USD 41.45 41.75
  • USD 41.45 41.75
  • EUR 41.55 41.90
  • PLN 10.45 10.60

Безстроковий страйк газети «Вільним шляхом» дійшов до облради і ОДА

19 Вересня 2016 14:42
Страйковий комітет ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» вирушив шукати правди в облдержадміністрації та обласній раді, які, щоправда, не є засновниками газети. На районному рівні сторони конфлікту досі не досягли порозуміння.

Нагадаємо, на початку березня цього року газета вирішила взяти участь у першому етапі реформування. За спосіб реформування редакція обрала стати суб’єктом господарювання. Депутати підтримали бажання журналістів «Вільним шляхом» реформуватися, однак каменем спотикання між виданням та районною владою стало приміщення, де розташована редакція газети. Тоді ще виконувач обов’язків головного редактора Марія Хітько наголосила, що редакція хоче не лише ту площу, на якій працює зараз (167, 2 квадратних метри), а загалом усе приміщення (339 квадратних метрів). Вона пояснила, що в перспективі розраховує використовувати приміщення для підприємницької діяльності, здаючи його в суборенду. Хоча, згідно із законом, у цьому випадку такі дії неможливі.

Також перешкодою для реформування стали помилки у фінансовій звітності газети та заборгованість.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: РОЗДЕРЖАВЛЕННЯ ЗМІ «ПО-ВОЛИНСЬКИ» – ЩО НЕ ПОДІЛИЛИ ГАЗЕТА І РАЙРАДА

У райраді переконують: баланс, який редакція надала незалежному аудитору, не збігається з тим, який надали раді. До слова, незалежний аудит виявив суттєві помилки у бухгалтерських звітах редакції та зробив висновок, що «баланс не можна вважати достовірним». Марія Хітько постійно чинила супротив та не хотіла співпрацювати із співзасновниками газети - райрадою та райдержадміністрацією. А в липні 2016 року тимчасовий виконувач обов'язків редактора взагалі пішла у самовільну відпустку, не узгодивши її з районною радою та ні на кого не переклавши обов’язки. В результаті, її звільнили на підставі «прогулу», оскільки редакція газети все ще - комунальне підприємство, відпустку керівник зобов’язаний погоджувати з райрадою. Районна рада призначила на місце виконувача обов'язків головного редактора Людмилу Михайленко. Та з таким рішенням не погоджуються представники Незалежної медіа-профспілки України, які вимагають, окрім приміщення, повернути й головного редактора.

Згодом газета оголосила безстроковий страйк. Сьогодні, 19 вересня, страйковий комітет приїхав до ОДА. Голова страйкового комітету, медіа-юрист, заступник голови Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов запитав у голови ОДА Володимира Гунчика, чи втрутиться він у конфлікт.

На це той відповів, що підпише доручення аудиторському відділу, Держфінінспекції та відділу по боротьбі з корупцією й координацією з правоохоронними структурами ОДА про здійснення аудиторської перевірки діяльності газети.

«У зв’язку з тим, що там в минулі роки було спільне фінансування місцевих бюджетів, сьогодні підпишу доручення про аудиторську перевірку діяльності редакції нашими аудиторами. Якщо там буде підтверджено, що немає жодних зловживань, то ми зустрічатимемося з органами місцевої влади і редакцією, щоб ці питання врегулювати. Якщо виявлять порушення – документи будуть передані в органи прокуратури для подальших дій. Я не бачу зараз потреби робити попередню оцінку. Це поки що конфлікт на районному рівні, де немає фінансових документів. Я хочу бачити реальну картину цієї ситуації збоку», - повідомив він.

Коли Олександр Тарасов заявив про порушення закону про роздержавлення, Володимир Гунчик відправив їх назад, у район: «Я не є прокурором, не державний чиновник, який розбирається в законах. Висувайте вимоги голові РДА і райради, бо газета облдержадміністрації не підпорядковується».

Олександр Тарасов потому повідомив: сьогодні з приводу конфлікту відбудеться в Києві прес-конференція за участю голови парламентського комітету з питань свободи слова Вікторії Сюмар та генерального секретаря Європейської федерації журналістів, ГПУ й Нацполіції.

«Страйк триватиме безстроково, поки не будуть задоволені вимоги. Всі розповіді про фінансові порушення – безпідставні, бо був проведений аудит», - вважає він.

