USD 24.6 24.8
  • USD 24.6 24.8
  • EUR 27.3 27.55
  • PLN 6.35 6.47

Конфлікт з пасовищем у Камені-Каширському: Василенка звинувачують у відбиранні земель

Мешканцям Каменя-Каширського доведеться пустити корів під ніж, якщо управління Держгеокадастру у Волинській області, яке очолює скандальний керівник Василь Василенко, і надалі безконтрольно відбиратиме у людей землі й використовуватиме їх у приватних цілях.

Про те, що поблизу Каменя-Каширського 12 гектарів пасовищ відібрали в місцевих жителів і передали у користування іншим власникам, люди розповіли під час виїзного прийому громадян народному депутату України від УКРОПу Ірині Констанкевич. Обурені люди висловили численні звинувачення в адресу свого земляка - голови Волинської ОДА Володимира Гунчика і підлеглого йому чиновника голови ГУ Держгеокадастру на Волині Василя Василенка. Вони зібрали підписи і звернулися до нардепа задля захисту їхніх інтересів - щоб стосовно згадуваних осіб вжили відповідних заходів та повернули земельні ділянки у користування громади.

ЧИТАТИ ЩЕ: ГУНЧИК ЗАДОВОЛЕНИЙ РОБОТОЮ ВАСИЛЕНКА ПОПРИ «ДЕРИБАН» ЗЕМЛІ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ

«До мене як до народного депутата впродовж минулого року надійшло чимало звернень щодо несправедливого розподілу земель Зокрема і про те, що не враховуються інтереси громад, а у діях чиновників простежуються численні корупційні зловживання. Ця ситуація типова для всієї області. І це свідчить про те, що начальник управління Василь Василенко свідомо йде на такі правопорушення, не боячись відповідальності», – сказала Ірина Констанкевич.
Так, як повідомляє видання «Полісся», справжній скандал днями розгорівся довкола пасовища, що знаходиться на території урочища «Ожинник» (між селами Підцир’я і Нуйно). Жителі міста, а саме вулиць Котовського, Пограничної, Льва Толстого, Степана Бойка, провулків Котовського і Ковельського, які протягом багатьох років вільно випасали тут худобу, з приходом цьогорічної весни виявили, що частина пасовища роздана під ділянки, про що свідчать розорані межі. Невідомі для них особи забрали більше 12 гектарів площі.

Найбільш обурливо, пише видання, те, що тепер для громадського користування залишилися лише голі, почасти заболочені неугіддя, на яких і трава не росте (у чому журналісти пересвідчились на власні очі). Та й добиратися туди доводиться манівцями кілька кілометрів, часом через людські городи, бо вільного проходу практично немає.

Аби з’ясувати, куди ж зникло стільки гектарів пасовища, а головне, кому вони дісталися, разом із мешканцями медійники вирушили за коментарями у міську раду. Як пояснили там, землі і справді виділялися. Але міська влада не має до цього жодного стосунку. Так як ділянки знаходяться за межами міста, то цим відає Головне управління Держгеокадастру у Волинській області. Власне, саме з подачі керівника відомства Василя Василенка земельні «махінації» в області і продовжуються.

Міський голова Каменя-Каширського Василь Бондар підтвердив, що загалом було роздано шість земельних ділянок: чотири гектари оформив на себе і родину голова бюджетної комісії Камінь-Каширської міськради і родич одного з депутатів обласної ради Юрій Ратнюк, по два гектари дісталося учасникам АТО – Володимиру Хоміку і Валентину Мельнику, ще чотири гектари побажав обробляти пан Занчук, а сорок сотих дісталося іншому підприємцю пану Карпуку.

Однак, за його словами, ці люди не повідомляли міську раду про свій намір оформити земельні ділянки, а всі підтверджуючі документи направили сюди із Луцька вже по факту.

До слова, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що ситуація з виділенням земельних ділянок учасникам АТО все більше викликає занепокоєння як в самих бійців, так і серед органів місцевого самоврядування. Зокрема, найбільше скарг надходить на роботу очільника ГУ Держгеокадастру в області – Василя Василенка.

Зокрема, голова Центру допомоги учасникам АТО Ярослав Мудрик розповів, що головне управління Держгеокадастру не оприлюднило список інвентаризованих земель. Бійці АТО часто отримують відмови в наданні земельних ділянок, проте «потрібним» людям землі все ж видаються.

Після таких заяв, доповідних сільських голів щодо цих фактів, разом із проханням до депутатів Волиньради повпливати на ситуацію, відправили відповідне звернення президенту Петру Порошенку, Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та Генпрокурору Юрію Луценку.

Очільника Держгеокадастру Волинської області Василя Василенка звинувачують у «дерибані» земельних ділянок (в тому числі – з покладами бурштину), лобіюванні інтересів сторонніх фірм та непрозорих кадрових призначеннях.

