треба допомагати нужденним малозабезпечени а не вчителю який ще займається викладацьою роботою і репетиторством. Владу як тут і написали треба виносити бо з крісел не повилазять самі на вчителях заробляють рейтинги собі Вчитель справжній ув кодлись зараз вчителиці
Давид я Показати IP 4 Квітня 2017 14:24
Брєд. А іншим голожо --пим бути чи як?А не пора вже добавити іншим мінімалку до 5-10 тис і пенсії 5-8 тис а то тільки вчителів . Задовбала ця влада
Директор до Давид я Показати IP 20 Вересня 2017 21:38
Вірно кажеш. І директору школи, а то отримує на 300 гривень більше тех.робітника. Та на відміну від вас не скавулить.
Ал Показати IP 4 Квітня 2017 21:46
А чому тільки вчителям добавляти і добавляти? А не зажируться вчителі? А може ще треба вчителів теж по конкурсу і щоб як у Європі володіли англійською мовою більше приділяли часу учням і вдосконалювались
Катерина Показати IP 22 Серпня 2017 19:21
Дивно, що є люди які проти престижу вчителя.Чи знаєте Ви шановні протестуючі,що на сьогоднішній день у педагогічних інститутах величензні недобори, що молодь сміється з того хто збирається стати вчителем, бо він зароблятиме на рівні прибиральниці, чи знаєте Ви що вступають у педагогічні заклади вчорашні "трієчники" і так само потім навчають у ВУЗі бо з такими знаннями більше нікуди не беруть. На високооплачувані роботи, наприклад, програмістом потрібен розум , а в школу можна кому небудь, бо "уми" на таку зарплату не підуть ( на сьогодні молодий спеціаліст має не більше 3000, це вже після підняття зарплати). А тепер робіть висновки хто буде вчити майбутню націю, якщо не заохотити молодь матеріально, бо за ідею працюватимуть одиниці, так як це відбувається і зараз. Я погоджуюсь вчитель має бути кваліфікованим і на роботу щоб влаштуватись нехай проходить тести чи співбесіди, як це робиться коли беруть на високооплачувані роботи, АЛЕ зрозумійте за 3000-5000 тисяч ніхто обдарований та висококваліфікований на тести не притендуватиме, він здасть такі випробовування за більш достойну зарплату.
Про вічителів Показати IP 11 Вересня 2017 16:06
Правильно зробили, що підняли, а всім хто там говорить, що "Вчителям досить.. у них ніякої відповідальності, розказав і пішов" то тут - без коментарів як то кажуть, бо у таких людей у голові полова і справжньої відповідальності вони не бачили! Порівняно з попередньою владою - БРАВО! Але пора вже й іншим міністерствам та відомствам брати приклад з освітян та добиваися підвищення! Ато всі плачуться на владу як погано жити, а самі нічого не роблять щоб це змінити.
валентина Показати IP 28 Вересня 2017 22:00
Читаю ці коментарі і думаю про те, скільки ще у нашій країні невихованих людей. Я працюю тех.робітницею в школі на пів ставки - і я отримую стільки як і вчитель. А ЯКЕ ПРАВО ВИ МАЄТЕ СУДИТИ ВЧИТЕЛЯ? Вивчіться і йдіть працювати в школу - тоді ви все зрозумієте ШАНОВНІ ГОСПОДА!