Згодом страйкарі вирушили до голови облради, хоча обласна рада не має стосунку до конфлікту, адже не є одним із засновників. Та, на думку Олександра Тарасова, обласна рада під час пленарного засідання має прийняти резолюцію, звернутися до правоохоронних органів щодо перешкоджання роздержавленню.

Однак, як повідомив керуючий справами апарату облради Дмитро Дубняк, голова облради Ігор Палиця перебуває у відрядженні.

Відповідати на запитання журналістів вийшов перший заступник голови облради Олександр Пирожик. Він повідомив: під час минулої сесії депутати підтримали запит Анатолія Грицюка до прокуратури і Нацполіції щодо ситуації навколо газети «Вільним шляхом». Відповідь має надійти не пізніше, ніж через 30 днів.

«Ми можемо зобов’язати поінформувати правоохоронні структури додатково. Якщо депутата не задовільняє відповідь, то депутат може вимагати розглядати його як сесійне рішення. Влітку я спілкувався з колективом, ніхто не хоче йти на поступки. Коли постало питання про роздержавлення ЗМІ, де облрада була співзасновником – жодних питань не виникало», - повідомив він.

Водночас він запропонував медійникам оформити звернення на ім’я голови облради чи заступника, аби ситуацію розглянула профільна комісія.

Разом з тим, голова Ківерцівської районної ради, депутат райради від партії «УКРОП» Григорій Недопад наголосив, що райрада хоче, щоб все відбувалося згідно із законом, відповідно до якого перед роздержавленням мають бути погашені всі борги та упорядкована документація: «Районна влада постійно шукає діалог з редакцією, аби газета реформувалась повноцінно».

Так, прес-служба Волинського УКРОПу повідомила, що одні з економічних причин конфлікту – помилки в фінансових документах і борги газети.

Під час передачі документів новому тимчасовому виконувачу обов’язків головного редактора виявили чимало помилок та великі суми заборгованостей. Загальний борг редакції склав 94 699 гривень. Йдеться про заборгованість по заробітній платі, сплаті податків. Статутний фонд видання – 34 257 гривень. Редакція звернулась із проханням списати їх в рахунок боргів минулих років. Таким чином, для поповнення оборотних коштів газета потребує 60 тисяч гривень.