Як пояснив Василь Бондар, в урочищі «Ожинник» пасовища, як такого, немає. «Кожен клаптик землі має своє цільове призначення. Дійсно, там, де люди випасали худобу, є землі запасу. Ще 2012 року була прийнята постанова Кабміну про право кожної людини, кожного громадянина на 2 гектари для ведення ОСГ за межами міста. Ми не керуємо цим процесом, усім займається обласне управління держземагентства (Держгеокадастр), державна установа. До останнього року ніхто навіть нас не ставив до відома, кому і де виділяється земля. І цієї землі стільки розбазарили. Не тільки у Камені, а скрізь», - каже він.

Крім того, міський голова зазначив, що землі поза містом можуть видаватися і без їх погодження.

«Камінь-Каширська міська рада направила у відділ Держгеокадастру у Камінь-Каширському районі лист про те, що не буде погоджувати викопіювання схем розташування земельних ділянок, проектів землеустрою, що передбачають виділення земельних ділянок у власність за межами населених пунктів (за виключенням виділення земельних ділянок для учасниківу АТО, які проживають та зареєстровані на території Камінь-Каширської міської ради), а також виділення ділянок громадянам, які обробляють багато років дані земельні ділянки в розмірах, що не перевищують 0,5 га. Вони говорять, що ми нічого не робили… Це неправда, міська рада направляла листи до управління земельних ресурсів, у яких ми просили не виділяти землі», - коментує Василь Бондар.

Такий лист, датований 24 жовтня 2016 року, і справді був надісланий. Але вже через місяць міська рада дивним чином змінює свою позицію і погоджує викопіювання схем зазначених вище земельних ділянок, про що журналісти теж пересвідчились.

Залишилося встановити факт, погоджувались ці викопіювання одноосібно міським головою, чи на сесії міської ради. Депутат від УКРОПу Петро Герасимик стверджує: «Ми на сесії прийняли рішення заборонити міському голові одноосібно підписувати та погоджувати викопіювання. Обов’язково виносити це питання на розгляд сесії». Хоча це рішення є більше рекомендаційним, ніж зобов’язуючим.

У відділі Держгеокадастру у Камінь-Каширському районі, куди журналісти також звернулися за роз’ясненнями, щиро здивувалися твердженню, що головне управління не повідомляло міську раду про намір громадян оформити власність на землю.
«Про такі рішення міська рада завжди інформується, – говорить начальник відділу Держгеокадастру у Камінь-Каширському районі Світлана Сус. – Якщо людина виявила намір отримати земельну ділянку, що розташована за межами населеного пункту, головне управління надсилає відповідний лист до міської ради. У десятиденний термін вони мають повідомити обласне управління Держгеокадастру, чи надавати цій особі визначену ділянку, або ж навести обгрунтовані причини, чому це не варто робити. Якщо цього не зроблено вчасно, то ділянки надаються автоматично, за мовчазною згодою міської ради. У даному випадку претензій до власників землі не може бути, адже усе здійснено згідно із законом».

Дружина голови Камінь-Каширської районної ради Віктора Суса Світлана Сус також зазначила, що ні в урочищі «Ожинник», ні в іншому місці ділянки для випасу худоби не є зареєстровані в державному реєстрі земель.

– Не існує жодного офіційно оформленого громадського пасовища на території Камінь-Каширської міської ради. Це вільні землі, і якщо людина забажає їх отримати, вона матиме на це повне право.

Єдиний можливий вихід із даної ситуації, з чим погоджуються усі, нарешті визначити межі пасовища і його юридично оформити. Для цього представник/представники громадськості мають звернутися до міської ради із заявою про бажання громади створити пасовище на певній території. Далі міська рада направляє відповідне звернення до головного управління Держгеокадастру у Волинській області, аби ті передали означену земельну ділянку з державної у комунальну власність (якщо вона знаходиться поза межами населеного пункту). Додамо, що на землі громадського пасовища не потрібно оформлювати оренду чи право користування, вони залишаються у володінні міської ради.

Законодавець дозволяє міській раді виділяти землі під громадське пасовище також у межах населеного пункту, тоді рада самостійно може визначити його розташування, площу, а також розмір плати, що буде отримуватись із кожного громадянина, який має худобу (залежно від її кількості та виду). Уточнимо, що це не орендна плата, а визначена частка, яка надає право для випасу худоби.

Існує ще кілька дієвих, і головне законних механізмів оформити громадське пасовище, особливо у випадку, якщо земельна ділянка розміщена поза населеним пунктом.