Цього року рішенням сесії районної ради для потреб газети, зокрема на друк та сплату єдиного податку, було виділено 60 тисяч гривень. Проте цього не достатньо, аби до кінця року оплатити всі видатки. Тому бюджетна комісія рекомендувала внести на розгляд сесії районної ради з метою забезпечення виконання пункту 3 статті 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» питання про внесення змін до Програми фінансово-господарської підтримки окремих суб’єктів та об’єктів спільної власності територіальних громад, передбачивши поповнення оборотних коштів редакції «Вільним шляхом» у сумі 60 438,18 гривні та виділити кошти у сумі 15 тисяч гривень на виконання Програми редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Колега Показати IP 19 Вересня 2016 14:51
Зміст газети, її якість не залежить від кількості квадратних метрів, яку займає редакція, як і талант журналіста від стільця на якому він сидить.. Почитайте "Вільним шляхом" і ви самі скажете, чи потрібно їй стільки квадратури, на якій можна готувати газету з мільйонними тиражами. Якщо ж іде мова про бізнес і гендлі, то інша справа.
ківерчанин до Колега Показати IP 20 Вересня 2016 09:02
немає там журналістів-є хто хочете, не газета їм треба а приміщення, а буде приміщення-газета на потрібна
Guest Показати IP 19 Вересня 2016 15:00
Дубняка звати Дмитро
Анонім до Guest Показати IP 19 Вересня 2016 19:14
ви з темою страйку взагалі ознайомленні? через те, що колектив не захотів йти проти закону України і підписувати документи на оренду звільнили керівника, призначили нового, змінили статут, тобто порушили все. що тільки можна. в гаслах їх десь є слово приміщення?? все з нього почалося, і його райрада в оренду віддає, а не редакції
Грицюк А.П. Показати IP 19 Вересня 2016 18:02
Тираж газети 100 примірників, гарна газета, є що почитати. На одній сторінці привітання з Днем Народженням, а на другій співчуття з втратою близької людини. Закрити цю газету потрібно, а не слухати шахраїв які хочуть забрати собі приміщення і продати його.
Анонім до Грицюк А.П. Показати IP 19 Вересня 2016 19:05
з вашого коментаря видно, що ви газету в руках і близько не тримали. Вітання і співчуття приносять люди. а не вишукує редакція. У вас вистачило сміливості написати тільки коментар, а тим жінкам - боротися проти свавілля влади. Ображати, сидячи на кріслі вдома ви тільки й можете.
Анонім до Грицюк А.П. Показати IP 19 Вересня 2016 19:16
тираж газети 100 ніколи не був, але, на жаль, велим його й не назвеш. Тільки от влада не хоче газету відпустити, щоб журналісти й надалі були залежні від їхньої дотації й не змогли писати про все не боячись чим і підвищити тираж.
Таня Показати IP 19 Вересня 2016 18:08
Ці, так сказати "журналісти", які постійно доїли районний бюджет, щоб прикрити свою безвідповідальну діяльність, фінансову тупість і бардак в документації наробили кіпішу із страйком, понаскликали собі допомогу із спілки журналістів і роздувають цей скандал. От тільки що вони будуть робити, як почнуться перевірки? Не вистачило ума подумати?
Анонім до Таня Показати IP 19 Вересня 2016 19:07
що означає доїли?? райрада і рда дають матеріали свої і мають це безкоштовно робити чи як?? перевірка вже була і ніякого криміналу не знайшли. Це певно у вас розуму не вистачило подумати, що вони за своєю спиною мають тільки правду, а не якихось олігархів і тому намагаються боротися. якби боялися як ви, то мовчки підкорилися б
Анонім до Таня Показати IP 19 Вересня 2016 19:11
ахаха а те, що новому в.о. пообіцяли гроші на все, що їй потрібно, то це як називається?? поставили свою людину і їй гроші знайшлися? ви газету останню бачили?? на першій сторінці райрада вобнімку в Рахові за державні гроші відпочиває, то це всіх влаштовує. бійтеся й далі
Андрій до Таня Показати IP 20 Вересня 2016 16:12
А ви не боїтеся самі перевірок "шановна"! Чи може "пані" сама працює в Ківерцівській раді? Корів доять, а не бюджет "шановна"! Я думаю, що ту райраду і райдержадміністрацію потрібно перевірити по-справжньому! А то порушують закон, видають якісь розпорядження, витовлюють печатку на редакцію, реєструють Статут, вносять зміни у держреєстр, а може і на інші підприємства вже зробили? А люди нічого не знають! Завтра прийдуть на якесь інше підприємство і зроблять те саме, що і в редакції?! Так, що "шановні" може будемо дотримуватись Закону, а не підтримувати рейдество, хоч і влади!
до автора Показати IP 19 Вересня 2016 19:02
Хітько нічого не вимагала. про площу, яка має перейти редакції написано в ЗУ "Про роздержавлення ЗМІ". А з новим в.о. непогоджується не медіа-спілка, а колектив. що ви пишите???
читач Показати IP 19 Вересня 2016 20:23
Комунальний медіаландшафт Волині: сказати чи промовчати? ВІРА ЧЕРЕМНИХ, СЕКРЕТАР НСЖУ ПОНЕДIЛОК 05 ВЕРЕСНЯ 2016 Комунальний медіаландшафт Волині: сказати чи промовчати? На Волині, як і в будь-якому регіоні, є свої гострі теми, болючі питання. Який шлях обирають комунальні видання, що нині реформуються в незалежні? Піднімати болючі теми, ризикуючи отримати негативну реакцію чи то влади, чи то певної частини суспільства? Або промовчати, ніби проблеми не існує, ризикуючи втратою читацького інтересу? Спробуємо проаналізувати ситуацію За медіакартою Держтелерадіо, у Волинській області 20 комунальних видань, з яких 2 обласних – «Волинь нова» (засновники – облрада і трудовий колектив) і «Волинська газета» (ОДА, трудовий колектив редакції, обласний благодійний фонд «Останній солдат»). З цієї двадцятки на перший етап реформування виявили бажання піти дев’ять: 2 обласних і 7 – районних (проект переліку на сайті Держтелерадіо). Ми отримали можливість вивчити майже всі районки з цих семи, окрім ківерцівської «Вільним шляхом», що не надсилає до Національної бібліотеки ім. Вернадського обов’язкові примірники. Промоніторили й кілька видань з тих, що вирішили не поспішати з реформуванням і почекають другого етапу. Отже… Ті, що йдуть першими Районні часописи, що зважилися піти на перший етап реформування, мають більш-менш пристойні наклади: «Вісті Ковельщини» – у вихідних даних вказано: «Наклад згідно із замовленням» (тут і далі наклади – за вихідними даними видань). Населення району і міста – 109476 (тут і далі – за http://www.lutsk.ukrstat.gov.ua). «Полісся» – тижневий тираж двох випусків – 11644. Населення Камінь-Каширського району – 64203. «Наше життя» – 4370 прим. Населення Любомльського району – 39459. «Слово правди» – 3884 прим. Населення м. Володимир-Волинський і району – 64715. «Нове життя» – 3260 прим. Населення Любешівського району – 36320. «Наш край» – 2700 прим. Населення Рожищенського району – 39343. Однак порівняння тиражів з населенням територій наводить на думку чи то про солідний невикористаний ресурс, чи про наявність активних приватних конкурентів. А такі є, приміром, у Володимир-Волинському, де давно й плідно працює видавець Едуард Залуський (його тижневик «Місто вечірнє» має наклад 5000 прим.). До речі, ця газета різко відрізняється від комунальних аналогів не яскравим забарвленням, а саме змістом: на першій шпальті – гострі матеріали, критичні фото. Це те, чого, на жаль, не вистачає волинським районкам. А ось приватне локальне видання, що виходить у Любомлі («Новий погляд», 8 шпальт А3) вирізняється кольором, чого не скажеш про контент. Взагалі ж усі з досліджених нами комунальних районок виходять чорно-білим друком на відміну від аналогічних видань Львівщини чи Житомирщини. Звичайно, важкувато конкурувати комунальним виданням, що зі своїм чорно-білим неякісним друком відстають від розцяцькованих приватних, хоча досвід газетярів свідчить: колір – не запорука зростання накладів. Адже у тих волинських видань, що мають намір одними з перших вийти з-під опіки влади, є свої родзинки, і якщо вони зуміють ними розумно розпорядитися, то залишаться на медійному ринку. Скажімо, у «Полісся»(Камінь-Каширський район) цікава рубрика «Депутатський запит – на стіл владі». В «Слові правди» (Володимир-Волинський район) нестандартна рубрика для реклами й оголошень – «Газетний ринок». Щонайменше десяток місцевих інформацій щономера дає «Нове життя» (Любешівський район). А«Наш край» (Рожищенський район) придумав нестандартний спосіб визначення переможців фотоконкурсу «Українці ми маленькі, українці тато й ненька». Краще фото дитини у вишиванці визначають читачі, які мають вирізати в газеті купон і вказати в ньому ту світлину, що найбільше сподобалась. Таким чином редакція привертає увагу до газети, сприяє зростанню накладу. Своє бажання йти на перший етап