Видання резюмує: чому ж тоді це питання досі не вирішене та скільки ще часу страждати людям, які утримують худобу - невідомо. Все залежить від ініціативності влади, її доброї волі раз і назавжди покінчити з проблемою громадського пасовища. Видається, якщо влада і далі бездіятиме та закриватиме очі на подібні зловживання, то невдовзі на міському ринку замість свіжого молока будемо купувати порошкову рідину. Вже тепер непоодинокими є картини, коли на причепі чергового перекупника сумирно стоять дві-три корівчини, яких власники вирішили продати, або, як би це не звучало жорстоко, здати на «м’ясо». Не врятують ситуацію навіть державні дотації. Решті сміливців, що залишаться, доведеться приганяти свою худобу під стіни адмінбудинку і пасти її на місцевих газонах. А де інакше, якщо все роздадуть?
Реклама
Загрузка...
Коментарів: 13
Оля Показати IP 13 Квітня 2017 07:18
Да Василенко К*нь і Ко*чений Хабарник , така с**ня має давно вже сидіти в тюрмі . Да і Кошарука з собою туди захватити .
Коля Показати IP 13 Квітня 2017 07:20
Погоджуюсь такі як Василенко і Шабала їм не місце в державних установах , їхнє місце нари. Всіх хабарників в тюрму.
Гнати в шию Показати IP 13 Квітня 2017 07:47
Те кодло: гунчиків, василенків, сусів, дунайчуків. Буде народ їх скоро випікати залізом!
Анонім до Гнати в шию Показати IP 13 Квітня 2017 08:16
Ти за народ не розписуйся. Депутати від укропу в міській раді що роблять? Нехай хоч пасовиськом займуться
БОЯРЧУК Показати IP 13 Квітня 2017 08:01
ЯКБИ ЗРОБИЛИ ПАСОВИЩНИЙ КООПЕРАТИВ І ВЗЯЛИ ЗЕМЛЮ В ОРЕНДУ ТАМ ПЛАТА НЕ ВЕЛИКА НІХТО Б НІЧОГО НЕ ЗАБИРАВ А ТО ПАСТИ ХОЧУТЬ НА ХОЛЯВУ І НЕ ПЛАТИТИ
громада2 до БОЯРЧУК Показати IP 13 Квітня 2017 09:26
Земельні ділянки під громадські пасовища згідно закону передаються на безоплатній основі, про це питання запущене місцевими радами "ну не звикли вони за людей думати". а ті які подумали і направили відповідні документи Василенко всілякими не законними методами хоче їх проігнорувати, а усі інші служби закривають на це очі. А що стосується плати за пасовища то я так зрозумів ти окрім молока на полиці магазину за ту ціну, яка зараз вважається дорогою нічого не бачив і не розумієш звідки воно туди потрапляє. На місяць у село попрацюєш, побачиш , тоді зрозумієш що за цей труд людям потрібно допомагати і сприяти, а не за пасовище платити. Тоді твої слова "пасти на халяву і не платити" надовго засілиб в твоїй голові, а особливо при погляді на склянку молока.
Коля Показати IP 13 Квітня 2017 08:20
Ти не адекват, Василенко роздав в межах повноважень, чому за 20 років незалежності не оіормили документи на пасавище ? , неііг тепер кричати муд........ак голова рда
громада2 до Коля Показати IP 13 Квітня 2017 09:34
Мудак не тільки голова РДА, а усі ті "хто про людей думають". У нас землю за усі ці роки отримали ті які сиділи у кабінетах, яким закон гарно читається і розуміється. звичайним людям його нема коли читати ім працювати потрібно. якби такі як василенко , які гарно розуміється віддав розпорядження на нишчі рівні про створення пасовищ, тоді ніхто не кричавби. а так ті хто ніколи не працював мають землю, а ті хто пропрацював усе життя на землі НІ. яке тут підходить слово щоб описати ситуацію... , правильно "ДЕРИБАН"
Стас Показати IP 13 Квітня 2017 08:59
Дерибан земель іде і до сьогоднішнього дня , а такі С*оти як : Василенко , Шабала , Кошарук , його лобіюють і контролюють , скільки це буде продовжуватись . Хабарникам - не місце на цих посадах .
Вітя Показати IP 13 Квітня 2017 10:49
Ланевич з Василенком ділять аж гай шумить і ... шелестить
вася Показати IP 13 Квітня 2017 12:12
Земля повина оброблятися і приносити користь для всіх Для держави повинні сплауватися податки , для землекористувача дохід .Пасовища потрібно також брати в оренду і сплачувати податки це законно і справедливо відносно інших Ато мати земельні паї і користуватися ще й пасовищем за дурно -не правильно . Хто взяв землю повинен її обробляти . Це взяти під контроль .
я Показати IP 13 Квітня 2017 17:18
кожен здійснює свою роботу відповідно до повноважень. Всім не вгодиш. В селі в людей під хатою 25-50 сотих + пай 2-3 га (який здають в оренду) ще хочуть корови пасти на вільній землі. Я живу в Луцьку і теж хочу пай в селі (можна в місті), чому одним можна на вільній землі корови пасти, а іншим отримати у власність землю не можна? всі ми українці і земля вся українська а не окремих громад
cус Показати IP 13 Квітня 2017 19:35
Ратнюк - це тесть Буська, яка обкрадає з ним місто і район, вже весь ліс вирізав !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.