реформування редакції волинських районок обговорювали з читачами. «Вісті Ковельщини» відверто розповіли про фінансові складнощі, хоча й нині влада не балувала їх дотаціями («Об’єднати зусилля, щоб врятувати газету від банкрутства»). Читачі активно відгукнулися на публікацію. Антоніна Михальчук, редактор «Слова правди» в своєму блозі на сайті газети закликає: «Ми хотіли б почути думку наших читачів і щодо їхнього бачення газетних змін. Про що б ви хотіли почитати, які теми варто порушити, які нові рубрики добре було б запровадити? Якщо у вас є з приводу цього свої міркування – поділіться з нами». Що ж, висловлю й своє міркування: волинським комунальним виданням варто різко змінити свої перші шпальти. Відкриття номера має відразу захопити читача, привернути його увагу. І не тільки версткою (про колір не говорю, бо це складне фінансове питання, хоча його таки доведеться вирішувати з огляду на сучасні потреби), а перш за все гострою тематикою, зверненням до питань, що найбільше хвилюють людей. Не випадково ж «Вісті Ковельщини» уникають конкретних тиражних даних, можливо, щоб не порівнювали з конкурентами (а вони в Ковелі є). Хоча газета, що виходить двічі на тиждень на 4-12 шпальтах А3, мабуть, таки має свого читача, про це свідчить і листування на сторінках газети, і те, що вона не уникає гострих тем. Аналітика в районці? Можлива? Потрібна! Одна з таких тем була якраз на часі в червні-липні (за ці місяці ми моніторили волинські районки) – відзначався день пам’яті Волинської трагедії (українсько-польського протистояння), в польському суспільстві й польському сеймі гаряче обговорювалася, а затим і була прийнята резолюція, якою це протистояння називалося геноцидом поляків, здійсненим ОУН-УПА на східних Кресах Другої Речі Посполитої. Ті події понад семидесятирічної давнини відбувалися на території кількох нинішніх районів Волинської області, але достатню увагу їм приділили на своїх сторінках хіба що «Вісті Ковельщини». Кілька публікацій під рубрикою «Сторінки історії» («Протистояння: як це було», «Про що свідчать факти», «Будувати мости, а не рити окопи») були спокійними, виваженими, з фактологічною аргументацією, хоча дуже непросто локальній газеті, що повністю залежить від місцевого читача, говорити цьому читачеві не тільки те, що він хоче почути. Багатолітній редактор «ВК» Микола Вельма визначив редакційну політику як «позицію плюралізму думок, гласності, свободи слова, вірності ідеям патріотизму, забезпечення громадянської злагоди і міжконфесійного порозуміння». Гасло «ВК» – «Газета для вас і про вас». І невипадково постійною є рубрика «Пишуть люди до газети», читачі не тільки повідомляють про події чи проблеми, але й дискутують, обговорюють загальні теми. А що до гострої історичної теми, яка набула такого сучасного звучання, то «ВК» не оминули увагою й сьогодення, зокрема, розповіли, що вшановувати жертв Волинської трагедії прийшли і священники обох конфесій, і українці, й поляки. Словом, хочеться побажати журналістам цього видання, що, як мені відомо, вже давно прагнули незалежності від владних засновників, витримати нелегкий іспит реформування й акцентувати увагу і на сучасній місцевій проблематиці. У всякому разі, як немісцевий читач «ВК» я значно менше побачила цікавих публікацій про нинішню Ковельщину, ніж про минувшину. Втім, здивувало, що в гарячі місяці, коли й польські медіа, й загальноукраїнські неодноразово зверталися до подій та історичних ретроспектив, пов’язаних з обговоренням рішення сейму про визнання геноциду поляків на волинських землях, в місцевій комунальній пресі про це сказано було мало. Хоча, як свідчить публікація «Нашого краю» «На уроках минулого будується майбутнє», місцеве населення ця тема хвилює. До історії в досліджувані місяці зверталася «Ратнівщина», навіть у кількох номерах друкували уривки з книги Миколи Костомарова «Дві руські народності» – «Міф про братерство українського і московського народу». Цікаво було прочитати life story «Депортованій із-за Бугу більше сімдесяти років тому рідною домівкою стало Ратне», де розповідалося про те, як у 1945 році депортували українців з їхніх етнічних земель на Холмщині, Лемківщині, Надсянні, Підляшші (операція «Вісла»), і таким чином сім’я героїні публікації потрапила на Миколаївщину, а відтіля хотіла будь-що повернутися додому, до Люблінського воєводства, та не вийшло, зосталися на Ратнівщині. У цій газеті практично щономера – історичні публікації, в тому числі й на місцевому матеріалі. Скажімо, про Кортеліську трагедію (Кортеліси – село в Ратнівському районі, яке в 1942 році спалили німецькі окупаційні війська. Акція була проведена у помсту за протинімецькі дії загону радянських партизан, однак у радянські часи цей злочин намагалися приписатидопоміжним загонам української та білоруської поліції). Ці матеріали можна вважати спробою незаангажованого аналізу («…вбивали євреїв і німці, й партизани»), однак дуже обережною. А між тим у сусідній Польщі панують певні антиукраїнські настрої, й від цього не сховаєшся за поговіркою «Не буди лихо, поки тихо». Безумовно захищаючи інтереси України й українського народу, волинській локальній пресі доведеться таки за прикладом «Вістей Ковельщини» глибше копати, щоб будувати мости. Як висвітлюють комунальні видання гострі теми? І чи звертаються до них узагалі? На жаль, не так часто, як пропонує саме життя. Скажімо, прикордонні питання. Безпосередньо з Польщею межують Володимир-Волинський і Любомльський райони, з Білоруссю – Ратнівський, Любешівський та Шацький. Однак публікації про ситуацію (окрім інформповідомлень про ті чи інші заходи) на прикордонні знайшла тільки в «Новому житті» (Любешівський район). Привід для цілого циклу матеріалів підказало саме життя – проблеми з демаркацією україно-білоруського кордону в с. Ветли. Журналісти побували на кількох громадських обговореннях конфліктної ситуації, що виникла після того, як білоруси вирубали на українському боці майже сотню дерев. Окрім цього, у місцевих мешканців виникло багато питань, пов’язаних з демаркацією кордону: чому саме так має проходити лінія розмежування? Хоча міждержавне рішення про це приймалося ще в 2014 році, місцева громада зіткнулася з ним уже на стадії реалізації. Любешівські журналісти порушують особливо актуальне сьогодні, на фоні децентралізації, питання про права місцевих громад. І не тільки на прикладі демаркації кордонів, а й у болючій бурштиновій темі, критикуючи обласну раду за рішення про надання в користування надра на території району обласному комунальному підприємству. Однак, на нашу думку, такі публікації потребують більшої виваженості, відстороненості, різних думок. А поки що незаангажований читач бачить тільки одну беззаперечну помилку центральної влади: рішення попередньо не обговорювалися з громадою. Критикувати центральну чи обласну владу сьогодні дуже просто й безпечно. А ось зачепити місцевих владців, виставити їхню діяльність на загальний суд – значно складніше й небезпечніше. Однак без таких публікацій, без конкретних імен місцевих «героїв» навряд чи буде успішним реформування комунальної преси. Та поки що подібних матеріалів за ті два місяці, що потрапили в огляд, на жаль, у волинських районках практично не виявила. Можливо, районщики віддають ці теми на відкуп обласній пресі (а наклади і в комунальних, і в незалежних обласних газетах пристойні. Приміром, «Волинь-нова» – понад 50 тисяч примірників, «Вісник +К» – понад 60 тисяч. Тільки ці два видання охоплюють мільйонне населення області (1039490) на рівні 1 примірник – на 10 осіб, тобто приблизно так, як і районки. Додайте, що ці газети ще й стильно зверстані, яскраво надруковані й загалом значно професійніше зроблені, зрозуміло – мають значно більше можливостей. Ось із ким доводиться конкурувати локальній пресі. І виграти вона зможе тільки на власному полі – полі місцевої тематики, до якої вона географічно ближче, ніж обласні журналісти. Мешканці глибинки навряд чи потребують розлогих звітів про засідання, концерти та інші районні заходи, їм важливіше й цікавіше знати, що відбувається з місцевим бюджетом, землею, які рішення намагаються приховати від громадськості чиновники. Якщо волинські районки не змінять підходів до контенту, їм залишиться тільки поле місцевих оголошень і реклами. Ті, що не поспішають І наостанок кілька слів про ті комунальні районні газети, що не йдуть на перший етап реформування. «Луцький замок» (засновник – міськрада) – тираж 3091. Населення Луцька –214325. «Ратнівщина» – тираж 3932 прим. Населення Ратнівського району – 52218. «Сільські новини» – тираж 2330. Населення Старовижівського району –30578. «Народне слово» – тираж 1908 прим. Населення Турійського району – 26254. «Шацький край» – тираж 1280 прим. Населення Шацького району – 17003. Що можна сказати про ці газети? Трудові колективи редакцій зробили свій вибір – вирішили не поспішати. І, мабуть, правильно. Невідомо, яка доля може чекати «Луцький замок»: з таким наладом видання явно не тягне на міську газету обласного центру. Подивимося, як будуть розвиватися події: можливо, газетою зацікавляться інвестори. З накладом 1908 прим. «Народне слово» навряд чи зможе стати самоокупним і самодостатнім ЗМІ. Та й район невеличкий – ресурсу для росту обмаль. Зате як інформаційно-консультативний довідник він просто незамінний: тут консультації і про правила перетину кордону, й про відповідальність за порушення закону про мобілізацію, і про те, як зараховується закордонний стаж при оплаті лікарняних, і про боротьбу зі шкідниками зернових запасів, і ще багато чого. Пригадалося, як боролися журналістські організації за те, щоб з проекту закону про реформування комунальної преси була вилучена новела про такий варіант, як перетворення районок в інформаційні вісники. «Народне слово» можна назвати зразком такого вісника: всі місцеві структури державних інституцій дають тут консультації й повідомлення. «Шацький край» свої 1280 примірників 12 А4 взагалі друкує в комп’ютерному відділі редакції. Читати подібні «прокламації» в наші дні поліграфічних досягнень мало кому до вподоби. Отож, редакція створила інтернет-портал газети. Свої сторінки в інтернеті має більшість волинських районок, і це певним чином пом'якшує негативне враження від сірого вигляду друкованих версій. *** Що ж можна сказати про загальний рівень волинської комунальної преси? Те, що серйозного оновлення потребують видавничі технології. Як і кардинальних змін – розробка тематики. Віра Черемних для «Детектора медіа»
Журналіст Показати IP 19 Вересня 2016 21:07
А ви "шановні" як не крутіться, а журналістів не позорте!!! Хто стоїть з плакатами- прибиральниця і "головний" бухгалтер Левасюк. Далі стоїть та ,що задумала прихватизувати редакцію , а значить приміщення- Хітько, яка далека від журналістики, але дуже полюбляє владарювати і думає ,що їй все можна. Далі стоїть Заболотна, яка не журналіст, а щось там по комп"ютерах(писати не вміє зовсім)а також Батенчук , яка далеко не журналіст,а вчитель англійської мови. То ж яка в них ціль???? Приміщення???? ОБЛОМ!!!!Це громади!!!!!!! Вернути сірого кардинала, яка підсижувала Людмилу Володимирівну, а потім вирішила сама скористатись.Чи може відстоюють ПРАВДУ -як зробили такі борги 94тис.!? Чи може відстоюють бухгалтера?А що ж газета? Бідна газета- на 60 тисяч населенн АЖ 1120 екземплрів!?!?!? Ото -то правда- Є за що боротись. Видно там справді, не було жодного контролю.
Анонім до Журналіст Показати IP 20 Вересня 2016 11:31
З плакатами стоять працівники редакції. Не залежно від своїх посад вони сміливо можуть дивитися в очі усім. а ви? такі обізнані хто є хто, певно приходили не раз в колектив, мило посміхалися, а тепер анонімно тут їх ганите, ще й журналістом підписуєтеся. Посоромились таке писати знаючи щось нового в.о. редактора та сама ж влада, яку ви підтримуєте теж взяла з освітою вчителя англійської мови. Хто б вони не були за освітою, вони працювали без зарплати і в холоді, виконували всі доручення, терпіли зловживання влади і незаважаючи на всі намагання обвинуватити їх в злочинах,які вони не здійснювали, стоять за правду. Жодна державна копійка їм на зарплату не йде, то про що ви тут пишите? чому ображаєте людей, які працюють і хочуть просто жити так як і ви? я цих людей знаю особисто, і дорогих машин й віл вони в редакції не заробили.
Анонім до Журналіст Показати IP 20 Вересня 2016 11:35
як і в будь-якій установі, що має дотацію від держави всі кошти йдуть через казначейство, тому контроль є. а борг в них найбільний за зарплату. отже ці прибиральниці, бухгалтера і вчитилі, як ви пишите, працювали задарма кілька місяців, але працювали! ви на їхньому місці певно й дня не протримлися б
Андрій до Журналіст Показати IP 20 Вересня 2016 15:55
З плакатами стоять всі члени колективу! А на рахунок прихватизації можу сказати, що це влада поклала око на це приміщення, так їм крепко хотілость свої штаби там поселити. Не вийшло! Колектив обурився, бо порушують усі норми Закону України!! І не вийде вам очорнити цей маленький колектив! Бо вони бійці! А вам "шановний журналіст" повинно бути соромно. Колектив газети відстоюють в першу чергу верховенство закону і справедливість! А закон для всіх однаковий чи ти голова, чи прибиральниця! А якщо ви проти, то спростуйте це!
Журналіст Показати IP 19 Вересня 2016 21:19
А хіба цей з києва і ті що з ним журналісти???? Щось ми таких не знаємо в журналістиці. (Правда в інтернеті про цього з косою багато"цікавого" пишуть.) Цікаво скільки вони за ці картинки зароблять?????
Грицюк А.П. Показати IP 19 Вересня 2016 22:05
Закрити цю газету. Не позорте Ківерцівський район. Злодюги, а не журналісти. Приміщення хай районна рада здасть під якісь інші потреби.
Не ківерчанин Показати IP 19 Вересня 2016 22:33
Уявіть неонову рекламу на довжину усього двоповерхового будинку "Газета "Вільним шляхом". Як у "Нью-Йорк таймс". На першому поверсі бари, магазини, бюро ритуальних послуг... А на другому в двох чи трьох кімнатках ліплять сіре за змістом і формою диво, яке має прикрити увесь цей бізнес личиною нібито журналістики. Про творчість там і не йдеться. А газета колись мала і своє обличчя, і прекрасних журналістів.
Ківерчанин Показати IP 20 Вересня 2016 09:12
Повернути мені гроші за 3,5 місяці ПРИМУСОВОЇ підписки і страйкуйте хоч .....
Андрій Показати IP 20 Вересня 2016 11:17
"Шановні" опоненти. Ви, що зглузду з'їхали, що ви до колективу редакції причепилися! Самим не хватає духу піднятись на страйк! Таня, то може та, що її чоловіка( Третяка) взяли на хабарі? А Гунчик їх по-дружно прикриває! Цього ви не бачите "шановні"!? ВІДКРИЙТЕ ОЧІ! Хватить ЛЮДЕЙ обливати грязюкою! Безсовісні ви ті "ківерчани", що це пишете! Але не всі такі! Тримайся колектив редакції! І не важливо, хто Ви журналісти, чи просто працівники! Боріться і поборите! І не звертайте на цих задолизів увагу! Правда є! І Ви цього доб'єтеся!!
Ківерчанка Показати IP 20 Вересня 2016 11:40
Газета, тримайся, тобі є за що боротись: свобода слова потрібна!
Читаю вш Показати IP 20 Вересня 2016 12:46
Статті Хітько навіть на офіційні теми можна читати, а інші просто треба, бо це освічена людина, цікаво пише і без освіти журналіста. Так само й молоді дівчата гарно пишуть про молодь і спорт. Ви цей сайт чомусь читаєте, хоча тут тільки відверто за казні статті! Цифри про борг вони де взяли? В Недопада, який нашептав, що і як писати
Андрій Показати IP 20 Вересня 2016 12:59
Пишу, а кометарі не проходять! Всім кому не подобається колектив з п'ятьох жінок! Які не побоялись без грошей і підтримки так названих "ківерчан" підлняти голови, не зважаючи на Недопадів, Чиргин, Гукнчиків! Не зважаючи на погрози Гунчика про, якихось своїх аудиторів ( кажуть, що то його бойові пси!)! Люди зверніть увагу на цих посадовців і побачите, що вони прикривають кримінал бо виготовили другу печатку на редакцію, а може вже й третю!( А за це до п'яти років!) То чому правоохоронці опускають голови і нічого не роблять! Виходить і на них тиснуть! Тільки питання хто? А за Михайленко чого мовчите, що вона "великий журналіст"! ЇЇ вигнав Євницький з 4 школи за не відповідність посаді! Це з школи! А тут газета! Читав я з підписом Михайленко газету! Пишуть, як гуляла рада з Михайленко за рахунок може ради (тобто грошей громади!)! Що громада, мовчиш! Все боїтеся чогось! Що маєте допомогти цим жінкам, то ви їх грязюкою!
до Андрія Показати IP 20 Вересня 2016 22:44
Андрію,ти ж Інна, ти ж Настя і т.д!!! Заспокойтесь і не смішіть людей. Не можна так грязно воювати. Треба вміти програвати. А приміщення дісталось громаді!!!!!!! І це правильно. Не можна зазіхати на чуже. Щастя вам і міцного здоров"я! Налаштуйтесь на хороші вчинки і самим стане легше.
До аноніма Показати IP 20 Вересня 2016 22:47
Той самий текст ,що і до Андрія. Дівчаточка хватить шифруватись!!!!!!!
Андрій Показати IP 21 Вересня 2016 12:19
Я не який не Настя і т. .. Ви , зглузду з'їхали! Це ви аноніми і всі інші лизо... колектив, що хотів, то написав в газеті та пишуть на фейсбук

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus